"Бери пилу і ріж все, що бачиш" - за таким принципом особи без кваліфікації знищують дерева

"Бери пилу і ріж все, що бачиш" - за таким принципом особи без кваліфікації знищують дерева

2020-03-22 22:14:04

"Бери пилу і ріж все, що бачиш" - за таким принципом особи без кваліфікації знищують дерева у Дрогобичі

 

Правила догляду за деревами вказують на те, що зрізування гілок або їх частин проводиться у період спокою - аж до початку сокоруху. Першим серед листяних порід дерев на Дрогобиччині сокорух розпочинається у берези - у першій декаді березня. Тому обрізування закінчуємо до початку сокоруху. Нагадую: місця зрізів слід одразу замазувати садовим варом чи олійною фарбою, щоб не допустити потрапляння у відкриті зрізи збудників різних захворювань (бактерій, спор різних грибків та лишайників тощо).

Проте у Дрогобичі комунальні служби цілком нехтують всіма вимогами догляду за зеленими насадженнями: зрізують не лише всі скелетні гілки, що призводить до знищення дерев, але й проводять свої роботи у період активної фази сокоруху. Відтак дерева у Дрогобичі "плачуть" - з численних відкритих ран витікає сік.

І від такого варварства не рятують згодом сплячі бруньки на деревах: на місці відкритих зрізів починають рости гриби-трутовики, лишайники, проростає такий напівпаразит, як омела. Адже будь-яка тріщина на корі дерева, а тим більше відкрита рана є сприятливими умовами для проростання та розмноження омели.

Відтак дерева не лише набувають якихось кострубатих, ненормальних для людського розуміння форм на вулицях міста, але й гинуть. До вашої уваги пропоную світлини вандалізму над зеленими насадженнями на вулиці Пилипа Орлика: ось ці бурулі на березах та грабах - це замерзлий сік, який витікає зі стовбурів дерев (гілок там вже немає). Ці дерева вже приречені досить швидко всохнути, як і чимало інших дерев у місті Дрогобичі.

Такими діями підприємство, яке провело зрізання скелетних гілок дерев, завдало своїми злочинними діями непоправної шкоди довкіллю та громаді міста.

Відтак звертаюся до Дрогобицька міська рада із запитанням: чи притягнені винуватці до адміністративної відповідальності за знищення громадського майна? Чому не проведені попередні навчання серед працівників відповідного комунального господарства?

джерело: перевірено редакцією


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар