2022-07-07 22:43:53
Раніше люди могли все життя працювати на одному робочому місці, отримувати одну освіту, а в питаннях кар’єри покладатися на роботодавця. Та світ змінився, тепер ми маємо діяти самі та підлаштовувати обставини під себе. І якщо ви не знаєте, куди йти, то кінцевий пункт може не відповідати вашим очікуванням.
Як же визначитися з вектором розвитку? Про це розповіла кар’єрна консультантка, керівниця Golovaboutique Віра Проценко у відеолекції на базі безкоштовного навчального курсу кар’єрних змін «З місця в кар’єру» від проєкту «Я зможу!».
кар’єрна консультантка, керівниця Golovaboutique
Дайте відповіді на запитання:
Для цього скористайтеся інструментом шкала. Намалюйте лінію і накресліть, як на лінійці, цифри від нуля до десяти на рівній відстані одна від одної — ця шкала показуватиме ваш кар’єрний шлях, де нуль — початок кар’єри, а 10 — бажана мета.
Позначте, де на шкалі ви перебуваєте зараз. Дійте інтуїтивно. Далі виберіть цифру на шкалі, якої б ви хотіли досягти:
Зафіксуйте на шкалі, де саме це буде і як називатиметься ваша посада. Після цього дайте відповіді на такі запитання:
Складіть план дій — покрокову інструкцію з дедлайнами й результатами для кожного кроку. Заплануйте перший захід.
Будь-яка успішна кар’єра передбачає розвиток двох типів умінь: hard skills та soft skills.
Hard skills — це професійні навички, наприклад програмування або вебдизайн.
Soft skills або гнучкі навички — це неспеціалізовані вміння, потрібні для професійного розвитку. Наприклад, вміння працювати в команді та брати на себе відповідальність. Більшість кандидатів недооцінюють soft skills і віддають перевагу професійним навичкам та компетенціям. Однак і ті, й інші важливі для вашої кар’єри. Їх треба розвивати все життя.
Проаналізуйте свої сильні сторони: що ви вмієте робити та робите добре? Якщо у вас уже є досвід роботи, випишіть свої професійні досягнення. Наприклад, успішна імплементація нових процесів компанії, організація івентів, реалізація проєктів, успішні продажі або запуск нових напрямів.
А які у вас є додаткові знання? Знання іноземної мови, специфічних програм, можливо, інший унікальний досвід? Знаючи перелік власних компетенцій і кваліфікацій, ви зможете оцінити вартість своєї праці:
Пам’ятайте, що знання іноземної мови додає приблизно 40% до середнього рівня зарплати кандидата з аналогічним досвідом, але без знання мови. А стажування під час навчання або додаткове навчання, яке стосується майбутньої роботи, робить кандидата більш затребуваним.
Не вдалося отримати інформацію про рівень заробітної плати? Тоді відвідайте співбесіди на посади, які вас цікавлять. Це допоможе зорієнтуватися щодо вашої вартості на ринку праці, попрактикуватися проходити співбесіди та покращити свої презентаційні навички.
Плануючи кар’єру сьогодні, важливо розуміти, що відбувається у світі та як це може вплинути на ваш кар’єрний шлях. Професії трансформуються, автоматизуються та зникають, тому корисно цікавитися професіями майбутнього. Тільки так ми можемо отримувати актуальні знання та навички, щоб залишатись жаданими кандидатами.
джерело: власне