20 млн євро від EIB Global і за підтримки гранту ЄС допоможуть українським МСП

20 млн євро від EIB Global і за підтримки гранту ЄС допоможуть українським МСП

2023-11-28 13:23:23

20 млн євро від EIB Global і за підтримки гранту ЄС допоможуть українським МСП

28.11.2023 

 

20 млн євро від EIB Global і за підтримки гранту ЄС допоможуть українським МСП, що постраждали від війни

 Read more  

23 листопада 2023, Київ/Люксембург    

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] 20 млн євро від EIB Global і за підтримки гранту ЄС допоможуть українським МСП, що постраждали від війни

  • 20 млн євро отримав Державний експортно-імпортний банк України (Укрексімбанк), щоб допомогти місцевому бізнесу у подоланні викликів та перешкод, спричинених війною в Україні.
  • Операція передбачає паралельний крос-валютний своп, що став можливим завдяки партнерству з Валютним фондом TCX. Такий підхід підтримує довгострокове кредитування в українській гривні. 
  • Транзакція підтримується грантом від Європейського Союзу в розмірі 2 млн євро, що забезпечує доступніші умови кредитування.

У межах зусиль ЄС щодо сприяння економічному відновленню Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк Європейського Союзу, виділив Державному експортно-імпортному банку України (Укрексімбанку) 20 млн євро. Це фінансування в національній валюті буде спрямоване на підтримку українських малих та середніх підприємств (МСП) і є останнім траншем з кредитної лінії Укрексімбанку на суму 300 млн євро.

Кошти будуть виділені за допомогою паралельного крос-валютного свопу в українській гривні і через Укрексімбанк будуть доступні МСП для посилення їх стійкості в умовах воєнного часу. Це дасть змогу бізнесу продовжувати свою економічну діяльність та задовольняти нагальні потреби населення.

Європейський Союз підтримав цю транзакцію грантом у розмірі 2 млн євро, який допоможе покращити умови фінансування для МСП. Цей внесок ЄС є частиною більшої ініціативи Європейського Союзу “EU4Business”, спрямованої на стимулювання розвитку МСП через покращення доступу до фінансування, надання послуг з розвитку бізнесу та вдосконалення бізнес-регулювання.

Операція стала можливою завдяки інвестиціям ЄІБ у TCX – фінансову установу з розвитку, створену для захисту позичальників на ринках, що розвиваються, та перехідних від валютних ризиків. TCX пропонує похідні інструменти у валютах країн, що розвиваються, та країнах із перехідною економікою, які дозволяють трансформувати валютні позики у фіксовані зобов'язання в місцевій валюті.

Віцепрезидентка ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за операції ЄІБ в Україні, сказала: «У ці надзвичайно складні часи необхідно покращити такий важливий доступ до фінансування для постраждалих від війни малих і середніх підприємств – основи української економіки, щоб задовольнити їхні потреби у відновленні бізнесу та підтримати приватний сектор. ЄІБ залишається відданим справі із забезпечення українських МСП необхідною допомогою для відновлення країни. Ми вдячні за підтримку Європейської Комісії, нашого основного партнера в цій справі, і раді зміцненню нашої співпраці з Укрексімбанком».

Катаріна Матернова, пані Посол ЄС в Україні, сказала: «Ця виплата на суму 20 млн євро від Європейського інвестиційного банку, яка підтримується грантом ЄС у розмірі 2 млн євро, має ключове значення для допомоги українським МСП, що постраждали від війни. МСП надзвичайно важливі для української економіки, тож ЄС спрямовує допомогу на їх підтримку з перших днів повномасштабної агресії Росії проти України. Статус країни-кандидата на членство в ЄС створює нові економічні можливості, і ЄС має намір допомогти Україні ними скористатися завдяки таким ініціативам, як EU4Business».

Рурд Брауер, генеральний директор TCX, сказав: «Ми вдячні за можливість підтримати ЄІБ та Європейський Союз у реалізації цієї транзакції. Доступ до стабільного та передбачуваного фінансування в гривні є критично важливим для стійкості позичальників МСП в Україні. Особливо зараз».

Олександр Щур, член правління Укрексімбанку, сказав: «Сьогодні український бізнес проходить болючу вимушену трансформацію. З одного боку, євроінтеграційні процеси обіцяють перспективи розвитку на зовнішніх ринках та суттєве скорочення бар’єрів. З іншого — повномасштабна війна, яка серйозно вдарила по економіці країни. Кредит, наданий ЄІБ, свідчить про успішне партнерство між Укрексімбанком і Банком ЄС. Ми вдячні за те, що ЄС і його банк ЄІБ продовжують підтримувати нас у цей непростий час, оскільки саме це партнерство дозволяє нам і надалі допомагати українському малому і середньому бізнесу, що найбільше постраждав від війни».

Незмінна підтримка Групою ЄІБ українських МСП

ЄІБ та його підрозділ, відповідальний за малий та середній бізнес, Європейський інвестиційний фонд (ЄІФ), що разом утворюють Групу ЄІБ, надали понад 1,6 млрд євро для підтримки українського приватного сектору, зокрема МСП, через кредитні лінії та часткові портфельні гарантії до початку війни.

У 2023 році Група ЄІБ за підтримки Європейської Комісії планує запустити нову програму «EU4Business Guarantee Facility»  для підтримки малого та середнього бізнесу у країнах Східного партнерства, включаючи Україну. Нова програма буде реалізована у співпраці з місцевими фінансовими посередниками і становить 40 млн євро. З них 30 млн євро буде виділено Україні, а решта буде надана банкам Молдови, Грузії, Вірменії та Азербайджану. Очікується, що ця програма відкриє доступ до 500 млн євро кредитів у вибраних країнах, з яких 375 млн євро – в Україні.

 

Додаткова інформація

EIB Global – спеціально створений підрозділ групи ЄІБ для збільшення впливу міжнародних партнерств і розвитку фінансування. EIB Global відповідає за інвестиції поза межами ЄС, спрямовані на підтримку пріоритетів ЄС. Підрозділ має сприяти сильному й зосередженому партнерству з Team Europe у співпраці з фінансовими установами розвитку та громадянським суспільством. EIB Global з офісами по всьому світу робить групу ЄІБ ближчою до людей на місцях, а також локальних компаній та установ.

Контакти для преси

ЄІБ:

Ольга Сушицька, o.sushytska@eib.org+352 691 289 108

Вебсайт: www.eib.org/press — Пресофіс: +352 4379 21000 — press@eib.org

 

TCX:

Софі Пітерс, s.peeters@tcxfund.com, +31 6 5103 2526

Вебсайт: www.tcxfund.com

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі задля наближення перемоги України у війні росії проти України

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар