У Дрогобичі вже не одне десятиліття знищують історичну спадщину, яка пережила війни та окупації!

У Дрогобичі вже не одне десятиліття знищують історичну спадщину, яка пережила війни та окупації!

2016-07-23 18:31:27

У Дрогобичі вже не одне десятиліття знищують історичну спадщину, яка пережила війни та окупації!

У Дрогобичі вже не одне десятиліття знищують історичну спадщину, яка зуміла пережити війни та окупації! А теперішній час чомусь з нею "виявляється" парадоксально несумісним. Пластикові вікна і старий австрійський кахель в сміттєвих баках, це невеличке унаочнення "любові", а ракові прибудови, що виїдають очі, це "норма". Це ж треба так не любити місто, щоб робити таке і "давати" дозвіл на це!!!???
У Дрогобичі 5 пам'яток архітектури національного значення і 179 пам'яток архітектури місцевого значення. Серед них - вілла Яна Невядомського, яку більшість Дрогобичан знають як "Мисливський погрібець". Отож, нещодавно демонтували вивіску, а за нею проглядається старий передвоєнний надпис, який, вочевидь, знову замарафетять, бо так воно легше, аніж "якусь там" історію зберегти. Подібне варварство зроблене було із будівлею (кам'яницею Домбергера) на вул.Шевченка, де нині "Ромашка". Там під аля-європу закатали слоєм фарби старі рекламні надписи, які могли б стати чудовою атракцією для туристів, але ні - "бо так легше". Зате у Львові такі надписи зберегли для мешканців Льова та туристів. А нам чомусь на те не вистачило розуму!?... І ось показався старий надпис над входом до мисливського погрібця. Не знаю чи ви його бачили, чи полінувалися побачити. Це ваша справа. Та коли я цей надпис побачив вперше, то мої очі втішилися, що минуле стукає до нас, продовжується у нашому сьогоденні, як його складова та основа. Хотілося б, щоб цей надпис не був знищений та замальований, а був збережений для мешканців міста та їх дітей, яким, з великою ймовірністю, залишимо лише спогади та описи як то воно було! і не змогло бути для них!!
Хочу констатувати, бо як повідомили джерела, місто втратило свою останню стару аптеку на вул.Шевченка, 15. Тут була стара аптека Артура Шимона (першу аптеку він відрив в 1913 у будинку, де нині дитяча бібілотека, а згодом її переніс поближче до центру), в приміщенні якої до недавнього часу існували різні аптеки, тим самим продовжували столітню традицію, якій чомусь зараз прийшов ось такий кінець. Не знаю, як Вам, а мені боляче, що місто не зуміло зберегти і стару аптеку Тоб'яшека на куті Мазепи та Ринку, Тоб'яшек нею володів від 1905 року, а сама історія аптеки налічувала цілих майже 110 років! Уявляєте???. І це при тому, що наше місто вздовж і впоперек констатує, що Дрогобич - місто, де народився перший український доктор медицини. А створити музей-аптеку було слабо? До речі, деякі предмети з аптеки Артура Шимона знаходяться в аптеці-музей в Києві. .... В одній зі старих газет Дрогобича колись робили мартиролог місцевих втрачених святинь. Приходжу до думки, що доведеться робити і черговий мартиролог пам'яток. Люди, якщо Ви живете у старому будинку, то прошу, заклинаю не позбавляйте будинок зі своїми ремонтами хоча б його "очей". Та хоча, чи ви послухаєтеся, коли пластик такий практичний, що нема на то ради. :( Чесно Вам скажу, останніми роками вже не встигаю помічати втрати Дрогобича. Комусь вони видадуться дрібними, але їх сукупність, це...

джерело: Ігор Кушнір






Що ще читають на цю тему



Коментарів 2
Чому не згаданий автор публікації Олег Стецюк?

Наталка Петрушак

Чому не згаданий автор публікації Олег Стецюк?

Наталка Петрушак

Додати коментар


Коментар