Ще один раунд підтримки українських кінематографістів

Ще один раунд підтримки українських кінематографістів

2024-05-22 18:24:42

Ще один раунд підтримки українських кінематографістів

 [EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Ще один раунд підтримки українських кінематографістів від Netflix, Української Кіноакадемії та House of Europe

Ще один раунд підтримки українських кінематографістів від Netflix, Української Кіноакадемії та House of Europe

 Read more  

 

Netflix продовжує партнерство разом з мережею інституцій для підтримки українських кінематографістів та кіноіндустрії країни, що постраждала від війни. Українська Кіноакадемія оголосила про 25 кінопроєктів, які отримають гранти по $10,000 кожен на розробку сценаріїв, а також індивідуальні консультації та наставництво від EAVE з провідними експертами галузі. Крім того, House of Europe разом з New York Film Academy відкривають подання заявок на спеціальні семінари для початківців та вже досвідчених сценаристів та продюсерів.

Ця нова ініціатива включатиме дводенний семінар з написання сценаріїв, який розповідатиме про тенденції у світі контенту та різні жанри, а також семінар для кінопродюсерів, обидва з яких будуть відкриті як для початківців, так і для вже досвідчених українських сценаристів та продюсерів. Цю частину проєкту організовує House of Europe, програма, що фінансується ЄС та яка сприяє професійному та творчому обміну між українцями та їх колегами в країнах ЄС та Великобританії, а семінари проводитимуться New York Film Academy.

Посолка Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова зазначила: «Ми впевнені, що ця співпраця між Netflix та House of Europe, який фінансується ЄС, посилить українські голоси в усьому світі та дасть потужний поштовх українському кіно. В умовах російської військової агресії вкрай важливо, аби світ почув не лише про українців, а й самих українців. Адже боротьба ведеться не лише на фізичному полі бою, а й у серцях та умах людей. Підтримка української культури з боку Європейського Союзу залишається непохитною як у мирний, так і у воєнний час. Це вкотре підкреслює відданість ЄС культурній стійкості та міжнародній солідарності з Україною».

Подання заявок на участь у семінарах відкрито до 17 червня 2024 року на вебсайті House of Europe. Українські сценаристи можуть подати заявку на спеціалізований семінар тут, а продюсери можуть надіслати свої заявки сюди.

Разом з тим Українська Кіноакадемія оголосила отримувачів грантів на розробку сценаріїв. Через високий рівень поданих проєктів, Netflix збільшив кількість грантів до 25, кожен з яких отримає двоє людей, які працюють над проєктом повнометражного фільму. Повний список проєктів, які отримають фінансування та наставництво, доступний на вебсайті Академії, тут.

Ці ініціативи є частиною підтримки української кіно- та телеіндустрії від Netflix Fund for Creative Equity. За останні два роки 200 професіоналів галузі отримали стипендії на творчі цілі, а освіту та наставництво отримали понад 650 українських кінематографістів, сценаристів, продюсерів та інших представників творчої індустрії. За підтримки Netflix, Українська Кіноакадемія надала підтримку вже 73 кінопроєктам з грантами на розробку сценаріїв та ще 10 проєктам, які отримали фінансову допомогу на постпродакшн.

Про House of Europe

House of Europe («Дім Європи») — програма, що фінансується Європейським Союзом, створена для підтримки професійного і творчого обміну між українцями та їхніми колегами в країнах ЄС і Великій Британії. Вона зосереджена на культурі й креативному секторі, освіті та роботі з молоддю, соціальному підприємництві, медіа. House of Europe пропонує більш як 20 програм: стипендії, покликані допомогти українським спеціалістам і далі працювати всупереч війні, гранти на персональні проєкти, поїздки на конференції, курси й стажування в ЄС і Великій Британії тощо. Команда House of Europe фінансує відновлення культурної інфраструктури, підтримує переклад літератури та творчу співпрацю між Україною та ЄС і Великою Британією. Вони опікуються збереженням української культурної спадщини й розвитком креативних та освітніх стартапів. Онлайн-лабораторії, воркшопи, дискусії, конференції, хакатони та інші заходи відбуваються регулярно в межах програми.  Програма House of Europe керується Goethe-Institut Ukraine.

Про Українську Кіноакадемію

Українська Кіноакадемія – українська асоціація експертів та професіоналів у галузі кіно й кіновиробництва. Заснована у 2016 році для підтримки й розвитку сучасного українського кіно. Станом на 2022 рік Українська Кіноакадемія налічує понад 500 професіоналів. З 2017 року Українська Кіноакадемія щорічно вручає Національну кінопремію України «Золота Дзиґа» за професійні досягнення у розвитку українського кіно. Головний символ кінопремії – статуетка «Золота Дзиґа» – символізує швидкий і невпинний розвиток українського кіно.

Про New York Film Academy

New York Film Academy (NYFA) – провідний університет у галузі кіно, медіа та сценічного мистецтва, який пропонує практичні інтенсивні програми бакалаврату та магістратури, різні сертифіковані навчальні курси й воркшопи за багатьма напрямками в Нью-Йорку, Лос-Анджелесі, Маямі, Голд-Кості (Австралія), Флоренції (Італія) тощо. Університетські програми прискорені, тож студенти NYFA можуть здобути ступінь бакалавра за три роки замість чотирьох. Доступні також онлайн-програми, і щороку їхня кількість збільшується. Щоб дізнатись детальніше, відвідайте nyfa.edu.

Про EAVE

EAVE – одна з провідних освітніх програм для продюсерів у Європі з унікальною глобальною мережею. Охоплює  більше ніж 2600 продюсерів. Через співпрацю з міжнародними партнерами EAVE залучено до аналогічних програм у всьому світі. З часу заснування у 1988 році основні цілі EAVE полягають у наданні можливостей для професійного навчання та об’єднанні продюсерів із різних куточків світу для сприяння співпраці у кіновиробництві. У EAVE переконані, що підтримка незалежних голосів, творчої уяви та компаній, орієнтованих на розвиток культури, є гострою потребою у глобальній медіаіндустрії у XXI столітті. За допомогою своєї діяльності EAVE прагне зробити внесок у налагодження міцних зв’язків між продюсерами, а також сприяти обміну знаннями та навичками, які посилять незалежне кіновиробництво у всьому світі.

Про Netflix

Netflix – один зі світових лідерів серед сервісів розважального контенту. Вже 260 мільйонів користувачів із платними підписками в більш ніж 190 країнах світу дивляться телесеріали й фільми, а також завантажують ігри різноманітних жанрів різними мовами. Підписники можуть дивитись відео без обмежень будь-де й будь-коли. Почати, призупинити й продовжити перегляд можна коли завгодно. Крім того, підписники можуть змінити план підписки у будь-який час.

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України 

 

 
 
 
  

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар