Молдова допомагатиме постраждалим в АТО та дітям переселенців зі Сходу України

Молдова допомагатиме постраждалим в АТО та дітям переселенців зі Сходу України

2014-11-23 17:10:05

Молдова допомагатиме постраждалим в АТО та дітям переселенців зі Сходу України

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Роман Ілик.

 

За його словами, таких домовленостей було досягнуто у Кишиневі під час зустрічі представників комітету ВР з питань охорони здоров’я з керівництвом Міністерства охорони здоров’я Республіки Молдова та ВООЗ у цій країні.

Роман Ілик повідомив, що Молдова пропонує послуги своїх реабілітаційних центрів для дітей переселенців, а також можливості їх навчання та проживання.

Військовослужбовці, постраждалі в АТО, зможуть отримати необхідне лікування. “Йдеться про хірургічну, кардіохірургічну, травматологічну допомогу пораненим з АТО. Цю допомогу можна отримати через МОЗ України. Також великі можливості для лікування та реабілітації поранених військових є у Румунії і сьогодні обговорюємо механізми отримання такої допомоги”, - зазначив Роман Ілик. 

 

Україна може перейняти молдовський досвід впровадження страхової медицини

Для реформування медицини та впровадження системи обов’язкового медичного страхування Україна може перейняти успішний досвід Молдови. Готовність сприяти у реалізації цих завдань виявив міністр охорони здоров’я Молдови під час зустрічі з представниками Комітету ВР України з питань охорони здоров’я, що відбулась у Кишиневі.

Як повідомив під час прес-конференції в УНІАН народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Роман Ілик, сьогодні Молдова є 4 країною з пострадянського простору (після країн Прибалтики), яка успішно реалізовує цей важливий напрямок.

“За останні чотири роки фінансування охорони здоров’я Молдови збільшилось удвічі. Відповідно, у країни збудовано чимало нових лікувальних закладів, значно покращено якість медицини. Хоча стартові умови впровадження реформ були не кращими, ніж в Україні. Тому досвід Молдови може бути нам корисний”, - зазначив парламентар.

Роман Ілик висловив сподівання, що парламент viii скликання ухвалить необхідні законопроекти, зокрема, про обов'язкове державне медичне страхування та про гарантований рівень медичної допомоги, які дозволять реанімувати медичну галузь країни.

“Сьогодні фінансування медицини в Україні становить менше 3 відсотків ВВП. За даними ВООЗ, функціонування галузі можливе за умови фінансування не менше 5 відсотків. У європейських країнах – це 7-8 відсотків ВВП. Тому можливості відкладати впровадження державного медичного страхування у нас немає. Сьогодні йдеться про порятунок галузі, від якої залежить здоров’я та життя українців”, - переконаний народний депутат.

На думку парламентаря, сьогодні Україна має усі передумови для вровадження якісних змін. Водночас, реформа у медицині повинна бути продуманою та відбуватись паралельно із податковою.

“Сьогодні кожен українець, який працює, сплачує податки в тому числі на так звану безкоштовну медицину. Ці відрахування повинні бути прозорими та акумулюватись у спеціально створеному державному фонді. Також на законодавчому рівні має бути завтверджено перелік медичних послуг, протоколи і стандарти лікування. Паралельно із державною страховою медициною ми маємо розвивати доборовільне приватне страхування. Для цього необхідна і медіа-кампанія. Скажімо, страхування авто уже стало нормою, тоді як страхуванням власного здоров’я населення не переймається”, - каже народний депутат. 

За його словами, під час зустрічі з українськими колегами керівники медичної галузі Молдови також пообіцяли сприяти в отриманні грантових вакцин від Глобального фонду вакцинації. Засідання фонду з цього питання заплановане на 8 грудня.

 

Роман Ілик: Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я

Результатом реформ має стати принципово нова система охорони здоров’я. Про це заявив перший заступник парламентського комітету з питань охорони здоров’я Роман Ілик під час круглого столу, присвяченого публічному обговоренню кандидатури майбутнього міністра охорони здоров’я.

Участь у заході взяли провідні фахівці громадських, пацієнтських, антикорупційних організацій та експертного середовища. Дана ініціатива має стати реальним механізмом вровадження європейських принципів публічності під час обрання міністра охорони здоров’я.

За словами Романа Ілика, такі заходи є надзвичайно потрібними при формуванні нового уряду. Парламентар виклав своє бачення кроків, які має реалізувати новий керівник МОЗ і висловив готовність працювати спільно задля позитивних змін у сфері медицини.

“Впродовж 23 років в Україні відбувались реформи табличок на установах чи кабінетах, а система та принципи роботи не змінювались. Сьогодні невідкладної швидкої допомоги потребує сама галузь охорони здоров'я. За даними міжнародних експертів, якщо фінансування медицини менше 5% ВВП - населення вимирає. Зрештою, статистика захворюваності та тривалості життя українців це підтверджує. Тому комплекс заходів, які реанімують галузь, потрібно реалізувати якомога швидше”, - вважає Роман Ілик.

Перш за все, на думку народного депутата, слід впровадити державну страхову медицину. “Нам нарешті потрібно перестати обманювати самих себе і всіх в державі, щодо безкоштовної медицини і впровадити в Україні кращий досвід у впровадженні державного медичного страхування. Водночас маємо зберегти гарантований обсяг медичних послуг”, - вважає Роман Ілик.

Другий крок - покласти край корупційним схемам при закупівлі ліків та впровадити механізм прозорих тендерів. Це дозволить здешевити ліки, які зараз дуже дорогі. Важливо щоб це відбувалось поза стінами МОЗу, в спеціально створеній інституції.

Також важливо досягти прозорості у реєстрації та ліцензуванні ліків. “Кінцева мета цього кроку – це якісно новий рівень фармацевтичного ринку”, - зазначив депутат.

Докорінних змін потребує структура фінансування МОЗ: витрачати бюджетні кошти необхідно на конкретні медичні послуги та ліки для конкретного пацієнта, а не лікарняні ліжка. “На сьогодні кількість лікарняних ліжок в Україні є однією з найбільших в Європі і майже вдвічі перевищує середній європейський показник. Наприклад, у Німеччині, де населення удвічі більше, лікувальних установ стільки ж, як в Україні”, - вважає Роман Ілик.

Ще одне важливе завдання – це спрямування зусиль на профілактику захворювань. Здоровий спосіб життя - має стати модним трендом, вважає депутат.

Результатом реалізації цих заходів має стати якісно новий рівень медицини та збільшення тривалості життя громадян України. “Економісти стверджують, що 1рік продовженого життя для населення в країні дає +4% ВВП”, - підсумував Роман Ілик.

Прес-служба народного депутата України Романа ІЛ?КА

джерело: МЕДІА-ДРОГОБ?ЧЧ?НА


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар