Єврокомісія запускає три нові ініціативи для підтримки українських дослідників та новаторів

Єврокомісія запускає три нові ініціативи для підтримки українських дослідників та новаторів

2023-12-20 22:40:20

Єврокомісія запускає три нові ініціативи для підтримки українських дослідників та новаторів

Київ, 20 грудня 2023 р.

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Єврокомісія запускає три нові ініціативи для підтримки українських дослідників та новаторів

Єврокомісія запускає три нові ініціативи для підтримки українських дослідників та новаторів

 Read more  

Сьогодні, Європейська Комісія започаткувала три нові ініціативи для стимулювання співробітництва у сфері досліджень та інновацій між Україною та ЄС:

  • Представництво Horizon Europe у Києві;
  • Нову діяльність в межах Європейської інноваційної Ради (EIC) на підтримку української високотехнологічної спільноти;
  • Центр спільноти Європейського інституту інновацій та технологій (EIT).

Комісарка ЄС з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Іліана Іванова дистанційно запустила нові ініціативи разом із Віце-прем’єр-міністром України Михайлом Федоровим та Міністром освіти і науки Оксеном Лісовим.

Представництво Horizon Europe

Нове представництво Horizon Office підвищить поінформаваність щодо можливостей для українських учасників брати участь у спільних дослідницьких та інноваційних проєктах (R&I) в рамках Horizon Europe, програми ЄС з досліджень та інновацій. Це буде здійснюватися шляхом популяризації діяльності Horizon Europe в Україні та сприяння інтеграції України до Європейського науково-дослідного простору через підтримку Національних координаторів Horizon Europa в Україні. Приймаючою установою представництва є Національний фонд досліджень України.

Діяльність в межах Європейської інноваційної Ради на підтримку української високотехнологічної спільноти

Діяльність Європейської інноваційної ради (EIC4Ukraine) спрямована на підтримку українських суб’єктів у галузі високих технологій шляхом виділення 20 мільйонів євро для українських стартапів з метою їх розвитку та інтеграції в європейській інноваційній екосистемі. Ініціатива, реалізована Європейською мережею асоціацій стартапів, має на меті підтримати щонайменше 200 українських високотехнологічних стартапів в обсязі до 60 тисяч євро кожному для подальшого розвитку їхньої інноваційної та підприємницької діяльності.

Центр спільноти Європейського інституту інновацій та технологій

Європейський інститут інновацій та технологій (EІТ) також запускає свій новий осередок у Києві. Він слугуватиме єдиним центром для поширення інформації про можливості, які надає вся спільнота EІТ. Цей осередок має на меті надати українським новаторам доступ до партнерів, ринків, випробувальних потужностей та інвестицій для продовження роботи у своїй країні. Організацією діяльності осередку займається Український фонд стартапів.

Довідково

Зважаючи на тривалу агресивну війну росії проти України та зобов’язання ЄС у забезпеченні відчутних засобів підтримки українських субʼєктів науково-дослідної та інноваційної діяльності, Україна бере участь у програмах Horizon Europe та Євратом без потреби у здійсненні фінансових внесків.

Ця підтримка доповнюється цілим рядом відповідних заходів. Окрім нових ініціатив, оголошених сьогодні, впроваджені такі ініціативи, як ERA4UkraineHorizon4UkraineEURIZON Fellowship Programme for Ukraine та ERC4Ukraine, а також MSCA4Ukraine – механізм надання стипендій в розмірі фінансування 25 мільйонів євро в рамках Програми імені Марії Склодовської-Кюрі (MSCA) для переміщених українських дослідників.

Європейський інститут інновацій і технологій (EІТ) — це унікальна структура Європейського Союзу, спрямована на поширення інновацій шляхом об’єднання зусиль суб’єктів у сфері бізнесу, освіти та науково-дослідної роботи. EІТ надає підтримку українським новаторам за допомогою низки заходів, включаючи спеціальну когорту «Rebuild Ukraine» EIT Jumpstarter, «Red Kalyna» («Червона калина»), спрямовану на проблематиці визнання українських жінок-підприємців, а також EIT Action to Support the Innovation Capacity of higher education institutions (ініціатива EІТ для підтримки інноваційних спроможностей закладів вищої освіти).

Додаткова інформація

Factsheet – Horizon Europe office in Kyiv

Factsheet – support for Ukrainian researchers and innovators

International cooperation with Ukraine in research and innovation

European Innovation Council

European Institute of Innovation & Technology (EIT)

 

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі задля наближення перемоги України у війні росії проти України

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар