На Порталі Funding & tender opportunities (FTOP) було опубліковано результати спеціального конкурсу для підтримки українських переселенців та культурного і креативного секторів України (підпрограма «Культура»). На сьогодні маємо два підтверджених проєкти-консорціуми, в кожному з яких є українська організація:
- `ZMINA: REBUILDING / ЗМІНА: ВІДНОВЛЕННЯ` — ІЗОЛЯЦІЯ.Платформа культурних ініціатив.
Мета проєкту — підтримати українських митців та культурні організації у створенні та демонстрації робіт в Україні та принаймні в 12 інших країнах-учасницях «Креативної Європи». ZMINA: REBUILDING надасть 1,4 млн євро у вигляді субгрантів для підтримки мінімум 40 мистецьких проєктів, пов’язаних із темою «відновлення»: соціальних норм, спільнот, відносин, інфраструктури. Три головні цілі проєкту:
- розвиток практик, що сприяють післявоєнному відновленню України;
- збільшення впізнаваності українських мистецьких робіт в Україні та за кордоном: в Україні це призведе до більшого розуміння громадськістю важливої та унікальної ролі, яку виконує культурний та креативний сектор, а за межами України — до розвитку співробітництва між європейським та українським культурним та креативним сектором;
- інтенсивна розбудова потенціалу сектору допоможе українському культурному та креативному секторам розвивати проєкти на міжнародному рівні та працювати за європейськими стандартами.
Партнери консорціуму: TRANS EUROPE HALLES (TEH) (Іспанія) та MALY BERLIN (Німеччина).
- `Culture Helps / Культура допомагає` — Інша Освіта
Проєкт буде спрямований на допомогу громадянам України, особливо сім’ям з дітьми, переміщеним через війну, з інтеграцією в нові громади через культурну діяльність. Проєкт надаватиме субгранти для підтримки психічного здоров’я, організації онлайн- та офлайн-воркшопів та зустрічей для переміщених працівників культури як в Україні, так і за кордоном, а також їх колег в інших країнах-учасницях «Креативної Європи». Проєкт підтримає понад 140 організацій та ініціатив, понад 200 працівників культури отримають фінансову підтримку для зміцнення психічного здоров’я.
Партнер консорціуму: MitOst e.V. (Німеччина).
Проєкти будуть імплементовані впродовж 2023 - 2025 років та надаватимуть субгранти для підтримки українських мистецьких проєктів.
Нагадаємо, що метою конкурсу «Підтримка українських переселенців та культурного і креативного секторів України» є підготовка післявоєнного відновлення українського культурного сектору, а також допомога українським митцям і культурним організаціям у створенні та демонстрації своїх проєктів в Україні та країнах-учасницях «Креативної Європи».
Загальний бюджет конкурсу - 5 мільйонів євро.
За даним конкурсом для розподілу фінансування буде відібрано всього три проєкти - консорціуми, одним учасником в кожному з яких буде організація з України.
Інформацію щодо третього успішного проєкту даного конкурсу буде опубліковано згодом. Ми обов’язково про це повідомимо.
«Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 20 різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах.
В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює знання про програму.
Контакти Бюро в Україні:
creativeeurope.in.ua@gmail.com
Telegram-канал: https://t.me/creativeeuropeua
оригінал статті натисни тут: