Імунокеровані інфекції та їх профілактика. Попередити. Захистити. Щепити!

Імунокеровані інфекції та їх профілактика. Попередити. Захистити. Щепити!

2018-07-06 19:45:24

Імунокеровані інфекції та їх профілактика.  Попередити. Захистити. Щепити!

стаття розміщена на правах соціальної реклами:

Імунокеровані інфекції та їх профілактика.  Попередити. Захистити. Щепити!

 

         Сьогодні ми знову звертаємо увагу на підготовку та організацію важливого профілактичного і протиепідемічного заходу специфіч­но­го захисту населення від збудників інфекцій­них хвороб – імунопрофілактику. Проведення вакци­нації населення є вкрай важливою!!!

Унаслідок контакту зі збудниками інфекцій (мікробами чи вірусами) у людини формується тимчасовий або постійний імунітет. Імунопрофілактика дозволяє виробити імунітет до контакту зі збудниками, тобто уникнути захворювання.

Імунізація є одним із пріоритетних напрямків діяльності системи охорони здоров’я України. Вона показала себе ефективним засобом контролю керованими інфекціями. Проведення імунопрофілактики регламентується Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», в якому в статті 12 ідеться про профілактичні щеплення. Захист населення від інфекційних хвороб належить до національної безпеки.

Новий календар щеплень створює можливості для максимально безпечного проведення вакцинації. Він є наближеним до західних календарів щеплення, що забезпечує профілактику завезення інфекційних хвороб в Україну.

До Календаря профілактичних щеплень передусім включають вакцини проти ін­фекцій, що мають епідеміологічну зна­чу­щість, визначається ризиком заражен­ня, рівнем і структурою захво­рю­ваності з урахуванням вікових, профе­сій­них та ін­ших груп населення, тяжкістю клінічного перебігу, віддалени­ми наслідками перенесеного захворювання тощо. Крім цього, епідеміологічна значущість інфекційної хвороби залежить від соціально-економічних, клімато-географічних, санітарно-по­бу­тових умов, особливостей епідемічного про­цесу інфекції.

Одним із вирішальних чинників зниження захворюваності на керовані інфекції є високий відсоток охоп­лення населення щепленнями, що призводить до розвитку "ко­лективного іму­ні­тету". У цьому випадку відбувається спо­вільнення передачі збудника захворювання від людини до лю­дини і зменшення цир­куляції. Низька частка охоп­лення щепленнями проти деяких дитячих інфекцій не досягає такої мети. Циркуля­ція збудника не скорочується, а підвищен­ня захворюваності зміщується у групи населення старшої віко­вої групи.

         Високий рівень санітарно-гігієнічної культури населення, доброякісні продукти харчування, питна вода допомагають захиститись від багатьох інфекційних хвороб, але при ряді інфекцій, які передаються в основному повітряно-крапельним шляхом: коклюш, дифтерія, кір, паротит, краснуха, ін., які загрожують життю, цього не достатньо, і лише вакцинацією можна захиститись.

Щорічно вакцинація рятує від смерті 2-3 мільйони, від ускладнень - понад 700 000 дітей, а могло б бути врятовано на 1,5 мільйони більше.

 Вакцини безпечні. У більшості випадків вакцина викликає незначну і тимчасову реакцію, наприклад, хворобливе відчуття в руці або незначне підвищення температури. Серйозні побічні ефекти надзвичайно рідкісні і ретельно відстежуються і розслідуються.

 У вкрай взаємопов'язаному світі збудники попереджуваних вакцинацією хвороб можуть перетинати кордони і заражати будь-яку незахищену людину. Таким чином, зробивши щеплення – захистися сам і захистиш людей навколо себе.

 У повсякденному житті, в результаті простого прийому їжі в наше тіло надходять множинні антигени, а в порожнині рота і носа живуть численні бактерії. Ми піддаємося впливу значно більшого числа антигенів в результаті застуди або ангіни, ніж від вакцин. Тільки вакцинація сформує специфічну і сильну імунну відповідь небезпечним інфекційним хворобам.

 Грип – це серйозне захворювання, яке щорічно забирає 300-500 тисяч людських життів в усьому світі. Вагітні жінки, діти молодшого віку, підлітки, особи похилого віку зі слабким здоров'ям і будь-яка людина з будь-якою патологією, наприклад астмою або хворобою серця, піддаються більшому ризику тяжких інфекцій і смерті. Більшість протигрипозних вакцин забезпечують імунітет проти трьох найбільш поширених штамів, які циркулюють в будь-який сезон.

 Вакцини взаємодіють з імунною системою, викликаючи імунну реакцію, схожу з імунною реакцією на природну інфекцію, проте вони не викликають хворобу та запобігають виникненню ускладнень.

Завідувач відділення організації

епіддосліджень Дрогобицького ММВ

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України

Янківська Л.В.

        
 

джерело: Ігор Богданович Майкут


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар