2023-03-17 07:35:55
Ensuring no one is left behind: the EU and UNDP deploy the Administrative Service Centre in war-torn Borodianka
New centre seeks to provide unimpeded access to public services
16.03.2023
Новий центр прагне забезпечити безперешкодний доступ до державних послуг
Місто Бородянка, невелика громада з 24 000 людей за 50 кілометрів на північний захід від Києва, сильно постраждало в перші дні повномасштабного російського вторгнення в Україну. Поселення було спустошено, а житлові квартали залишилися в руїнах. Загалом у громаді зруйновано понад 1600 будівель .
Жителі Бородянки відновлюють свої домівки та будують життя заново, намагаючись якомога більше повернутися до нормального життя, поки війна триває. Щоб допомогти їм отримати доступ до якісних державних послуг, Європейський Союз і Програма розвитку ООН відкрили та обладнали новий модульний Центр надання адміністративних послуг (ЦАЦ), який замінив попередній, сильно пошкоджений на початку бойових дій. .
Новий АСК уже працює на повну силу, надає понад 230 видів послуг, таких як субсидії, реєстрація бізнесу та власності, свідоцтва про народження та пенсійні послуги. Має 27 робочих місць та всі необхідні приміщення та ресурси, включаючи меблі, обладнання, а головне – компетентний та навчений персонал. Будівля також є повністю доступною для маломобільних груп населення.
Хлое Алліо, керівник відділу «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва Європейського Союзу в Україні , сказала, що нещодавно розгорнутий ASC має велике значення для постраждалої від війни Бородянки, оскільки він сприяє відновленню громади. і підтримка своїх людей, у тому числі тих, хто повертається. «Це вражаюче бути свідком і частиною цього проекту, де ми всі зібралися разом, щоб забезпечити роботу ASC », – сказала вона. « Це один із наших перших проектів такого роду, і він був завершений у рекордно короткі терміни, незважаючи на російську агресію, спираючись на наше давнє партнерство з ПРООН ».
Керівник Програми ООН з відновлення та розбудови миру (UN RPP) Нільс Крістенсен зазначив, що Уряд України, ЄС та ПРООН системно працюють над тим, щоб жінки та чоловіки отримували своєчасні та якісні адміністративні та правові послуги. Це включає забезпечення застосування найкращих практик у наданні державних послуг. «Один із головних принципів адміністративної реформи в Україні – максимально наблизити державні послуги до людей, яким вони покликані служити», – сказав він. «Відкриття центру в Бородянці є яскравим прикладом цього, і чому це особливо важливо в районах, які постраждали від війни».
Фон
ПРООН у партнерстві з ЄС та іншими міжнародними донорами обрала Бородянку як одну з громад Київської області для адресної підтримки. Враховуючи масштаби збитків , ПРООН найближчим часом розпочне роботи з розбирання сміття за підтримки ЄС та контролюватиме реконструкцію багатоповерхових будинків у рамках ініціативи United24.
Новий ЦНАП у Бородянці є прикладом комплексного підходу ПРООН до відновлення, застосованого в рамках РПП ООН за фінансової підтримки ЄС.
Чотири агенції ООН впроваджують RPP ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Організація ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН-Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА) і Продовольство та сільське господарство. Організація Об'єднаних Націй (FAO).
Одинадцять міжнародних партнерів підтримують РПП ООН: ЄС, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні та уряди Канади, Данії, Німеччини, Японії, Нідерландів, Польщі, Швеції та Швейцарії.
Запити ЗМІ : Юлія Самусь, керівник відділу комунікацій ПРООН в Україні; e-mail: yuliia.samus@undp.org
оригінал статті за посиланням:
https://www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine/ensuring-no-one-left-behind-eu-and-undp-deploy-administrative-service-centre_en?channel=eu_delegation_to_ukraine_media_newsletter&date=2023-03-16&newsid=0&langid=en&source=mail
джерело: власне