Як правильно користуватися пошуком google

Як правильно користуватися пошуком google

2017-11-02 20:04:12

Як правильно користуватися пошуком google

У цій статті буде наведено перелік всіх найбільш цінних інструментів пошуку.

 

До появи на світовій арені пошукової системи google , пошук потрібної інформації у світовій павутині в більшості випадків грунтувався на методі наукового тику , довго і нудно доводилося розгрібати цю гору інформації , яку вивалюють на нас пошуковики.

Завдяки ідеї сортування по беклінках ( backlinks ) сторінок , видаваних при запиті , реалізованому в Гуглі , шанс " нарватися " на потрібну інформацію з перших спроб став набагато реальнішим. І це при тому , що понад 70 % користувачів не використовують всі можливості пошуку в Гуглі . А можливостей у нього предостатньо.


Логічні оператори
В арсеналі популярного у світі пошуковика всього два логічних оператора : and(пошук по всіх словах ) або or ( по кожному окремо ) . Використовуючи ці оператори , можна будувати більш гнучкі запити. Наприклад : Комп'ютери ( Новини and Події and Виставки ) Побачивши таке , google відшукає для вас сторінки , на яких зустрічається згадка слова " комп'ютери " в контексті новин , подій чи виставок .



Тепер поговоримо про мінуси 
Припустимо , вас цікавить все , що пов'язане з ім'ям Білл , але абсолютно не цікавить Білл Гейтс. Що в цьому випадку ви робите ? Дуже просто - використовуєте мінус: Білл - Гейтс Наведена конструкція однозначно дасть зрозуміти google , що вас цікавлять всі сторінки , в яких згадується ім'я Білл , за винятком тих , де згадується прізвище Гейтс.

Схожі слова
Для того , щоб google шукав слова , схожі на задане , використовуйте символ " ~" ( тильда). Будуть знайдені синоніми і слова з альтернативними закінченнями. Приклад : ~ hippo ( за запитом буде так само знайдено , наприклад , слово hyppopotamus ) .

Лапки
Якщо вам необхідно знайти певну фразу дослівно , можна використовувати лапки . Приклад: " hotel california " ( аналогічний запит без лапок повернув би не тільки посилання на всі згадки однойменної пісні , а й на безліч сайтів тур- операторів і готелів) .

Маски
Символ "*" можна використовувати як маску - умовне позначення довільної кількості будь-яких символів . Це може бути корисно , наприклад , якщо ви намагаєтеся знайти текст пісні , але не можете при цьому точно пригадати слова . Або відшукати сайт , домен якого запам'ятався тільки частково. Приклад :welcome to the hotel * such a lovely place ;*pedia.org .

Числові інтервали
google використовує також менш відомий оператор масиву цифр. Наприклад , пошук з використанням 2000 .. 2005 видасть результати , які будуть включати в себе наступні роки : 2000, 2001 , 2002 і так далі до 2005 . Використання того ж оператора таким чином .. 31 дозволить знайти сторінки, що містять числа менше 31 , а пошук 31 .. знайде сторінки з числами більше 31 .

Пошук осіб
У пошуковика картинок є цікава  можливість - виділяти зі всієї безлічі знайдених зображень особи . Для того , щоб цим скористатися , необхідно додати до url результату пошукового запиту додатковий get -параметр imgtype = face . Приклад : http:// ... / images ? q = audrey + tautou & imgtype = face

Розширений пошук
Якщо ви забули який-небудь з перерахованих операторів , завжди можна скористатися формою розширеного пошуку .
Інформація про сайт
За допомогою оператора info : можна отримати відому google інформацію про вказаний сайт. Приклад : info:tut-cikavo.com 

Калькулятор
Однією з корисних і при цьому маловідомих можливостей google є обчислення арифметичних виразів. У багатьох випадках це швидше, ніж використання програми калькулятора. У виразах можна використовувати оператори +, - , * , / , ^ (ступінь ) , sqrt (квадратний корінь) , sin , cos , tan , ln , lg , exp ( ex ) , дужки і багато чого ще. Приклад : sqrt ( 25 * 25 ) * 768.

Конвертер одиниць вимірювання
google можна використовувати для швидкого перетворення метрів в ярди , кілограмів у фунти , літрів на джоулі . Для цього використовується абсолютно природний для людського розуміння синтаксис . Приклад : 16 tons in pounds . За тим же принципом можна виконувати перетворення між сумами в різних валютах. Наприклад: 15 ruble in usd . Курси валют google дізнається з citibank na
Відповідь на головне питання життя , всесвіту і всього такого
google знає відповідь навіть на це сакраментальне запитання (якщо він буде записаний по-англійськи в нижньому регістрі) .


Додаткові команди google

site:
Мабуть, одна з найбільш корисних і найбільш уживаних команд . Дозволяє обмежити пошук піддоменами зазначеного домену . Звучить заплутано , але на практиці все набагато простіше. Припустимо , нас цікавлять статті , які публікувала gazeta.ua про вибори в Україні . У рядку запиту пишемо : Вибори в Україні site:gazeta.ua  Можна не обмежуватися конкретним сайтом , а задати , наприклад , область . Виглядати це буде наступним чином : Програмування site:narod.ru . Тоді google буде здійснювати пошук по всіх піддоменах narod.ru .

:  (двокрапка)
Повертає список сторінок , які посилаються на заданий сайт . Для наочності , введіть: kv.by і отримаєте список сторінок , що посилаються на сайт "КВ " . Це просто незамінний інструмент моніторингу для тих , хто займається " розкручуванням " сайтів . Та й простим власникам домашньої сторінки теж напевно буде цікаво.

cache:
Знаходить копію сторінки , проіндексованої google , навіть якщо ця сторінка вже недоступна за адресою в інтернеті або змінила свій зміст . Іншими словами - пошук в кеші google . Стане в нагоді для перегляду сторінок , контент яких часто змінюється. Виглядає так: cache:www.gazeta.ru 

intitle:
Обмежує ваш пошук тільки заголовком сторінки . Говорячи технічною мовою - вмістом тега <title> .
Для прикладу демонстраційний запит intitle:перші шпальти ( пропусків між командою і параметром бути не повинно) призведе до того , що google видасть посилання на перші шпальти  україномовних інтернет- газет.


inurl:
За цією командою пошук проводитиметься тільки в url . Зазвичай цю інструкцію використовують не поодинці , а разом з іншими , коли хочуть відшукати сторінку пошуку або з хелпом . Наприклад , команда inurl: виведе список сторінок , у яких в адресі зустрічається слово , як в цих випадках : . aol . com або home.netscape .com / home / internet - search.html . Нерідко цю команду використовують хакери , щоб знаходити скрипти перевірки паролю , на які немає посилань з головної сторінки сайту.

intext:
При пошуку не враховуються заголовки сторінок та посилання , проглядається лише текст тіла сторінки ( який укладено в тезі <body> . Це буває корисно , коли ви розшукуєте якийсь шматочок тексту і вам , за великим рахунком , байдуже, який у сторінки заголовок і які посилання .

inanchor:
Пошук в тексті якоря ви зможете реалізувати , користуючись наведеною командою. Текст якоря - це , за великим рахунком , опис посилання . Ілюструємо на прикладі html - коду <a href="/www.kv.by> Комп'ютерні новини [/ url ] , під впливом команди inanchor : пошуковик обробить тільки текст "Комп'ютерні новини" , це і є текст якоря.

filetype:
Ще одна надзвичайно корисна команда. Дозволяє шукати в інтернеті файли з заданим розширенням . Однак будьте уважні , параметри команди розуміються google занадто буквально , і тому якщо ви спочатку наберете filetype:htm , а потім filetype:html , то результати пошуку в обох випадках будуть різними. google підтримує деякі найбільш популярні формати від microsoft : ppt , xls і doc . Крім того , ви можете шукати навіть скрипти , створені для динамічного генерування контенту , такі , як asp , php , cgi і так далі. До речі , повертаючись до розмови про хакерів , інструкція filetype: теж використовується ними в непристойних цілях. Наприклад, запис authorisation filetypehp може допомогти зловмисникові знайти скрипт перевірки пароля. І якщо написав його програміст був не дуже грамотним фахівцем , то наслідки цього будуть плачевні.

related:
Ця команда наказує google виводити список сторінок , пов'язаних зі сторінкою , зазначеної в параметрах . Хоча слово " пов'язані " не зовсім підходить в даному випадку, швидше , краще вжити " схожі , що належать до однієї категорії" . Ось дивіться , команда related:google.сom поверне ряд посилань на інші пошукові машини , такі , як yahoo , altavista ... Тепер , напевно , стало зрозуміліше. В принципі , related : зручний засіб , якщо ви хочете дізнатися , до якої категорії відносить ваш сайт google . Або , навпаки , якщо хочете знайти , наприклад , авторитетні інформаційні сайти. Саме авторитетні , тому що google при виведенні результатів сортує їх в порядку значимості , і якщо ви введете , наприклад,  related:cnn.сom , то перші позиції серед результатів будуть займати найбільш вагомі видання схожої тематики : the new york times , washington post і т . д.

define:
Використовуйте оператор define : для швидкого пошуку визначень. Приклад : define: Україна (запит видасть посилання на сторінки , які інформують вас про Україну) .

movie:
Для пошуку назв фільмів зручно використовувати оператор movie: . Приклад: movie: форсаж


music:
Оператор music: обмежить результати пошуку контентом , який тим чи іншим чином пов'язаний з музикою. Приклад : music:depeche mode 101.
 

Це повинен знати майже кожен - три заборони google
Не можна використовувати маски ( * і? ) Для заміни символів .
У пошукових системах, що підтримують маски , ви можете ввести " мод * " і чекати , що серед результатів пошуку опиняться такі слова , як мода , модель і т.д. У google так зробити не можна. Зірочка використовується тільки для заміни одного слова , але не символів .
Чи не підтримуються запити , які з понад 10 слів .
Все, що буде слідувати потім , буде ігноруватися пошукачем. Але обійти обмеження все-таки можна , якщо замінити найменш важливі слова у запиті на символ "*". У цьому випадку вони враховуватися не будуть.

Якщо вам сподобалась стаття, будь ласка , залиште свої коментарі або відгуки

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар