Гомін Галичини




Дрогобицькі епідемологи рекомендують: Ротавірусна інфекція та її профілактика...

Дрогобицькі епідемологи рекомендують: Ротавірусна інфекція та її профілактика...

2022-06-06 13:01:54

Дрогобицькі епідемологи рекомендують:  Ротавірусна інфекція та її профілактика...

 Ротавірусна інфекція та її профілактика.

Ротавірусна інфекція - гостре вірусне захворювання, яке характеризується проносами, блюванням, слабкістю, підвищенням температури тіла.

Джерелом ротавірусів є людина. Передача відбувається фекально-оральним шляхом під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами, що могли бути забруднені фекаліями (іграшки, підлога, меблі, одяг тощо). Ротавірус дуже легко передається від людини до людини. Велика кількість вірусів міститься у фекаліях інфікованих осіб у період з двох днів до початку діареї до десяти днів після зникнення симптомів захворювання. Тривалість виділення ротавірусу з фекаліями в осіб із ослабленою імунною системою може бути протягом більш ніж 30 днів після інфікування.

Ротавірусне захворювання може мати легку форму перебігу – водяниста діарея при цьому триває декілька днів, при тяжкій формі захворювання спостерігається блювання, жар. Тривалість інкубаційного періоду 1-3 дні. Для ротавірусної інфекції характерний гострий початок — різке підвищення температури (близько третини пацієнтів мають підвищену температуру тіла до 39°С), нудота, іноді біль в животі, часте блювання, сильний пронос, випорожнення — яскраво-жовті, водянисто-пінисті. Крім того, у більшості хворих з’являється нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Багаторічні спостереження виявили, що найбільші спалахи захворювання виникають під час або після епідемії грипу, за що ротавірусне захворювання отримала в народі неофіційну назву «кишковий грип». Симптоми з боку шлунково-кишкового тракту, як правило, зникають через 3-7 днів

Для підтвердження діагнозу необхідно провести лабораторні дослідження, найбільш доступним з яких є виявлення антигену ротавірусу у зразках калу методом імуноферментного аналізу.

Під час захворювання необхідно дотримуватися заходів особистої гігієни, щоб запобігти зараженню. Особи, що наглядають за хворими, повинні часто мити руки, обробляти руки антисептичними засобами. Забруднені поверхні повинні бути вимиті водою з милом. Обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус і попереджує передачу захворювання.

Профілактика ротавірусної інфекції - це дотримання чистоти та особиста гігієна (мити руки після вулиці, туалету і прибирання будинку). У повсякденному житті, особливо, якщо є маленька дитина, бажано використовувати кип’ячену  воду і обдавати окропом іграшки, якими грає малюк, адже окріп згубно діє на мікроби. Купати дитину до року життя потрібно в кип’яченій воді. Рекомендується робити профілактичні вакцинації.

Стежте, щоб продукти, які ви їсте, були чистими. Овочі і фрукти потрібно добре мити.

 

Помічник епідеміолога

Дрогобицького РВ

ДУ "Львівський ОЦКПХ  МОЗ»

Ковальчук  Н.М.

ця стаття розміщена на правах соціальної реклами

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар