Гомін Галичини
Круасани, мурашки, любов: історія ветеранського бізнесу подружжя Грицаків з Львівщини

Круасани, мурашки, любов: історія ветеранського бізнесу подружжя Грицаків з Львівщини

2024-01-02 00:59:45

Круасани, мурашки, любов: історія ветеранського бізнесу подружжя Грицаків з Львівщини

Втілити креативний задум та піклуватись про найвищу якість послуг — досяжна ціль Юрія Грицака, ветерана та підприємця з Львівщини. У сімейному кафе, яке він створив разом із дружиною Мар'яною, на клієнтів чекають ароматні напої, свіжа випічка та … справжні мурашки! Про те, як власна справа допомогла ветерану повернутись до цивільного життя та про вчасну фінансову підтримку від Українського ветеранського фонду — далі про все по черзі.

Юрій Грицак розпочав військову службу ще у 2014 році. Він виконував завдання інженерної підтримки українських військ у зоні АТО. Згодом демобілізувався і повернувся до цивільного життя. Вирішив почати з саморозвитку. Вивчав англійську мову, пройшов спеціальні курси, аби почати власну справу.

на фото: Юрій Грицак, власник закладу "Coffee Ant"


Разом з дружиною Юрій створив місце відпочинку для сімей у рідних Винниках. Грицаки придбали приміщення і вклали душу у його облаштування. Так з'явилося кафе "Coffee Ant". Його легко знайти на карті ветеранських бізнесів, яку створили LUN, УВФ та Uklon. На цій інтерактивній карті зібрані ветеранські кафе, майстерні, крамниці. Мапа постійно наповнюється, тож підтримати ветеранів та їхні родини тепер ще простіше. Знаходьте себе на карті та дивіться, які ветеранські бізнеси є поряд.

За словами Юрія, родзинкою закладу "Coffee Ant" є один з найбільших у світі формікаріїв. Оселю для мурах виготовляли майстри з Харкова. Це була кропітка робота, адже проект — унікальний за масштабом і формою. На фермі мешкає колонія італійських мурах. Два роки тому вони приїхали в пробірці. Наразі колонія неабияк збільшилась. За декілька років вони заселять усі гнізда мега-формікарію. 

Мар'яна, дружина ветерана, підкреслює: “Цей вид мурашок особливий — зовсім не їдять цукру, лише зерно. Ще вони невибагливі у догляді та самостійні. У кожного мурашки своя роль. Є робітники, ті, що переносять їжу, інші прибирають, ще є розвідники-вояки тощо. Спостерігати за ними дуже цікаво і дорослим, і дітям. А ще це заняття дуже заспокоює”.

Кафе працює вже 2 роки, є пунктом незламності, слугує укриттям під час повітряних тривог. Оскільки кафе створила сім'я для сімей, тут є і дитячий куточок. Пізнавальне і смачне дозвілля стало традицією для багатьох місцевих родин. 

У мурашок, як кажуть постійні відвідувачі, пригощають гарячими напоями та свіжоспеченими круасанами. Спеціальну пічку власники придбали за кошти програми відшкодування від Українського ветеранського фонду. 

Ветеран згадує: “Раніше ми брали обладнання в оренду і воно було досить неякісне. Ми хотіли найкраще для наших клієнтів. Тож купили нову піч для випікання круасанів, хліба та іншого. Кошти отримали за програмою відшкодування від УВФ”.

Попереду у сім'ї Грицаків ще багато планів та задумів. Підтримувати ветеранів-підприємців та їхні сім'ї — місія Українського ветеранського фонду Мінветеранів. УВФ створює можливості для ветеранів у розвитку власної справи. Зокрема, пропонує швидке відшкодування коштів за покупку у сумі до 20000 грн. Цією можливістю скористалися герої нашої історії. Щоб і вам отримати відшкодування, потрібно лиш зібрати пакет копій документів та заповнити заявку. Процедура проста і швидка, а усі деталі - на сайті Українського ветеранського фонду. 

Авторка тексту і фото: Олеся Мацютевич

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар