Фонд ЄІБ «EU for Ukraine» фінансує свій перший проєкт

Фонд ЄІБ «EU for Ukraine» фінансує свій перший проєкт

2023-12-05 12:10:20

Фонд ЄІБ «EU for Ukraine» фінансує свій перший проєкт

05.12.2023

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Фонд ЄІБ «EU for Ukraine» фінансує свій перший проєкт

Фонд ЄІБ «EU for Ukraine» фінансує свій перший проєкт

  • Фонд «EU for Ukraine», яким керує ЄІБ, затвердив інвестиції у розмірі 25 млн євро, що спрямують в український фонд прямого інвестування, покликаний підтримати підприємців в Україні та Молдові (далі – регіон).
  • Це фінансування націлене насамперед на експортно-орієнтовані технологічні компанії з невеликими активами та високим рівнем людського капіталу, в основі якого – потужна база інженерних кадрів у регіоні. 
  • Фонд «EU for Ukraine Fund», створений для швидкого реагування на нагальні потреби України та підтримки її економічної стабільності, уже зібрав понад 400 млн євро зобовʼязань від держав-членів ЄС.

4 грудня 2023 року відбулося перше засідання Комітету вкладників Фонду «EU for Ukraine Fund», який створив Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Держави-члени ЄС, які взяли участь у засіданні, затвердили перший  проєкт, що буде профінансований фондом. Затверджений проєкт передбачає інвестиції розміром 25 млн євро в акціонерний капітал фонду прямих інвестицій для України Horizon Capital Growth Fund IV (HCGF IV), яким керує Horizon Capital — провідна компанія прямих інвестицій в Україні.

Фонд HCGF IV перебуває у процесі залучення щонайменше 274 млн євро (300 млн доларів США) для здійснення інвестицій в акціонерний капітал з фокусом на технологічних, експортно-орієнтованих малих та середніх підприємствах (МСП) України та Молдови. За підтримки інституційних інвесторів, зокрема ЄІБ, фонд HCGF IV має на меті посилити присутність бізнесів України та Молдови на ринку та підтримати їхні зусилля з розширення. Зокрема, йдеться про такі сектори, як-от послуги та продукти у сфері IT, електронна комерція, інноваційна роздрібна торгівля, високотехнологічні та споживчі товари, а також фінтех.

Інвестиція у розмірі 25 млн євро у фонд HCGF IV є першим проєктом, затвердженим у межах  фонду «EU for Ukraine Fund», ініційованого ЄІБ навесні 2023 року. Цей фонд ЄІБ є частиною ширшої програми «EU for Ukraine Initiative», спрямованої на швидке вирішення нагальних потреб України та зміцнення її економічної стабільності. З понад 400 млн євро від 18 держав-членів ЄС — Бельгії, Болгарії, Хорватії, Кіпру, Данії, Естонії, Франції, Греції, Ірландії, Італії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Словаччини, Іспанії та Швеції — фонд має намір розширюватися завдяки додатковим внескам. Його основна мета  полягає у підтримці державних і приватних проєктів, переважно у сфері муніципальної інфраструктури, а також забезпечення доступу до фінансування для українських підприємців. 

Головуючи на засіданні Комітету вкладників Фонду «EU for Ukraine Fund», віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, яка відповідає за операції банку в Україні, сказала: «Я рада бачити стрімке розгортання фонду «EU for Ukraine Fund», що підтверджує нашу відданість швидким, орієнтованим на результат діям на підтримку України. Завдяки внескам держав-членів ЄС ми налаштовані надати негайну підтримку МСП і приватному сектору, які відіграють вирішальну роль у підтримці економіки України в ці складні часи. Ми сподіваємося, що наші інвестиції у фонд Horizon стануть сигналом для інших приватних інвесторів долучитися до цієї ініціативи. Маємо надію, що більше держав-донорів долучаться до нашого Фонду «EU for Ukraine Fund». Це посилить нашу спільну підтримку ЄС для життєво важливих інфраструктурних потреб України та сприятиме її стійкості шляхом зміцнення макрофінансової стабільності».

Олена Кошарна, засновниця та головна виконавча директорка Horizon Capital, сказала: «Підтримка ЄІБ надходить у визначальний момент, коли Україна продовжує захищати свою свободу, територіальну цілісність та шлях до вільного, справедливого та успішного європейського майбутнього. Ця інвестиція збільшить капітал, доступний для українських підприємців, та підтримає економічну стійкість країни, створюючи робочі місця з високою доданою вартістю, збільшуючи податкові надходження, сприяючи гендерно-збалансованому інвестуванню, а також подальшій диджиталізації та інноваціям. Українські підприємці продемонстрували надзвичайну сміливість та винахідливість, працюючи всупереч усім труднощам, при цьому потребуючи лише ресурсів для розширення своїх спроможностей в Україні та за її межами. Для нас велика честь стати першими бенефіціарами першого проєкту фонду ЄІБ «EU for Ukraine Fund». Ми вдячні та високо цінуємо підтримку донорів – держав-членів ЄС – у розширенні доступності капіталу для українських МСП».

Додаткова інформація

ЄІБ

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 р. ЄІБ надав негайну допомогу Україні, виділивши з 2022 року 1,7 млрд євро на терміновий ремонт інфраструктури країни, зруйнованої російськими бомбардуваннями. Банк ЄС також надав кредитну лінію у 4 млрд євро для підтримки інтеграції біженців з України в країнах ЄС. Через ініціативу “EU for Ukraine” та її фонд “EU for Ukraine Fund” Банк залишається відданим посиленню своєї діяльності в Україні відповідно до мандату, наданого лідерами ЄС, та у тісній співпраці з Європейською Комісією, Європейським Парламентом, державами-членами ЄС і міжнародними партнерами.

Horizon Capital

Horizon Capital – провідна компанія прямих інвестицій в Україні з активами 1,5 мільярда доларів США від інвесторів з капіталом, обсяг якого перевищує 630 мільярдів доларів США. Всього за 5 років компанії вдалося залучити понад 750 мільйонів доларів США. Інвестиційна стратегія компанії зосереджена на підтримці підприємців-візіонерів, котрі очолюють швидкозростаючі, переважно технологічні та експортно-орієнтовані підприємства в Україні та Молдові. Фонди під управлінням Horizon Capital інвестували у понад 172 компанії, в яких працевлаштовані понад 80 000 осіб.

 

Контактна інформація

ЄІБ

Ольга Сушицька, o.sushytska@eib.org, +352 691 289 108

Вебсайт: www.eib.org/press — Пресофіс: +352 4379 21000 — press@eib.org

Horizon Capital

Альона Коцюбинська, akotsiubynska@horizoncapital.com.ua, +380 93 297 94 87

Вебсайт: www.horizoncapital.com.ua

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар