Та все ж, уже можна говорити про певні результати.
Як сказав головний консультант розкопок Юрій Лукомський, копають дослідники шестиметрову траншею пропри центральну вісь на схід від центру міста.
– Вже нам вдалося відкрити цегляне вимощення 1883 року (дату встановили завдяки клеймам на цеглинах). Очевидно, її зроблено під час зроблено під час побудови третього ярусу дзвіниці. На разі копаємо на два штики лопати й відкрили два шари, насичені цеглою. Це, очевидно, – внутрішній схил рову – розповів пан Юрій.
Всі шари спрямовані до валу, й археологи мають намір дійти до низу рову.
Знайдено й невідому порожнину діаметром 15 і глибиною 35 сантиметрів сантиметрів – або тваринного походження, або це слід від дерев’яних конструкцій. Все це буде ретельно досліджено й зафіксовано.
Відомо, що через рів пролягав міст який з’єднував територію вежі з містом. Тож Юрій Лукомський сподівається, що, ймовірно, при розкопках буде віднайдено опори цього моста.
На завершення короткої розмови (часу гаяти собі дослідники не дозволяють) нам показали знайдені за перші дні розкопок фрагменти кераміки. Щоправда, вона – більш пізня, ніж відшукана торік – це уламки пізні, 18-19 сторіч. Дослідження території вежі дзвіниці 16 століття тривають.
Світлини Леоніда Ґольберґа