Всі крапки над "і" розставила сесія Дрогобицької міської ради

Всі крапки над "і" розставила сесія Дрогобицької міської ради

2014-11-02 19:48:37

Всі крапки над

Ще минулого тижня мало відбутися засідання виконкому, та цьому не судилося статися. А все через давно горезвісного екс-секретаря Дрогобицької міської ради Тараса Метика. Колишній чиновник все ще намагається  впливати на виконавчі структури міста, блокуючи таким чином їх роботу. 

Станом на 23 жовтня на офіційному сайті Дрогобицької міської ради був опублікований список тих, хто входить до персонального складу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. В той же час представники юридичного відділу намагалися здійснювати махінації безпосередньо на засіданні цієї структури, заявляючи, що Тарас Метик на підставі рішення Львівського апеляційного суду від 23.07.2014 року відтепер входить до виконкому. Ця заява збентежила більшість членів виконкому, адже даний факт не мав жодного підтвердження ні на офіційному сайті Дрогобицької міської ради, ні не підкріплювався рішенням сесії Дрогобицької міської ради про зміну складу виконавчого комітету. "Ми не збираємося приймати участь у порушеннях чинного законодавства. Тому ми не будемо засідати під головуванням людини, яка не входить до цієї структури міської ради. Але якщо з'явиться юридичне обґрунтування, на основі якого можна буде безсумнівно вважати Тараса Метика сектетарем Дрогобицької міської ради і його введуть голосуванням депутатів до складу виконкому, дане рішення буде опубліковане на офіційному сайті, ми будемо працювати далі", - саме таку думку висловили члени виконкому Дрогобича. Сам же пан Метик бився у груди і обіцяв, що відповідальні за роботу офіційного сайту Дрогобицької міської ради, будуть покарані через невиконання своїх обов'язків. Тому засідання виконкому було перенесено на 31 жовтня 2014 року.

Всі крапки над "і" розставила сесія Дрогобицької міської ради, яка на виконання постанови суду розглянула заяву Тараса Метика і не поновила його на посаді секретаря Дрогобицької міської ради. Тому дуже дивною тепер видається примітка на інформаційній сторінці Дрогобицької міської ради, яка з'явилася цього тижня.:"На підставі Постанови Львівського апеляційного адміністративного суду по справі №876/6332/14а, яка набрала законну силу 23.07.2014, скасовано п.п.1.3. п.1 Рішення Дрогобицької міської ради №1286 від 28.02.2014 згідно з яким секретар міської ради Метик Тарас Михайлович виведений зі складу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради. На підставі ч.4 ст.51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради входить також за посадою секретар відповідної ради. Таким чином Метик Т.М., як секретар міської ради входить у склад виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.
У зв’язку з поновленням на посаді секретаря міської ради Метика Т.М. розпорядженням міського голови № 330-р від 26.08.2014 звільнено з посади секретаря міської ради Курчика Р.М. 
На підставі ч.9 ст.51 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради".

Тому, беручи до уваги, той факт, що Тарас Метик не є діючим секретарем Дрогобицької міської ради, не введений до персонального складу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, члени виконкому написали заяву про відмову працювати з вищевказаною особою, адже він порушує чинне законодавство України, яку підписали семеро членів виконкому, а саме Дацюк О., Москаль Р., Шевчик І., Херович І., Токарева О., Івахів Н. і Кушлик Ю. Текст заяви: "Ми, члени виконавчого комітету Дрогобицької міської ради рішуче відкидаємо спроби організувати колишнім секретарем міської ради Тарасом Метиком роботу виконавчого комітету за його участі з порушенням чинного українського законодавства.
У відповідності до п.2 Ст. 51 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” персональний склад виконавчого комітету затверджується міською радою, це означає, що будь-які зміни у персональному складі виконавчого комітету мають опиратись на відповідне рішення Дрогобицької міської ради.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду по справі №876/6332/14а, яка набрала законну силу 23.07.2014,скасовано п.п.1.3. п.1 Рішення Дрогобицької міської ради №1286 від 28.02.2014 згідно з яким Метик Тарас Михайлович виведений зі складу виконавчого комітету Дрогобицької міської ради.

Сесія Дрогобицької міської ради 29 жовтня 2014 року на виконання постанови суду розглянула заяву Тараса Метика і не поновила його на посаді секретаря Дрогобицької міської ради.

Депутат Дрогобицької міської ради Тарас Метик не може бути членом виконавчого комітету, оскільки його повноваження, як секретаря ради припинені сесією Дрогобицької міської ради 25 лютого 2014 року і на сьогодні це рішення чинне та ніким не оскаржене. У відповідності до п.9. Ст.51 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні” до складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради.

На підставі вищенаведеного пропонуємо Дрогобицькій міській раді прийняти рішення про виведення депутата міської ради Тараса Метика зі складу виконавчого комітету.

Враховуючи відсутність рішення міської ради про припинення повноважень секретаря ради Романа Курчика, вважаємо законною роботу виконавчого комітету у складі затвердженому Дрогобицькою міською радою і будемо брати участь у засіданнях виконкому у складі, який оприлюднений на офіційному сайті Дрогобицької міської ради, а саме:

1. Курчик Р. - секретар міської ради

2. Даців І. - перший заступник міського голови

3. Пецюх В. - міський голова м.Стебника

4. Білас А. - начальник МВ ГУ МВСУ у Львівській області

5. Бульба В. - директор ТОВ "Віктор ЛТД"

6. Дацюк О. - громадський активіст

7. Москаль Р. - заступник голови ВО "Батьківщина"

8. Шевчик І. - В.о. голови Дрогобицького міської організації політичної партії "Народний рух України"

9. Херович І. - голова студентського самоврядування ДДПУ

10. Токарева О. - громадський активіст

11. Івахів Н. - викладача ВПУ № 19, представник молодіжної організації "Молодіжний прорив"

12. Кушлик Ю. - громадський активіст

13. Сторонський І. - лікар-стоматолог". 

А пан Метик, замість того, аби нарешті заспокоїти свої амбіції, все продовжував битися як риба об лід, вчинюючи тиск на членів виконкому. 
Сподіваємося, що наступне засідання виконавчого комітету Дрогобицької міської ради пройде з врахуванням букви закону і подібні спроби завадити роботі цієї структури більше не матимуть місця.

 
Прес-служба ГО "Дрогобицький майдан"

джерело: ГО


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар