Гомін Галичини
Єврокомісія надала Україні додаткові 1,5 мільярди євро проміжного фінансування

Єврокомісія надала Україні додаткові 1,5 мільярди євро проміжного фінансування

2024-04-24 22:16:13

Єврокомісія надала Україні додаткові 1,5 мільярди євро проміжного фінансування

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Єврокомісія надала Україні додаткові 1,5 мільярди євро проміжного фінансування

 24.04.2024  

Brussels

Єврокомісія надала Україні додаткові 1,5 мільярди євро проміжного фінансування

Сьогодні Європейська Комісія надала Україні другий транш виняткового проміжного фінансування обсягом 1,5 мільярда євро в межах Механізму підтримки України “Ukraine Facilitу”. Це рішення стало результатом позитивної оцінки Комісії щодо узгоджених політичних умов, пов'язаних із реформами у сферах судової системи, боротьбою з відмиванням грошей, управлінням державними фінансами, бізнес-середовища та сільського господарства, а також вимог щодо звітності для забезпечення прозорого та ефективного використання коштів. Загальною передумовою надання підтримки в межах Механізму підтримки України “Ukraine Facilitу” є повага до ефективних демократичних механізмів.

 Read more  

Сьогодні Європейська Комісія надала Україні другий транш виняткового проміжного фінансування обсягом 1,5 мільярда євро в межах Механізму підтримки України “Ukraine Facilitу”. Це рішення стало результатом позитивної оцінки Комісії щодо узгоджених політичних умов, пов'язаних із реформами у сферах судової системи, боротьбою з відмиванням грошей, управлінням державними фінансами, бізнес-середовища та сільського господарства, а також вимог щодо звітності для забезпечення прозорого та ефективного використання коштів. Загальною передумовою надання підтримки в межах Механізму підтримки України “Ukraine Facilitу” є повага до ефективних демократичних механізмів.

У березні ЄС виплатив перший транш виняткового проміжного фінансування обсягом 4,5 мільярда євро. З моменту набуття чинності 1 березня Механізму підтримки України “Ukraine Facilitу” і разом із сьогоднішнім платежем, Євросоюз надав Україні 6 мільярдів євро для підтримки макрофінансової стабільності країни. Загальна сума підтримки, яку ЄС надав Україні та її народу з лютого 2022 року становить 98,5 мільярда євро.

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн заявила:

Україна несе важкий тягар за усіх нас. Додаткові 1,5 мільярда євро, які ми  сьогодні надаємо, забезпечать продовження функціонування державного апарату та надання основних послуг населенню, поки Україна бореться із агресором. Ми продовжимо тісно співпрацювати з українськими органами влади, щоб забезпечити втілення "Плану Україна”, який, як я очікую, Рада ЄС схвалить якнайшвидше. Це відкриє доступ до регулярних та передбачуваних виплат в межах Механізму підтримки України "Ukraine Facilitу” обсягом 50 мільярдів євроЄвропа залишається об'єднаною та рішучою у своїй підтримці України.

Контекст

Новий Механізм підтримки України “Ukraine Facility”, який набув чинності 1 березня, передбачає до 50 мільярдів євро стабільного фінансування у вигляді грантів і позик для підтримки відновлення, відбудови та модернізації України на період з 2024 по 2027 роки. До 32 мільярдів євро з цих коштів попередньо будуть спрямовані на підтримку реформ та інвестицій, передбачених “Планом Україна”, згідно з яким виплати будуть обумовлені виконанням визначених показників. Близько 7 мільярдів євро буде залучено до інвестиційної програми з підтримки інвестицій та забезпечення доступу до фінансування. Близько 5 мільярдів євро будуть спрямовані на технічну допомогу щодо проведення реформ і передбачених заходів підтримки. Ще 6 мільярдів євро будуть надані на виняткове перехідне фінансування, які ЄС вже надав. Положення про Механізм підтримки України "Ukraine Facilitу” дозволяє Єврокомісії надавати виняткове проміжне фінансування на період до шести місяців для підтримки макрофінансової стабільності країни. Таке проміжне фінансування передбачене у випадку, якщо "План Україна” ще не буде ухвалений. "План Україна” ‒  це план реформ та інвестицій, розроблений урядом України, який стане основою для здійснення регулярних платежів в межах Механізму підтримки України "Ukraine Facilitу”.

Після того, як 15 квітня Комісія схвалила "План Україна”, Рада ЄС має один місяць для того, щоб підтвердити цю оцінку. Це відкриває шлях для надання Україні попереднього фінансування, а потім і регулярних виплат у межах "Ukraine Facilitу”, після здійснення реформ та інвестицій, передбачених “Планом Україна”. 

Для отримання додаткової інформації:

Цитати:

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн:

Україна несе важкий тягар за усіх нас. Додаткові 1,5 мільярда євро, які ми  сьогодні надаємо, забезпечать продовження функціонування державного апарату та надання основних послуг населенню, поки Україна бореться із агресором. Ми продовжимо тісно співпрацювати з українськими органами влади, щоб забезпечити втілення "Плану Україна”, який, як я очікую, Рада ЄС схвалить якнайшвидше. Це відкриє доступ до регулярних та передбачуваних виплат в межах Механізму підтримки України "Ukraine Facilitу” обсягом 50 мільярдів євро.

Комісар  з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї:

Надання другого траншу проміжного фінансування обсягом 1,5 мільярда євро в межах Механізму підтримки України "Ukraine Facilitу”, обсяг якого становить 50 мільярдів євро, є життєво важливим внеском для бюджету України в ці складні часи. Окрім задовільного виконання узгоджених умов для отримання цієї допомоги, важливо, щоб Україна продовжувала впроваджувати реформи, спрямовані на зміцнення судової системи, управління державними фінансами та покращення бізнес-середовища.

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар