Гомін Галичини




Євробарометр: Громадяни ЄС рішуче виступають за Україну та запевнення енергетичної безпеки

Євробарометр: Громадяни ЄС рішуче виступають за Україну та запевнення енергетичної безпеки

2023-02-23 22:37:17

Євробарометр: Громадяни ЄС рішуче виступають за Україну та запевнення енергетичної безпеки

Євробарометр: Громадяни ЄС рішуче виступають за Україну та запевнення енергетичної безпеки

Останнє опитування «Стандартний Євробарометр», опубліковане сьогодні, майже через рік після повномасштабного російського вторгнення в Україну, свідчить про міцну неперервну солідарність європейців з Україною та схвалення дій, спрямованих на підтримку країни та її народу. Громадяни ЄС також у своїй більшості підтримують прискорення енергетичного переходу, особливо інвестиції у відновлювану енергетику та дії щодо зменшення залежності ЄС від російських джерел енергії. Хоча інфляція все ще є серйозною проблемою для європейців, підтримка євро залишається дуже високою.

  Read more  

Сильна підтримка відповіді ЄС на вторгнення Росії в Україну

Громадяни ЄС продовжують демонструвати непохитну солідарність з Україною. 91% респондентів погоджуються з наданням гуманітарної допомоги , а 88% виступають за прийом в ЄС людей, які тікають від війни . Надання фінансової підтримки Україні схвалюють 77%, тоді як запровадження економічних санкцій проти російського уряду, компаній і фізичних осіб підтримують 74% опитаних. Європейці також продовжують переважно виступати за заборону мовлення російських державних ЗМІ (67%) і фінансування ЄС закупівлі та постачання військової техніки в Україну (65%).

Загалом більшість європейських громадян (56%) залишаються задоволеними реакцією Європейського Союзу на російське вторгнення в Україну.

77% респондентів ЄС виступають за спільну політику оборони та безпеки серед держав-членів ЄС, така ж частка, як і минулого літа, тоді як 16% виступають проти. Крім того, 80% вважають, що закупівля військового обладнання державами-членами повинна бути краще скоординована, а 69% вважають, що ЄС має зміцнити свій потенціал для виробництва військового обладнання .

 

Переважна підтримка енергетичного переходу

Переважна більшість громадян ЄС (84%) погоджуються, що ЄС має якнайшвидше зменшити свою залежність від російських джерел енергії. Вони також згодні з тим, що ЄС має підтримати «зелений» перехід, інвестуючи значні кошти у відновлювані джерела енергії (86%). 85% європейців переконані, що підвищення енергоефективності будівель, транспорту та товарів зробить нас менш залежними від виробників енергії за межами ЄС. 82% погоджуються, що країни-члени ЄС повинні спільно купувати енергію в інших країнах, щоб отримати кращу ціну. Крім того, 81% стверджують, що вжили заходів для зменшення власного енергоспоживання .

 

Занепокоєння щодо інфляції та економіки, але сильна підтримка євро

Громадяни ЄС вважають зростання цін /інфляції/вартості життя однією з двох найважливіших проблем, з якими зараз стикається ЄС (32%, -2 в.п.), за якою йдуть міжнародна ситуація (28%, стабільна) та енергопостачання ( 26%, -2 п.п.).

Сприйняття ситуації в європейській економіці залишається незмінним з літа 2022 року: 40% оцінюють її як «добру», а 51% як «погану». Сприйняття ситуації в національній економіці також залишалося відносно стабільним з літа 2022 року: тепер 35% оцінюють її як хорошу, а 63% — як погану.

У цьому контексті підтримка євро залишається на дуже високому рівні в ЄС загалом (71%, другий найвищий рівень, коли-небудь зареєстрований), і ще більше в єврозоні (79%).

Крім того, більше половини респондентів (54%) вважають, що план відновлення NextGenerationEU може бути ефективним для відповіді на поточні економічні виклики. 63% також вважають, що державні кошти слід використовувати для стимулювання інвестицій приватного сектора на рівні ЄС.

 

Європейці залишаються оптимістичними щодо майбутнього ЄС

47% європейців схильні довіряти ЄС , а 32% – національним урядам. Позитивний імідж ЄС мають 45% європейців , нейтральний – 36%, негативний – 18%. Нарешті, 62% кажуть, що вони оптимістично дивляться на майбутнє ЄС (-3 п.п. порівняно з літом 2022 року, але подібно до рівня, зафіксованого в лютому 2022 року, до агресії Росії проти України).

 

Фон

Дослідження «Зима 2022-2023 – стандартний Євробарометр» (EB 98) проводилося шляхом особистих та онлайн-інтерв’ю з 12 січня по 6 лютого 2023 року. Було опитано 26 468 громадян ЄС у 27 державах-членах. Інформація про Євробарометр та всі дослідження доступні на  сайті.

джерело:

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар