Понад 100 років тому був проголошений Акт злуки ЗУНР та УНР, який поклав початок формуванню об'єднаної та незалежної Української Держави. Зараз ця подія нагадує нам, громадянам країни у війні, що національна єдність — обов’язкова передумова успішного спротиву зовнішній агресії.

І сьогодні ми маємо бути знов об’єднані як ніколи. Кожен українець, кожен свідомий бізнес має робити усе можливе, щоб наблизити Перемогу, відстояти не тільки кордони нашої держави, а й зберегти історико-культурну спадщину.

За останні два роки Work.ua став не просто платформою для пошуку роботи та працівників, а й справжнім волонтерським хабом. Минулого року ми вийшли за межі волонтерської діяльності й, крім беззаперечної допомоги та підтримки армії, втілили низку важливих і корисних соціальних проєктів.

Розповідаємо, що саме зробили, які проєкти реалізували з допомогою наших користувачів і клієнтів.

Підвищуємо ефективність військового рекрутингу та працюємо над адаптацією і працевлаштуванням ветеранів у цивільному житті

Work.ua продовжує долучатися до допомоги країні виграти війну — це одне з ключових завдань, яке ми виконували минулого року.

Рекрутингова кампанія спільно з «Азовом»

На початку листопада минулого року разом з 12-ою бригадою спеціального призначення НГУ «Азов» ми розпочали кампанію під гаслом «Війську потрібні різні професії». Здебільшого громадяни, коли думають про армію, одразу згадують штурмовиків на полі бою. Проте велика частина військового підрозділу складається з кухарів, парамедиків, водіїв, операторів БПЛА, екскаваторників та інших. Ці спеціалісти також необхідні у війську, бо їхня робота важлива.

Ініціатива стала початком системних змін у підході до військового рекрутингу та остаточного усвідомлення, що армія — це теж робота, а військо — роботодавець. Завдяки реалізованій рекрутинговій кампанії ми отримали загальне охоплення понад 500 млн, а близько 1 млн користувачів ознайомилися з вакансіями бригади.

Меморандум про співпрацю з Міністерством оборони України та функціонал для залучення спеціалістів у Сили оборони

Логічним продовженням нашої роботи над системними змінами у військовому рекрутингу стало підписання меморандуму про співпрацю з Міноборони. У межах цієї взаємодії ми розробили функціонал для залучення спеціалістів у Сили оборони.

Тепер кожна людина може сама знайти та вибрати, де й ким служити, дізнатися, як приєднатися до армії за контрактом та на яких умовах. Зараз маємо вже понад 13 тис. відгуків на вакансії від 130 підрозділів.

Перелік вакансій у Силах оборони доступний на сторінці work.ua/zsu. Особлива увага приділяється пошуку фахівців для небойових спеціальностей, таких як механіки, автослюсарі, дизелісти, газозварювальники, будівельники та інші.

Work.ua через прямий рекрутинг допомагає військовим підрозділам наймати фахових людей, які мають відповідний досвід у цивільному житті й посилять армію на різних позиціях.

Чекліст, який допомагає роботодавцям оцінити, наскільки компанія готова брати на роботу ветеранів

Work.ua доєднався до створення нової культури у тій реальності, яку нам сформувала війна, й тому ми допомагатимемо роботодавцям підготуватися та створити гідні умови для роботи ветеранам.

У середині грудня ми запустили чекліст, який допоможе оцінити, наскільки компанія готова брати на роботу ветеранів. Це одна зі складових проєкту «Назустріч» й ми вже маємо перші результати: понад 700 компаній пройшли опитувальник, а загальний середній результат готовності серед усіх компаній — 53%.

Коли ми готували цей чекліст, виходили з принципу, що повернення ветерана з військовим досвідом не має лягати винятково на його плечі. Бути підготовленим має й суспільство, й бізнес.

Підтримали реконструкцію лаврської дзвіниці, яка є одним із головних символів столиці

Сьогодні важливо відроджувати й захищати наші сенси не тільки на географічних кордонах.

У листопаді 2023-го уперше за 30 років у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відкрився доступ до найвищої точки Великої лаврської дзвіниці. Тепер туди мають змогу піднятися кияни та гості міста — Лавра повертається в Україну, а українці повертаються в Лавру.

Це стало можливим завдяки співпраці Work.ua та Національного заповідника «Києво-Печерська лавра». Разом ми запровадили нову культуру відносин між бізнесом та державою: це не просто соціальні проєкти, а справжня корпоративна інвестиція у трансформацію світогляду цілої нації.

Відмовилися від співпраці з компаніями, які не вийшли з росії

Ми остаточно зрозуміли, що ті компанії, які досі не вийшли з російського ринку, просто цього не хочуть. А ми всі розуміємо, що співпраця будь-якого бізнесу з нашим ворогом — це його підсилення. На податки, які платить бізнес, працюючи в росії, виготовляються ракети, що летять нищити нас і наші міста.

Якщо цим компаніям гроші дорожчі, ніж життя людей, то їм не має бути місця в Україні.

Тому у серпні 2023 року Work.ua припинив надавати будь-які послуги понад 200 компаніям та брендам, що не вийшли з російського ринку, і розірвав з ними всі контракти. До ініціативи приєдналися й провідні креативні, медіа, маркетингові та PR-агенції України, вони також виступили з маніфестом.

Допомагали Збройним силам України та донейтили

За минулий рік команда Work.ua виконала 340 волонтерських завдань на понад 38 млн грн. Головним нашим фокусом, як і у 2022 році, була швидка допомога тим, хто перебуває безпосередньо в зоні бойових дій.

З січня до грудня 2023 року ми закупили та передали захисникам 89 авто, загалом з початку повномасштабної війни — 167. Ще на початку повномасштабної війни налагодили системний процес: знаходимо, купуємо, ремонтуємо та фарбуємо ці авто. Це стало повноцінним проєктом, яким займається окремий відділ.

Окрім цього, придбали бійцям:

  • 1 причеп для DAF;
  • 2 великих човни з мотором;
  • 10 причепів;
  • вклалися фінансово у 5 човнів з твердим дном.

Та не транспортом єдиним. Впродовж 2023-го року Work.ua також закуповував та передавав: дизельні генератори, антидронові рушниці, прилади нічного бачення, дрони та підсилювачі до них, зарядні станції, комп’ютери, павербанки, турнікети, екіпірування (шоломи, плитоноски, рюкзаки тощо), спальні мішки та багато іншого, що необхідно нашим хлопцям та дівчатам під час виконання бойових завдань.

Ще у компанії не перший рік є традиція добрих вчинків: у межах ініціативи «Допомагати людям» співробітники Work.ua отримують додаткові гроші та мають на власний розсуд витратити їх на доброчинність. У 2023 році участь узяли 177 працівників і зробили 372 добрих вчинки!

У жовтні на День захисників та захисниць України компанія ухвалила рішення подвоювати кожен донейт працівників на постійній основі до кінця війни.

Продовжуємо систематично підтримувати фонд Сергія Притули та «Повернись живим», благодійний фонд «Вершина добра» та жіночий монастир, де випікають булочки для бійців ТрО.


Сьогодні, у День Соборності України, ми хочемо подякувати усім, хто користується послугами Work.ua, роботодавцям та шукачам. У цих проєктах та ініціативах — внесок кожного з вас, бо тільки об’єднавшись і допомагаючи одне одному, ми можемо впливати на розвиток країни й суспільства, втілювати сенсовні, корисні та потужні проєкти.

Спільно ми змогли створити ініціативи, які не лише наближають нас до Перемоги у важкі часи, але й сприяють поверненню того, що ворог століттями намагався у нас відібрати — це наша ідентичність, пам’ять та культурна спадщина.

Разом ми сильні. Дякуємо за довіру та активну участь! ❤️ 🇺🇦

Детальніше ознайомитися зі звітами за кожний місяць 2023 року: січеньлютийберезеньквітеньтравеньчервеньлипеньсерпеньвересеньжовтеньлистопад.