ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО ПРАВДОЛЮБА, ДРУГА, ВЧИТЕЛЯ НЕМОВ ЖИВИЙ СЕРЕД ЖИВИХ

ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО ПРАВДОЛЮБА, ДРУГА, ВЧИТЕЛЯ НЕМОВ ЖИВИЙ СЕРЕД ЖИВИХ

2020-01-15 09:47:44

ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОГО ПРАВДОЛЮБА, ДРУГА, ВЧИТЕЛЯ НЕМОВ ЖИВИЙ СЕРЕД ЖИВИХ

Груднева пора животворить за своїми законами.

Відійшов у засвіти Павло Павлович ЛЕХНОВСЬКИЙ – один з найактивніших учасників перетворення об’єднання професійних журналістів у національну державотворчу силу України.

Уродженець карпатського села Жукотин, яке в роки поневолення було спалено до тла. Рано залишившись сиротою, хлопець уже з сьомого класу змушений був заробляти на хліб: діловодом у школі, бібліотекарем, завідував у позаурочний час сільським клубом. Активно дописував до районної, обласної та республіканських газет.

З 1955 року Лехновський пов’язав свою долю з професійною журналістикою, пройшовши шлях від кореспондента до редактора Турківської районної газети, від власного кореспондента до заступника редактора обласної газети «Вільна України».

З 1990 р. Павло Лехновський – голова, з 1991 р. – штатний  заступник голови обласної журналістської організації. У розпал демократичних перетворень на Львівщині П. Лехновського у статусі голови обласної журналістської організації було обрано делегатом Позачергового Надзвичайного Всеукраїнського з’їзду журналістів, який проголосив вихід Спілки журналістів України із Спілки журналістів СРСР. Він – співавтор першого Статуту Національної спілки журналістів України. Неодноразово обирався членом Ревізійної комісії НСЖУ. Протягом 25 років був одним з найактивніших учасників перетворення об’єднання професійних журналістів у національну державотворчу силу України.

Павло Павлович належить до надзвичайно обдарованих творчих особистостей. Публіцист, поет, пісняр, художник, лауреат престижних творчих конкурсів і журналістських премій, удостоєний високих державних нагород. Без Павла Лехновського, батька цілої плеяди молодих журналістів, без його мудрого, а в товаристві – дотепного слова, чіткої професійної позиції важко уявити  життя співтовариства журналістів протягом усіх років Незалежності України.

Павло Лехновський відомий в Україні та за її межами як талановитий поет-пісняр. Його творчість вражає найблагородніші риси людської душі, їй притаманні глибокий ліризм і витончена пісенна форма. Твори поета зворушливо-проникливі, природньо вписуються у стрімкий плин сучасного естрадного мистецтва. Поезія Павла Лехновського, мов життєдайне джерело, збагачує людські почуття, уособлює найкращі класичні і фольклорні зразки пісенної творчості. На вірші П. Лехновського чудову музику створили Народні артисти України Богдан-Юрій Янівський, Ігор Білозір, Марія Шалайкевич, Павло Дворський, Ярослав Дуб, Михайло Золотуха…

П. Лехновський – заслужений журналіст України, лауреат міжнародної  премії імені Вільгельма Маґера (Німеччина), автор низки компакт-дисків та аудіо-альбомів, в яких щедро пульсує серце України, де чітко виокремленні, за висловленням колег-однодумців, причини, котрі «щораз більше притягуються до предківських гнізд і родинних вогнищ».

            Глибоку пам'ять про винятково світлого Журналіста, великого Правдолюба, поета-пісняра, Заслуженого журналіста України Павла Павловича Лехновського надовго зберігатимуть вдячні сьогоднішні та наступні покоління.

Ярослав КЛИМОВИЧ –
голова Львівської обласної організації НСЖУ,
Анна БАНЕВСЬКА –
головний редактор часопису «Гомін Галичини»,
Людмила ВИСОЧИНСЬКА –
президент Київського Дому Європи, професор,
Василь ВАСИЛЬКІВ –
головний редактор часопису «Бойківищина» (м. Турка),
Лариса ГЕРЯК –
заслужений журналіст України,
Юлія ДРАГУН –
народна письменниця (Закарпаття),
Зенон ДМИТРОВСЬКИЙ –
заслужений працівник освіти України,
Олексій ДОРОФТЕЙ –
головний редактор газети «Слово»,
Микола ЗИМОМРЯ –
заслужений діяч науки і техніки України,
Михайло ЗОЛОТУХА –
композитор, виконавець
Михайло ІЛЬНИЦЬКИЙ –
член НСЖУ,
Богдан ЛАДАНАЙ –
заслужений журналіст України (Самбір),
Лариса НЕДІН –
заслужена артистка України (м. Київ),
Йосип СОЗАНСЬКИЙ –
член НСЖУ,
Роман ПАСТУХ – 
Член НСПУ,
Леся ПИЛИП’ЮК-ДИРКАВЕЦЬ –
член НСПУ (м. Івано-Франківськ),
Любов РУДАВСЬКА-ВОВК –
голова Всеукраїнського об’єднання письменників Бойківщини,
Йосип ФИШТИК –
заслужений діяч мистецтв України,
Іван ШВЕД –
головний редактор часопису «Франковий край»,
Степан ЯКИМ –
голова дрогобицького відділення НСЖУ.

джерело: радіо ФЗ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар