Поновлено кримінальне провадження у справі про грубе порушення посадовими особами

Поновлено кримінальне провадження у справі про грубе порушення посадовими особами

2014-11-10 17:37:04

Поновлено кримінальне провадження у справі про грубе порушення посадовими особами

До матеріалів справи додано і Постанову про закриття кримінального провадження від 16 липня 2014 року, скасовану прокуратурою Трускавця. Ось уривок з цієї постанови:
«В ході досудового розслідування встановлено. Посадові особи ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» та ТзОВ «АТД «Волинь» грубо порушують законодавство України про працю, виплачуючи працівникам заробітну плату «в конвертах».

Відомості про даний факт внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 березня 2014 року за № 12014140140000169 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України.

Допитані в якості свідків члени ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» Костик І.М., Дединський А.В., Гусяк В.Ю., Тульчинський О.А., Шуфлат В.Б., Тульчинський К.А., Крет В.М., Ковбуз В.Д., що працюють в ТзОВ «АТД «Волинь». В ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» здійснюють свою господарську діяльність два підприємства «Ріксос-Прикарпаття», директором якого є Палагута Олена Петрівна та ТзОВ «АТД «Волинь», директором якого є Шаховський Сергій Миколайович. В 2013 році відбулася зміна керівництва ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» і директором стала Палагута О.П. і після цього умови праці значно погіршилися, а саме харчувались працівники комплексу за власні кошти, а також вступили в дію різного роду штрафи. Починаючи з 2009 року посадові особи ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» та ТзОВ «АТД «Волинь» почали виплачувати частину заробітної плати на особисті рахунки працівників, а частину – «в конвертах», при цьому нелегальну частину в бухгалтерії видавала Кушнір М. та Бігун С. Також новим керівництвом почались звільнення працівників за дріб’язковими причинами. Після того як в лютому 2014 року працівникам не була виплачена заробітна плата в повному обсязі, то на базі двох комплексів було створено профспілку ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття», головою якої став Костик І.М., після створення якої почались утиски її членів, а найбільше її голови Костика І.М.

Допитана в якості свідка Кушнір Мар`яна Степанівна повідомила, що працює в ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» та ТОВ «АТД «Волинь» на посаді бухгалтера і в її обов’язки входить ведення каси та банку «АТД «Волинь». Згідно її обов’язків до нарахування чи видачі зарплати Кушнір М.С. не має жодного відношення. Кушнір М.С. також повідомила, що до видачі заробітної плати «в конвертах» не має відношення. По чуті свідчень членів профспілки може повідомити те, що вона видає заробітню плату готівкою особам, які з тих чи інших причин не мають розрахункового рахунку. Така видача зарплати фіксується в видатковому касовому ордері.

Допитаний Бігун Сергій Іванович повідомив, що працює в ТзОВ «АТД «Волинь» на посаді заступника головного інженера з експлуатації. В його обов’язки входить експлуатація обладнання та електропостачання. Отримує Бігун С.І заробітну плату двічі в місяць на розрахункову карту «Ексім банку». Щодо показів членів профспілки пояснив, що вони мають образу на нього, оскільки він є ініціатором реорганізації підприємства.

ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» надало всі документи, що свідчать про відсутність порушень законодавства «Про працю», в тому числі й платіжні відомості, накази про прийняття на роботу та про відпустки без збереження заробітної плати.

Проведеним обшуком бухгалтерії ТзОВ «АТД «Волинь» не виявлено «чорнової бухгалтерії».

Допитаний в якості свідка Горшков Михайло Віталійович повідомив, що працює на посаді начальника служби безпеки ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття». В його обов’язки входить збереження матеріальних цінностей та забезпечення економічної безпеки ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття». Заробітню плату він отримує двічі на місяць на розрахункову карту «Ексім банку». Горшков М.В. також повідомив, що жодних утисків не чинив на працівників ТзОВ «АТД «Волинь». З привод скарг Гусяка В. повідомив, що Гусяк В. написав заяву про звільнення за власним бажанням добровільно.

Допитана в якості свідка Грушицька Людмила Михайлівна повідомила, що працює на посаді керівника служби по роботі ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття». Два рази на місяць вона отримує заробітну плату на розрахункову карту «Ексім банку». В її обов’язки входять обов’язки директора за його відсутності. З приводу показів членів профспілки їй нічого не відомо.

Допитана в якості свідка Семенова Наталія Володимирівна повідомила, що працює на посаді генерального менеджера ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття». З приводу показів членів профспілки їй нічого не відомо.

Допитана в якості свідка Максимів Тетяна Ігорівна повідомила, що працює на посаді начальника відділу кадрів ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття». Максимів І.І. повідомила, що причиною скорочення працівників стала їх недоцільність.

Допитана в якості свідка Палагута Олена Петрівна повідомила, що працює на посаді генерального директора. Зарплату працівники ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» отримують заробітню плату двічі на місяць на розрахункові карти «Ексім банку». Щодо скарг членів профспілки їй нічого не відомо, так як вона не являється їх керівником.

Таким чином вищезазначені дані свідчать про те, що в діях посадових осіб ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» та ТзОВ «АТД «Волинь» відсутній склад кримінального правопорушення.

ПОСТАНОВ??В

 1. Кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014140140000169 від 27.03.2014 року, закрити у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення на підставі п.2 ч. 1. ст. 184 КК України…»
 2. До відповіді з міліції в матеріали справи за позовом ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» до журналіста Володимира Ключака та голови профспілки цього підприємства Ігоря Костика долучено Постанову прокуратури м. Трускавця від 7 жовтня 2014 року, в якій зокрема вказано:
 3. «…16 липня 2014 року слідчим СВ Трускавецького МВ Лаврик А. прийнято постанову про закриття кримінального провадження у зв’язку з відсутністю складу злочину.
 4. В ході перевірки законності прийнятого рішення було встановлено, що воно прийнято передчасно, без проведення всіх необхідних слідчих дій, а тому постанова про закриття кримінального провадження підлягає скасуванню.
 5. Так, в ході досудового розслідування відповідно до вимог КПК не розглянуто звернення Костика І.М. щодо порушення його прав на профспілкову діяльність як голови профспілкового комітету, опитано лише частково членів профспілкового комітету, не допитано державного інспектора праці, не дано оцінку бухгалтерським даним, які знаходяться на комп’ютерних засобах, не виконано всіх інших слідчих дій, спрямованих на встановлення істини у вказаному кримінальному провадженні.
 6. Крім того, в постанові не зазначено за відсутністю якого складу кримінального правопорушення, передбаченого нормами КК України закрито.
 7. В ході досудового розслідування необхідно виконати вказівки прокурора… а також інші слідчі дії (пошукові) дії, в проведенні яких виникне необхідність, та за наслідками досудового розслідування прийняти обґрунтоване та законне рішення.
 8. На підставі викладеного, керуючись п.7 ч.2 ст. 36 КПК України, -
 9. ПОСТАНОВ??В
 10. 1. Постанову слідчого МВ Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області Лаврик А. від 16 липня 2014 року про закриття кримінального провадження № 12014140140000169 від 27.03.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, – скасувати.
 11. 2. Матеріали досудового розслідування № 12014140140000169 від 27.03.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172 КК України, направити слідчому для подальшого розслідування.
 12. 3. Копію постанови направити прокурору м. Трускавця…».
 13. Отже, першим результатом судової справи за позовом ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» до журналіста Володимира Ключака та звільненого голови профспілки цього підприємства Ігоря Костика (суддя – Тетяна Василюк, представники «Ріксос-Прикарпаття» – юристи Іванна Кепич та Юлія Валовін, представник В. Ключака – юрист Олена Вернієвська) стало скасування постанови Трускавецького МВ про закриття кримінального провадження проти посадових осіб ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» та поновлення кримінального провадження у справі про грубе порушення посадовими особами ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» та ТзОВ «АТД «Волинь» чинного законодавства України.
 14. На черзі – кримінальні справи проти посадових осіб цього підприємства за перешкоджання профспілковій діяльності та інші. Судовою справою за позовом ТзОВ «Ріксос-Прикарпаття» проти журналіста Володимира Ключака та незаконно звільненого голови профспілки Ігоря Костика зацікавилися не лише правоохоронні та державні органи (СБУ, прокуратура, податкова тощо), але і окремі політичні партії, політики, громадські діячі, ряд громадських організацій, представники засобів масової інформації, профспілкові діячі. Винні у скоєнні правопорушень та злочинів повинні нести відповідальність.
 15. rixus
 16. Розшифровка аудіозапису розмови між працівником ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос-Прикарпаття» Василем та директором цього підприємства Оленою Палагутою
 17. Неідентифікована особа-1 (НО-1). Де є колективний договір? Я його не бачив. З якої книжки Ви написали цю інструкцію? Побачу – підпишу, а так всьо…
 18. Олена Петрівна Палагута, директор ТзОВ «ДЛРКК «Ріксос Прикарпаття» (О.П.). Как Вас зовут?
 19. Василь, працівник (В). Василь.
 20. О.П. А отчество Ваше?
 21. В. Юрієвич.
 22. О.П. Очень приятно. Меня зовут Елена Петровна Палагута. Знаете?
 23. В. Знаєм.
 24. О.П. Хорошо.
 25. Неідентифікована особа-2 (НО-2). Есть карточка?
 26. О.П. Ой…
 27. В. Ходіть, будь ласка, карточку візьміть…
 28. О.П. Присаживайтесь… Присаживайтесь. Скажите мне, уважаемй Василий…
 29. В. Слухаю
 30. О.П. Вы сколько времени работаете на этом предприятии?
 31. В. Від самого початку.
 32. О.П. Вас обижали, несвоевременно выплачивали заработную плату, Вас не кормили, раз в год не одевали Вас в форму? Скажите мне, пожалуйста, довоз персонала, который стоит денег, вообще на этом предприятии отсутствует?
 33. В. Ні, є. Все є.
 34. О.П. А в чем дело?
 35. В. Ні в чому.
 36. О.П. Что не устраивает?
 37. В. Все устраивает.
 38. О.П. Что не устраивает Вас?
 39. В. Меня все устраивает.
 40. О.П. Спрашиваю! Вас вызвала ??чар… Почему не явились?
 41. В. Я не бачив об’єктивної причини, чому мене викликають…
 42. О.П. Василий, я сейчас Вам сделаю догану и уволю.
 43. В. Гм…
 44. О.П. Вы в этом грехов не видите… Вы знаете, что сейчас проблема с рабочими местами? Знаете? Знаете, как сейчас работают другие санатории? На ноль двадцать пять и людей нахер посылают! Хотите на улицу?
 45. В. Нет.
 46. О.П. Какого хера вы себя так ведёте? Вы, все вместе взятые. Вас здесь обижали?
 47. В. Нет.
 48. О.П. Рабские условия труда? Курите по полдня… Вас вызвала женщина ??чар, один из руководителей предприятия, а Вы её нахер послали. В чём дело? Вы что там себе думаете? Что я на вас управу не найду? Я с вами по хорошему, я с вами разговаривала, я вам объясняла – непростая ситуация. Вместо того… Семьсот человек работает здесь! Семьсот!
 49. В. Я Вас розумію…
 50. О.П. Семьсот! Меня год уже собственники спрашивают – какого хера ты не сократила триста человек? Семьсот… Я год за вас за каждого боролась… Я собственникам рассказывала, что у вас семьи и дети. Я так понимаю, что я зря трудилась, да?
 51. В. Ні, Олена Петрівна… Я просто…
 52. О.П. Я ещё раз спрашиваю – когда Вас вызывает ??чар или любой управляюший менеджер, Вы просто обязаны туда идти!
 53. В. Зрозумів.
 54. О.П. Що Ви зрозуміли?
 55. В. Зобов`язаний іти.
 56. О.П. Хреново к вам тут относились, да, с самого початку? Хотите пойти куда-нибудь на улицу пойти поискать место рабочее? Вы там все затейники… У меня была вчера прокуратура и ОБХСС. Так вот знайте – вы это затеяли. Знайте – девять месяцев я сохраняла рабочее место каждого из вас. Но теперь так не будет. Ко мне ходят ОБХСС и прокуратура за то, что я вам сохраняла рабочие места? За то, что вовремя платила заработную плату? Вы что, издеваетесь? Это что, насмешка? Да вы мне просто в душу наплевали! Вы, там… Вы ж недоумки, вы ж останетесь без работы… Я вам скажу следующее, что теперь у меня руки развязаны. ?? земля круглая – каждому вернётся сторицей. Я вас обидела чем-нибудь? Десять месяцев я руководитель на предприятии, я вас чем-то обидела? Вы несвоевременно получали заработную плату?
 57. В. (зітхає).
 58. О.П. Адские условия труда?
 59. В. Ні.
 60. О.П. Так скажите мне, пожалуйста, я заслужила, чтобы ко мне прокуратура и ОБХСС ходили с утра до ночи?
 61. В. Ні, не заслужили.
 62. О.П. Какого черта? Вы там, затейники… Какого черта, я спрашиваю?!!! Вы, вы, двадцать недоумков. Но теперь у семьсот человек не будет зарплаты второй. Понятно? Потому что её не будет из-за вас! Понятно?
 63. В. Понятно…
 64. О.П. ??з-за вас! Как я этим людям объясню? Да они же вас ненавидеть будут! Хотите легализации зарплаты? Не вопрос, её вообще не будет. Экономическая ситуация в стране не позволяет этого сделать сейчас. У людей была зарплата по тысячу гривен «в конверте», теперь её не будет. Для Вас тысяча гривен это пусто? Зачем вы это сделали? Вы, все вместе взятые, зачем вы это сделали?
 65. В. Я не знаю хто і що зробив…
 66. О.П. ?? Вы в том числе, Вы ж знаете. Я всё знаю. Я всё о каждом знаю. Но я почему-то думала, что хватит ума и логики у вас. Не хватило? Вы ж знаете, что мне очень просто истребить вас. Зачем вы это делаете? Вы просто… Вы преднамеренно делаете всё, чтобы я избавилась от вас. Зачем?
 67. В. Я не знаю, хто і що робить…
 68. О.П. ?? Вы в том числе. Зачем, спрашиваю. Вы что? Вы… У Вас жидкий мозг?
 69. В. Ні, нормальний.
 70. О.П. У вас, у вашей службы… Вы затейники, вы колотите коллектив. Сегодня в стране и так непростая ситуация, и так непростая… Два месяца семьсот человек было в комплексе на семьсот работающих. Зачем вы это делаете? Я сейчас вас лишу довоза на работу платного, я получу тринадцать тысяч в неделю. Я сейчас вас лишу всех обедов бесплатных, я сейчас вас лишу «конвертов». Кто от этого выиграл? Пойдёте на улицу, голуби. Потому что вы не цените то, что у вас есть. К сожалению. ??дите к Людмиле Михайловне, потому что она Вас вызывает. Хотя бы из уважения, что она женщина. Понятно? Есть такой документ как «посадова інструкція», который Вы обязаны подписать. Не подпишете в течении пяти минут – догана и я Вас уволю.
 71. В. Угу.
 72. О.П. Я уже ни с кем больше разговаривать на человеческом языке не буду. Я первый раз за двадцать лет кричала. Первый раз за двадцать лет. У меня были разные коллективы. Но такого ещё не было. Таких неблагодарных и таких непонимающих ещё не было.
 73. В. Я розумію, але я просто не розумію, в чому я тут винуватий…
 74. О.П. ??дите, подпишите «посадову інструкцію», у нас внешний аудит. Если Вы не подпишете «посадову інструкцію», Вы будете уволены. Посадова інструкція – это тот документ, который прописывает Ваши обязанности. Для аудита мы должны предоставить в течение получаса этот документ.
 75. В. Я Вас розумію. Я просто попросив, щоби…
 76. О.П. Вы не понимаете. Вы меня не слышите.
 77. В. Я Вас слышу.
 78. О.П. Это Ваш, Ваш документ, в котором написано, чем Вы на предприятии занимаетесь. Он был и раньше.
 79. В. Так, ну там пише, що він регламентується трудовим договором. Ми просто хотіли подивитися той трудовий договір.
 80. О.П. Ещё раз…
 81. В. Просто-напросто…
 82. Ещё раз. ??дите извинитесь перед Людмилой Михайловной, которая Вас вызывала и Вы туда не явились, и подпишите договор. А потом будем о договоре разговаривать, понятно? Долго я с Вами разговаривала.
 83. В. Ну…
 84. О.П. Чому?
 85. В. Добре…
 86. О.П. Чому?
 87. В. Кажу – добре. Підпишу. Можна йти?
 88. О.П. Да, счастливо.
 89. В. Дякую. До побачення.
 90. О.П. До побачення.

 

 

джерело: Трускавецькій вісник


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар