Гомін Галичини




Збережемо пам’ять про подвиг

Збережемо пам’ять про подвиг

2016-12-14 12:42:13

Збережемо пам’ять про подвиг

14 грудня в Україні  День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року. Ця пам’ятна дата була затверджена указом президента України 10 листопада 2006 року.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС. Зараз цю подію багато хто називає просто днем ліквідатора. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи, здійснюється

Соціальний захист постраждалих від Чорнобильської катастрофи, здійснюється відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Основні функції щодо реалізації державної програми з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, покладені на управління праці та соціального захисту населення Дрогобицьккої міської ради.

В місті у мм. Дрогобичі та Стебнику проживає 253 особи, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них 113 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Розпорядження міського голови від 30.11.2016р. № 655-р. про надання матеріальної допомоги з нагоди відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС проведено виплату учасникам ліквідації внаслідок аварії на ЧАЕС І,ІІ,ІІІ категорії, та вдовам.

Впродовж 2016 року управління проводились виплати різного виду державних допомог та компенсацій на загальну суму 557,2 тис.грн., а саме: додаткова відпустка, підвищена стипендія, компенсація вартості продуктів харчування, щорічна допомога на оздоровлення, професійна втрата працездатності, оплата за санаторно-курортне лікування, пільгове медичне обслуговування та пільговий проїзд тощо.

Події понад 30-ти річної давності ніколи не зітруться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь. Чорнобильська катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості.

День 14 грудня 1986 року – це не тільки закриття саркофага на Чорнобильській АЕС, але і подолання найбільшої техногенної катастрофи. І тепер не лише в квітневий день 26 числа, а і 14 грудня вже стало доброю традицією вшановувати пам’ять тих, хто пожертвував своїм життям, захищаючи нас від атомного лиха, а також висловлювати щирі слова подяки всім ліквідаторам за мужність і героїзм.

Управління праці та соціального захисту населення

Читайте також:

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар