Четвертого жовтня – Всесвітній день тварин

Часто ми називаємо  тварин братами меншими. Хоча, вони могли б бути й старшими: іноді більш кмітливі, ніж ми, та й довкілля нерідко краще розуміють…

Але так чи інакше в стосунках з тваринами домінує саме людина, а взаємини між людиною та звірятком аж ніяк братніми на нзвати: Бо доволі часто тварини гноблені та упосліджені.

Сувора статистика свідчить: щогодини  кожну годину на Землі назавжди  зникають три види тварин. Важко повірити, але щодня  стають історією  близько 70-ти видів флори і фауни нашої планети. Біологічне розмаїття  Землі неухильно скорочується величезними темпами.

Ще далекого  1931-го року захисники  природи на міжнародному Конґресі, що проходив у Флоренції, з урахуванням  сумної динаміки розвитку стосунків людини та природи ухвалили встановити  щорічний Всесвітній день захисту тварин, який було вирішено  відзначати четвертого  жовтня.

Дату святкування  вибрали  на честь католицького святого   Франциска Ассизького (помер четвертого жовтня 1226-го рок), якого у західному світі вважають покровителем тварин.

В сучасному світі в багатьох країнах  стало доброю традицією влаштовувати в День захисту тварин  різноманітні масові заходи, спрямовані на захист природи та тварин. тварин нашої планети.

День тварин проводиться з метою підвищення свідомості суспільства щодо необхідності захисту нашого довкілля, а також  з метою підвищення активності у сфері захисту тварин, якої потребують не тільки тварини дикої природи, а й наші домашні улюбленці.

За кількістю домашніх тварин на душу населення лідером є Сполучені Штати Америки. Серед європейських країн на першому місці знаходиться Чехія, де майже в половини  чеських родин  є в наявності як мінімум один хатній улюбленець.

Чехи так люблять своїх домашніх тварин, що приблизно чверть із них має документ про походження або родовід.

В багатьох  країнах вважається, що домашні тварини – це частина родини, і вони мають такі ж права, як і інші її члени.

Сьогодні, в ча війни в Україні відомо про безліч історій відданости тварин своїм господарям, історій про порятунок нещасних звіряток, постраждалих від жахіття воєнних дій. А про пса на прізвисько з Дніпра вже знає без пересади весь світ.

Моє пташеня

Я — Крим … Ні-ні, не той, що в Чорнім морі.
Я— пес. Тепер бездомний і глухий.
Сьогодні зрозумів, що значить “горе”—
Лиш кілька літер, проте сенс який…
Якби ж віддати хвіст, чи лапи навіть
Натомість… Заберіть й моє життя!
Тепер я знаю, що таке “ненАвисть”,
Вона вібрує із моїм виттям!
Де був вольєр — тепер глибока вирва,
В саду, в подвір’ї — місиво й зола.
Де дім — уламки, замість ганку — прірва…
Ще вчора — світло, а сьогодні — мла.
Здавалося б, та що той пес? Тварина…
Хіба він тямить, чи болить душа?
Глухий, бездомний, втратив всю родину…
Якщо є пекло — це його межа!
На зображенні може бути: текст «DNIPRO»
Юля ІЛЛІНСЬКА ДРАГАН
Від редакції.

Наше  мережеве  видання надалі розповідає про те, що відбувається в реґіоні та світі, інформує про події, пов’язані з повномасштабним вторгненням російського нападника, знайомить з людськими долями, публікує вірші воєнної доби…

Якщо бажаєте й в подальшому  отримувати інформацію з “Майдану” ,  видання можна підтримати за цим посиланням.

Або ж замовити рекламу, оголошення тощо.

Будемо щиро вдячні.