Весняна атака ротавірусів. Ротавірусна інфекція

Весняна атака ротавірусів. Ротавірусна інфекція

2019-05-07 07:30:24

Весняна атака ротавірусів.  Ротавірусна інфекція

Весняна атака ротавірусів.  Ротавірусна інфекція

Ротавірусна інфекція - гостре вірусне захворювання, яке характеризується проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла.

Джерелом ротавірусів є людина. Передача відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлога, меблі, одяг тощо). Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою може бути протягом більш ніж 30 днів після інфікування.

Профілактика ротавірусної інфекції - це дотримання чистоти та особиста гігієна (мити руки після вулиці, туалету і прибирання будинку). У повсякденному житті, особливо, якщо є маленька дитина, бажано використовувати кип’ячену  воду і обдавати окропом іграшки, якими грає малюк, адже окріп згубно діє на мікроби. Купати дитину до року життя потрібно в кип’яченій воді. Рекомендується робити профілактичні вакцинації.

Стежте, щоб продукти, які ви їсте, були чистими. Овочі і фрукти потрібно добре мити.

Завідувач відділення організації

епіддосліджень Дрогобицького ММВ

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

 Янківська Л.В.  

статтю розміщено на правах соціальної реклами

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар