У Дрогобичі вшанували пам’ять священомученика Віталія Байрака

У Дрогобичі вшанували пам’ять священомученика Віталія Байрака

2016-05-17 19:35:19

У Дрогобичі вшанували пам’ять священомученика Віталія Байрака

16 травня, у Дрогобичі в монастирі верховних апостолів Петра і Павла відбулося шанування пам’яті блаженного о. Віталія Байрака, ЧСВВ, якого більшовицькі посіпаки 70 років тому закатували у в’язниці на Бригідках.

Про це повідомив власкор ia zik.

У монастирському храмі відбулося богослужіння, під час якого проповідник нагадав, що о. Віталій Байрак народився 24 лютого 1907 року у с.Швайківці Чортківського району на Тернопільщині в релігійній сім’ї, тому й не дивно, що вже з малих літ полюбив Бога і святу церкву. 4 вересня 1924 року вступає до Крехівського новіціяту при монастирі оо. Василіян. 24 червня 1941 року ієромонах Віталій Байрак заступив замученого в кінці першої більшовицької окупації ігумена дрогобицького Святотроїцького монастиря о. Якима Сеньківського.

Як зазначається у буклеті, виданому видавництвом «Місіонер» до 70-річчя сумної події, вістка про смерть ієромонаха прийшла перед самою Пасхою 1946 року. Її приніс пан Василенко з Гаїв, що мав передати для отця у в’язницю свячені страви. Він розповів, що отця дуже били, відтак на простирадлі заносили до камери. Після сильного побиття помер як мученик за віру.

Поховали його на Бригідках.

Обряд беатифікації ієромонаха Віталія відбувся 27 червня 2001 року у м.Львові під час св. літургії у візантійському обряді за участю Папи Івана Павла ІІ.

Сьогодні, 16 травня, також відбудеться поминальний захід у Дрогобицькій виправній колонії №40, у якій 70 років тому закінчив своє земне життя блаженний отець. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/05/16/u_drogobychi_vshanuvaly_pamyat_svyashchenomuchenyka_vitaliya_bayraka_699313

джерело: зік.ю.ей


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар