Всесвітній тиждень імунізації !!!

Всесвітній тиждень імунізації !!!

2019-05-07 07:36:12

Всесвітній тиждень імунізації !!!

Імунокеровані інфекції та їх профілактика.

 Попередити. Захистити. Щепити!

24-30 квітня в Україні проводився

Європейський тиждень імунізації !!!

        Сьогодні ми знову звертаємо увагу на підготовку та організацію важливого профілактичного і протиепідемічного заходу специфіч­но­го захисту населення від збудників інфекцій­них хвороб – імунопрофілактику. Проведення вакци­нації населення є вкрай важливою!!!

Унаслідок контакту зі збудниками інфекцій (мікробами чи вірусами) у людини формується тимчасовий або постійний імунітет. Імунопрофілактика дозволяє виробити імунітет до контакту зі збудниками, тобто уникнути захворювання.

Імунізація є одним із пріоритетних напрямків діяльності системи охорони здоров’я України. Вона показала себе ефективним засобом контролю керованими інфекціями. Проведення імунопрофілактики регламентується Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», в якому в статті 12 ідеться про профілактичні щеплення. Захист населення від інфекційних хвороб належить до національної безпеки.

Календар щеплень створює можливості для максимально безпечного проведення вакцинації. Він є наближеним до західних календарів щеплення, що забезпечує профілактику завезення інфекційних хвороб в Україну.

  До Календаря профілактичних щеплень передусім включають вакцини проти ін­фекцій, що мають епідеміологічну зна­чу­щість, яка визначається ризиком заражен­ня, рівнем і структурою захво­рю­ваності з урахуванням вікових, профе­сій­них та ін­ших груп населення, тяжкістю клінічного перебігу, віддалени­ми наслідками перенесеного захворювання тощо. Крім цього, епідеміологічна значущість інфекційної хвороби залежить від соціально-економічних, клімато-географічних, санітарно-по­бу­тових умов, особливостей епідемічного про­цесу інфекції.

Одним із вирішальних чинників зниження захворюваності на керовані інфекції є високий відсоток охоп­лення населення щепленнями, що призводить до розвитку "ко­лективного іму­ні­тету". У цьому випадку відбувається спо­вільнення передачі збудника захворювання від людини до лю­дини і зменшення цир­куляції. Низька частка охоп­лення щепленнями проти деяких дитячих інфекцій не досягає такої мети. Циркуля­ція збудника не скорочується, а підвищен­ня захворюваності зміщується у групи населення старшої віко­вої групи.

Високий рівень санітарно-гігієнічної культури населення, доброякісні продукти харчування, питна вода допомагають захиститись від багатьох інфекційних хвороб, але при ряді інфекцій, які передаються в основному повітряно-крапельним шляхом: коклюш, дифтерія, кір, паротит, краснуха, інші, які загрожують життю, цього не достатньо, і лише вакцинацією можна захиститись.

Щорічно вакцинація рятує від смерті 2-3 мільйони, від ускладнень - понад 700 000 дітей, а могло б бути врятовано на 1,5 мільйони більше.

 Вакцини безпечні. У більшості випадків вакцина викликає незначну і тимчасову реакцію, наприклад, хворобливе відчуття в руці або незначне підвищення температури. Серйозні побічні ефекти надзвичайно рідкісні і ретельно відстежуються і розслідуються.

 У вкрай взаємопов'язаному світі збудники попереджуваних вакцинацією хвороб можуть перетинати кордони і заражати будь-яку незахищену людину. Таким чином, зробивши щеплення – захистися сам і захистиш людей навколо себе.

Грип – це серйозне захворювання, яке щорічно забирає 300-500 тисяч людських життів в усьому світі. Вагітні жінки, діти молодшого віку, підлітки, особи похилого віку зі слабким здоров'ям і будь-яка людина з будь-якою патологією, наприклад астмою або хворобою серця, піддаються більшому ризику тяжких інфекцій і смерті. Більшість протигрипозних вакцин забезпечують імунітет проти трьох найбільш поширених штамів, які циркулюють в будь-який сезон.

Вакцини взаємодіють з імунною системою, викликаючи імунну реакцію, схожу з імунною реакцією на природну інфекцію, проте вони не викликають хворобу та запобігають виникненню ускладнень.

Завідувач відділення організації

епіддосліджень Дрогобицького ММВ

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

Янківська Л.В.

статтю розміщено на правах соціальної реклами

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар