На часі: ЄС та Україна визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення одне одного

На часі: ЄС та Україна визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення одне одного

2023-04-25 23:12:56

На часі: ЄС та Україна визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення одне одного

25.04.2023

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] ЄСта Україна визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення одне одного

ЄС та Україна визнаватимуть і виконуватимуть судові рішення одне одного

 Read more  

Сьогодні Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення договірних відносин з Україною в рамках Гаазької конвенції про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах (так звана Конвенція про судові рішення). Гаазька конвенція, ухвалена в 2019 році, є міжнародним договором, що зобов’язує держави-учасниці визнавати та виконувати судові рішення, винесені у цивільних або комерційних справах в інших державах-учасницях.

Міністр юстиції Швеції Гуннар Стрьоммер сказав: «Завдяки цьому рішенню ЄС та Україна визнаватимуть та виконуватимуть судові рішення одне одного, що лише посилить їх двосторонні відносини».

Жодних перешкод для двостороннього визнання судових договорів

У 2022 році Україна ратифікувала Конвенцію, згідно з якою договірні відносини між Україною та ЄС будуть встановлені з 1 вересня 2023 року, якщо жодна зі сторін не заперечуватиме.

Держави-члени Європейського Союзу вважають, що немає фундаментальних перешкод, чи то в сфері незалежності та ефективності судової системи, чи то в сфері боротьби з корупцією або дотриманням основних прав, які могли б перешкодити ЄС вступити в договірні відносини з Україною.

Таким чином, це рішення відкриває шлях для вступу ЄС у договірні відносини з Україною відповідно до Конвенції про судові рішення. Воно сприятиме визнанню та виконанню судових рішень між ЄС та України у цивільних та комерційних справах та стане важливим інструментом спрощення міжнародної торгівлі.

Контекст та наступні кроки

Конвенція про судові рішення була узгоджена на Гаазькій конференції з міжнародного приватного права та підписана 2 липня 2019 року. Вона набуде чинності з 1 вересня 2023 року.

оригінал статті натисни тут:

ця стаття розміщена задля медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про роботу міжнародних організацій в Україні

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар