Гомін Галичини




Нафтовик Борислава: ЯК ОПЛАЧУВАТ?? ПОСЛУГ?? ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ?

Нафтовик Борислава: ЯК ОПЛАЧУВАТ?? ПОСЛУГ?? ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ?

2016-02-23 19:25:02

Нафтовик Борислава: ЯК ОПЛАЧУВАТ?? ПОСЛУГ?? ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ?

Вісімнадцятого грудня минулого року на позачерговій сесії міської ради озвучено звернення Антикорупційно-люстраційної колегії міста до голови правління ПАТ «Львівобленерго» В. Є. Матвіїшина з приводу неналежного оформлення квитанцій на оплату за електричну енергію та ненадання споживачам повної інформації про нарахування. Після обговорення на сесії депутати одностайно підтримали це звернення, що було надіслано керівництву ПАТ «Львівобленерго» за підписом міського голови Ігоря Яворського та голови Громадської організації «Антикорупційно-люстраційна колегія м. Борислава» Миколи Ковалика.
27 січня на адресу керівника міста надійшла відповідь за підписом директора з електропостачання ПАТ «Львівобленерго» К. Ющака, в якій роз’яснено всі спірні питання.
Тож пропонуємо увазі читачів і саме Звернення, і відповідь на нього

ЗВЕРНЕННЯ
до голови, правління ПАТ «Львівобленерго»
Матвіїшина В. Є.
79052, м. Львів, вул. Сяйво, 10
Відповідно до ч. 3 п. 15 «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21. 10. 1995 року «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (в редакції Постанови Кабінету Міністрів України № 1050 від 22. 09. 1997 року із наступними змінами та доповненнями), громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг.
У разі коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
Проте це не відображено ні у квитанції на оплату за електричну енергію, ні в інформації про нарахування.
Приклад: субсидія по факту складає 45,28 гри., а спожито електроенергії на суму 22,34 грн., отже 45,28 – 22,34 = 22,94 грн. – сума, яка переходить на наступний розрахунковий період. Це повинно бути відображено в квитанції або в інформації про нарахування. А там написано: «Субсидія: 22,34 грн., (що не відповідає дійсності, – потрібно писати: «Субсидія 45,28 грн.»), До оплати: 0 грн.»
Вимагаємо змінити форму квитанції та інформації про нарахування в яких буде вказана фактична сума субсидії. Тоді у наступному розрахунковому періоді буде вказано:
Переплата: -22.94 грн.
За спожиту електричну енергію:,31 грн.
ПДВ:1,86 грн.
Нараховано:11,17 грн.
Субсидія:45,28 грн.
До оплати: -57,05 грн.
Така форма квитанції є на оплату за всі інші види послуг. Сума до оплати зі знаком (« -« мінус) означає переплату.
Також просимо повернутися до практики розсилки квитанції споживачеві електричної енергії.
Прийнято на позачерговый сесії Бориславської міської ради сьомого демократичного скликання 18 грудня 2015 року.
Міський голова м. Борислава Яворський І. Р.
Голова ГО «АКАК м. Борислава» Ковалик М. М.
Міському голові м. Борислава
І. Яворському
На Ваше звернення № 3-4б/2916 від 18. 12. 2015 р. повідомляємо наступне.
Частиною 3 пункту 15 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМУ № 848 від 21. 10. 1995р., визначено: сума субсидії, яку структурними підрозділами з питань соціального захисту населення було переказано на рахунки виконавців/виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.
Відповідно ПАТ «Львівобленерго» розмір субсидії, яка домогосподарством не була використана в поточному місяці внаслідок економії споживання послуги зараховує, як оплата послуги, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди і відповідно відображаються в рахунках-квитанціях наступних розрахункових періодів.
Правовідносини між енергопостачальником та побутовим споживачем електричної енергії регулюються Правилами користування електричною енергією для населення (далі ПКЕЕН), затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України № 1357 від 26.07.1999 р., із наступними змінами та доповненнями.
У ПАТ «Львівобленерго» впроваджено форму оплати за платіжними документами, які виписуються енергопостачальником. Для цього представниками ПАТ «Львівобленерго» здійснюється щомісячне знімання показів приладів обліку. Споживачі електричної енергії також можуть подавати показання електролічильників самостійно. ПАТ «Львівобленерго» визначає вартість спожитої електричної енергії та виставляє рахунки до оплати в пункти прийому платежів в електронному вигляді. Інформація про нарахування в установах по прийому платежів є з 5 числа кожного місяця наступного за розрахунковим. Окрім цього, по селах та селищах міського типу ПАТ «Львівобленерго» додатково силами працівників здійснює доставку квитаїшій-рахунків на оплату спожитої електроенергії в паперовому вигляді.
Відповідно, незалежно від того, чи має споживач із собою паперовий рахунок чи ні, він за бажанням має можливість звернутися в установу по прийому платежів з 5 числа місяця наступного за розрахунковим і отримати інформацію про нарахування та здійснити оплату. Для цього, всього-на-всього, споживач повинен назвати касиру (оператору) свою домашню адресу або номер особового рахунку.
Ознайомитись із нарахуванням за спожиту електроенергію та здійснити оплату споживач може у відділеннях таких установ по прийому платежів: ПАТ «Державний ощадний банк України», УДППЗ «Укрпошта» (за наявності технічної можливості), ПАТ КБ «ПриватБанк», ПАТ «БТА Банк», ПАТ «Юнекс Банк», ПАТ «Експрес-банк», ПАТ АКБ «Львів», ПАТ «Укрбудінвестбанк», ПАТ «Кредіагрікольбанк».
Після проведеного платежу, споживач отримує квитанцію із підтвердженням оплати з усіма необхідними відомостями. Крім цього інформацію про нарахування без здійснення платежу споживач може отримати в пункті прийому платежів від касира (оператора) усно чи у формі аналогічній формі квитанції.
Повідомляємо, що ПАТ «Льбвівобленерго» для побутових споживачів також розроблено сервіс отримання онлайн інформації про нарахування за спожиту електроенергію та здійснення оплати. Скористатись цією послугою можна на веб-сайті ПАТ «Львівобленерго» (www.loe.lviv.ua) – розділ «Мій дім», попередньо здійснивши реєстрацію.
Також інформуємо, що споживачі за допомогою одного телефонного дзвінка до кол-центру ПАТ «Львівобленерго» або до Інформаційно-консультаційного центру ПАТ «Львівобленерго» можуть отримати усю необхідно інформацію чи консультацію з питань електропостачання чи розрахунків за спожиту електричну енергію.
Ми працюємо для споживачів, тому такі можуть телефонувати до: кол-центру ПАТ «Львівобленерго» – за єдиним багатоканальним цілодобовим номером телефону, дзвінки на який є безкоштовними з усіх телефонів – 0-800-50-15-68.
– інформаційно-консультаційного центру ПАТ «Львівобленерго» за номерами телефонів:
239- 21-26; 239-21-29; 239-24-58 з понеділка по четвер: з 8.00 до 17.00 год. та у п’ятницю: з 8.00 до 16.00 (обідня перерва з 12.12 до 13.00).
Директор з електропостачання
ПАТ «Львівобленерго» К. ЮЩАК

джерело: Нафтовик Борислава






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар