Сьогодні, 23 лютого, у Львівському музеї історії релігії відкрито виставку «Династія Медальє»

Сьогодні, 23 лютого, у Львівському музеї історії релігії відкрито виставку «Династія Медальє»

2016-02-23 18:26:10

Сьогодні, 23 лютого, у Львівському музеї історії релігії відкрито виставку «Династія Медальє»

Сьогодні, 23 лютого, у Львівському музеї історії релігії відкрито виставку «Династія Медальє», присвячена відомій сім’ї Медальє.

Рід рабинів Медальє відомий з середини xviii століття. Життя одного з найвідоміших представників династії – рабина Шмарьяху Медальє – нерозривно пов’язане з Україною: в Кролевці Чернігівської губернії він одружився з дочкою відомого хасидського рабина Дова Бера Карасика з Ніжина, а після смерті тестя очолив релігійну громаду міста.

Після Жовтневого перевороту рабин Медальє протидіяв закриттю хедерів, виступав проти вилучення цінностей з синагог. Від 1933 року був головним рабином Хоральної синагоги в Москві, фактично будучи головним рабином СРСР. У 1938-му, в розпал сталінського терору, рабина заарештували за звинуваченням у зв’язках з рухом ХАБАД і засудження радянського ладу, та розстріляли. Після цих трагічних подій частина сім’ї Медальє повернулася в Україну і проживала в Чернігові.

Діти рабина Медальє зберегли вірність родовим традиціям, єврейству і релігії, за що багатьом довелося розплачуватися. Арон Медальє, викладач Ленінградського інституту водного транспорту, кілька років провів у таборі фактично, просто за відвідування синагоги і слідування єврейському Закону. І те, і інше для викладача радянського ВНЗ на початку 1950-х років було немислимою сміливістю.

Деякі з дітей Медальє успадкували його релігійне служіння. Гіллель, що емігрував до Антверпена, був рабином цього міста. Моше, старший син рабина, що залишився в СРСР, був рабином Ростова. Він загинув тоді ж, коли батько, і так само: був розстріляний у 1938 році в таборі під Хабаровськом.

Сьогодні династія Медальє продовжує існувати і в Ерец-Ісраель, і в багатьох країнах світу. На прикладі родини Медальє виставка ілюструє долю ортодоксальних євреїв, які намагалися зберегти релігійну традицію в умовах тоталітарного режиму, гонінь і знищення національної та духовної спадщини народів, що населяли СРСР.

Експозиція демонструватиметься протягом лютого-березня. Запрошуємо всіх охочих до вивчення історії єврейства відвідати виставку «Династія Медальє».

Олег В??ШНЯКОВ

джерело: газета Майдан






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар