Гомін Галичини
Європейський Союз та Світовий банк підтримують малих фермерів в Україні

Європейський Союз та Світовий банк підтримують малих фермерів в Україні

2024-01-26 12:01:11

Європейський Союз та Світовий банк підтримують малих фермерів в Україні

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Європейський Союз та Світовий банк підтримують малих фермерів в Україні через зміцнення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

 
 
вчора, 15:19
25.01.2024 

Європейський Союз та Світовий банк підтримують малих фермерів в Україні через зміцнення Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

 Read more  

КИЇВ, 25 січня 2024 року

Сьогодні Європейський Союз та Група Світового банку разом з Урядом України започаткували роботу Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві (ФЧГК). Ця ініціатива спрямована на підтримку малих фермерів, які обробляють земельні ділянки площею до 500 гектарів. Започаткування ФЧГК є важливою віхою та ключовим елементом другого етапу земельної реформи, що стартував 1 січня 2024 року.

Покликаний сприяти розвитку аграрного сектору, ФЧГК надає гарантії українським банкам, що покривають до 50 відсотків зобов'язань позичальника за інвестиційними кредитами та кредитами на фінансування оборотного капіталу, з метою підтримки малих фермерів, які володіють сільськогосподарськими угіддями площею до 500 гектарів або користуються ними. Відібрані позичальники, можуть отримати кредити на фінансування оборотного капіталу на термін до трьох років, інвестиційні кредити на термін до семи років та кредити для купівлі землі на термін до 10 років. Максимальна сума кредиту дорівнює еквіваленту 800 000 доларів США на одного позичальника. Малі фермери, зареєстровані в Державному аграрному реєстрі, зможуть отримати доступ до гарантій Фонду та скористатися іншими державними програмами. Серед них, зокрема, банківські програми, які спрямовані на підтримку малих фермерських господарств шляхом надання доступних кредитів, як, наприклад, діюча програма кредитування «Доступні кредити 5-7-9» для сільськогосподарського виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

«Створюючи Фонд часткового гарантування кредитів, Група Світового банку та Європейський Союз демонструють свою рішучу підтримку довгостроковому процвітанню сільського господарства в Україні. З метою задоволення основних фінансових потреб малих фермерів в умовах російського вторгнення в Україну, Фонд вирішуватиме такі важливі питання, як придбання сільськогосподарських земель, фінансування сільськогосподарської техніки та обладнання, а також задоволення операційних потреб малих фермерських господарств», - сказав Геворг Саркісян, Голова Представництва Світового банку в Україні.

Місія ФЧГК полягає не лише у наданні необхідної підтримки малим фермерським господарствам, які займаються різними видами діяльності - рослинництвом, тваринництвом, садівництвом, а й у заохоченні українських банків диверсифікувати свої портфелі кредитів для сільського господарства.

Завдяки гранту в розмірі 10 мільйонів євро, наданому Європейським Союзом в рамках проєкту Світового банку «Зміцнення Фонду часткового гарантування кредитів для малих фермерських господарств в Україні», та аналогічному внеску, наданому Світовим банком в рамках програми «Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», Фонд матиме достатню капіталізацію для початкового етапу своєї діяльності.

«Європейський Союз підтримує розвиток комплексної та інклюзивної земельної реформи в Україні впродовж останніх восьми років. Зараз, на тлі значної шкоди, яку Росія завдає сільському господарству України, покращення доступу до фінансування для дрібних фермерів має важливе значення для економічної стійкості країни та глобальної продовольчої безпеки. Більше того, цей підхід повністю узгоджується зі Спільною аграрною політикою ЄС, а також дозволяє Україні підготуватися до свого вступу до Євросоюзу», – сказав Альберто Фернандес-Дієс, керівник торговельно-економічного відділу Представництва ЄС в Україні.

У межах програми, IFC (член Групи Світового банку) запровадить загальнонаціональну інформаційну кампанію з метою надання малим фермерам необхідних знань про програму, включно з інформацією про процес подання заявок та фінансові продукти банків-учасників ФЧГК. IFC також працюватиме з фінансовими установами над впровадженням нових та коригуванням існуючих фінансових продуктів, забезпечених гарантіями ФЧГК для фінансування купівлі землі, обладнання та фінансування оборотного капіталу для малих фермерів.

Група Світового банку відіграє важливу роль у підтримці України після російського вторгнення: понад 15 мільйонів українців стали бенефіціарами ініціатив групи Світового Банку, яка допомагає бізнесу розвиватись, а Уряду України - надавати основні послуги, виплачувати заробітну плату, забезпечувати роботу шкіл і лікарень та здійснювати критично важливі ремонтні роботи. Група Світового банку сприяла залученню понад 41 мільярдів доларів США у вигляді екстреного фінансування, включно із зобов'язаннями та гарантіями донорів.

Для запитів ЗМІ

У Києві: Віктор Заблоцький vzablotskyi@worldbank.org

У Вашингтоні: Сона Панаджян spanajyan@worldbank.org

У Відні: Роман Матюхін rmatiukhin@ifc.org

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар