Країни-члени ЄС привітали пропозицію подовжити тимчасовий захист для українських біженців

Країни-члени ЄС привітали пропозицію подовжити тимчасовий захист для українських біженців

2024-06-17 08:37:40

Країни-члени ЄС привітали пропозицію подовжити тимчасовий захист для українських біженців

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Країни-члени ЄС привітали пропозицію подовжити тимчасовий захист для українських біженців

14.06.2024

Країни-члени ЄС привітали пропозицію подовжити тимчасовий захист для українських біженців

 Read more  

Рада ЄС привітала пропозицію подовжити тимчасовий захист для понад чотирьох мільйонів українців, які рятуються від загарбницької війни Росії, до 4 березня 2026 року.

«Поки на Україну падають ракети, ситуація там небезпечна. Сьогодні міністри вкотре продемонстрували солідарність і вирішили продовжити надавати захист українському народу в ЄС», – сказала Ніколь де Мур, державний секретар Бельгії з питань притулку та міграції

Механізм тимчасового захисту запрацював 4 березня 2022 року – буквально за кілька днів після того, як російські збройні сили почали повномасштабне вторгнення в Україну – і повинен діяти до 4 березня 2025 року. Пропозиція щодо подальшого подовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року була висунута в контексті нестабільної ситуації в Україні.

Подовження не змінює рішення від березня 2022 року щодо категорій осіб, на яких поширюється тимчасовий захист.

Що таке тимчасовий захист?

Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не мають змоги повернутися до своєї країни походження.

Структура зменшує навантаження на системи надання притулку країн-членів ЄС, оскільки заяви не потрібно розглядати окремо. Люди, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права в усьому ЄС. Ці права включають:

• проживання;

• доступ до ринку праці та житла;

• медичну допомогу;

• соціальну допомогу;

• доступ дітей до освіти.

Закон Євросоюзу про тимчасовий захист встановлює мінімальні стандарти захисту. Фактичний рівень допомоги може варіюватись від однієї країни-члена до іншої.

Наступні кроки

Рада офіційно прийме рішення про подовження тимчасового захисту після того, як буде здійснено «юридичну чистку» та переклад всіма мовами ЄС.

Контекст

Тимчасовий захист є екстреним механізмом ЄС, який активують за виняткових обставин масового напливу біженців. Директива ЄС щодо тимчасового захисту була прийнята в 2001 році після масштабного переселення, яке відбулось в Європі через збройні конфлікти на Західних Балканах, зокрема з Боснії і Герцеговини та Косово. Вона була вперше запущена у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

• Тимчасовий захист ЄС для українських біженців (довідкова інформація)

• Солідарність ЄС з Україною (довідкова інформація)

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар