Зустріч міського голови Тараса Кучми з медиками - реформи у медицині (17.10.2016)(відео)

Зустріч міського голови Тараса Кучми з медиками - реформи у медицині (17.10.2016)(відео)

2016-10-26 01:09:16

Зустріч міського голови Тараса Кучми з медиками - реформи у медицині (17.10.2016)(відео)

За останні два тижні питання реформи у медичній галузі міста набрало широкого розголосу як серед громадськості, так і на усіх щаблях влади. Про підтримку реформи медицини у Дрогобичі заявили голова Львівської ОДА Олег Синютка та в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

На початку минулого тижня у Ратуші відбулася зустріч міського голови Тараса Кучми з медиками. На зустрічі також були присутні перший заступник міського голови Ігор Герман, радник міського голови Василь Качмар, заступник міського голови з гуманітарних та соціальних питань Олег Дукас, начальник фінансового управління Оксана Савран, начальник відділу охорони здоров’я Андрій Шевкенич.

Зустріч була неплановою, хоча в силу відсутності належного інформування з боку адміністрацій медустанов про плани та хід медичної реформи у місті, була вкрай необхідною. Цього разу медиків до Ратуші закликали громадські активісти, які згодом повідомили, що працівники медичної сфери звернулися до них за допомогою.

З огляду поведінки активістів, вони не очікували на ввічливий прийом у Ратуші та надання роз’яснень владою міста.

Спершу Тарас Кучма роз’яснив, що на першому пленарному засіданні медичній сфері було виділено додаткових 4,7 млн гривень на заробітну плату. Кошти уже надійшли на рахунки і медикам погашено заборгованість включно по вересень місяць поточного року. Також міський голова додав, що минуле сесійне засідання, на якому виділяли додаткові кошти, намагалися зірвати ці ж особи, які прийшли «захищати» медиків сьогодні.

Далі міський очільник повідомив, що реформування медичної галузі у Дрогобичі отримало позитивну оцінку на рівні Міністерства охорони здоров’я України та Верховної Ради України. Також про свою підтримку дій влади міста у цьому питанні заявили у Львівській обласній державній адміністрації.

Впродовж зустрічі працівникам медичної сфери роз’яснили про наміри, перші кроки та очікувані результати медичної реформи.

Медикам навели низку аргументів та фактів, які свідчать про те, що нині ситуація потребує докорінних змін. З точки зору економіки, вирішення ситуації суттєво залежить від виконання суміжними територіальними громадами норм законодавства, яке передбачає відшкодування коштів за пролікованих хворих, у тому числі міста Дрогобича. Саме реорганізація медустанов міста у комунальні, сприятиме оперативному поверненню коштів іншими територіальними громадами за пролікованих їхніх мешканців у Дрогобичі.

Медикам вкотре наголосили, що фінансування медичної мережі міста відбувається шляхом отримання з початку бюджетного року субвенції, яка в цьому році, при потребі медичної мережі, склала 64,0 мільйони гривень з державного бюджету.

Найважливіше те, що Дрогобицька міська рада в повному обсязі розрахувалася з медустановами міста за пролікованих дрогобичан. Більше того, міським бюджетом, з ініціативи міського голови та підтримки депутатського корпусу, цього року дофінансовано медустанови на суму близько 14,2 мільйонів гривень. Також слід зазначити, що сума дофінансованих коштів при належній ситуації в системі могла б бути використана на поновлення матеріально-технічного стану медичної мережі, або на проведення вкрай потрібних ремонтних робіт у деяких лікарнях міста. А щодо нестачі коштів медикам, то винуватцями ситуації є інші територіальні громади, які боргують чималі суми коштів.

Впродовж цього періоду міським головою проводилася низка нарад з керівниками територіальних громад, мешканці яких систематично отримують планову медичну допомогу у місті Дрогобичі, з метою врегулювання ситуації щодо відшкодування коштів за надання їм послуг. Слід зазначити, що кошти медичної субвенції, які виділяються суміжним територіальним громадам використовуються медичними установами інших територій саме на преміювання та проведення ремонтних робіт у медустановах, пацієнти яких лікуються у Дрогобичі, оскільки фаховість, професіоналізм та широкий спектр медичної мережі нашого міста змушує їх лікуватись саме у нас.

У кінці минулого тижня було проведено нараду з представниками Дрогобицької РДА. На цій нараді йшлося про повернення 5-ти мільйонного боргу районом та підписання угод на лікування мешканців району у лікарнях міста. Щодо 5-ти мільйонного боргу, то ще минулої каденції було прийнято рішення районної ради та погоджено між керівництвом райдержадміністрації, райради та міської ради про повернення цих коштів у бюджет міста. Про це свідчать відповідні документи, які надала колегам начальник фінансового управління міської ради Оксана Савран.

Щодо фінансового забезпечення медичної сфери, то дефіцит поточного року складає близько 38 млн гривень, що не дає можливості виплатити в повному обсязі заробітної плати, закупити медикаменти, проводити інші платежі. Для вирішення проблеми медицини, є два варіанти виходу з ситуації: перший — пошук фінансування, або другий — скорочення 500 посад (700 фізичних осіб), що становить близько 42% при 2085 працюючих. За останній період відбулося незначне скорочення ліжок, трьох лікарів і трьох медсестер, які принесли незначний позитив і не завдали негативу для колективу.

На 2017 рік прогнозується дефіцит в розмірі 42-44 млн гривень. Також на фінансування з міського бюджету прийдеться оплачувати 16-17 млн гривень за спожиті енергоносії медичних закладів. З нового року передбачається 20% підвищення заробітної плати, що становить 16-17 млн гривень від контрольної цифри. Тобто сума витрат значно переважає суму доходів. Відповідно прогнозована ситуація вимагає реорганізації у медичній сфері міста.

Отож, розглядаючи два шляхи виходу з ситуації, як керівництво міста, так і керівництво відділу охорони здоров’я, є категоричними противниками тотального скорочення працівників, тому обирають шлях пошуку заробітку коштів та оптимізацію мережі.

З метою роз’яснення суті медичної реформи у Дрогобичі, подаємо оцінку міжнародних експертів “Обґрунтування права лікарень із статусом комунальних некомерційних підприємств на отримання статусу „неприбуткової організації””.

Саме в цих матеріалах дано відповіді на такі питання:
1. Чим статус „бюджетна організація” відрізняється від статусу „комунальне некомерційне підприємство”;
2. Нові можливості, зумовлені зміною юридичного статусу лікарень;
3. На основі яких положень законодавства отримується статус „неприбуткова організація”?;
4. Рекомендації лікарням, які мають намір змінити свій статут на „комунальне некомерційне підприємство”.

Матеріали: “Обґрунтування права лікарень із статусом комунальних некомерційних підприємств на отримання статусу „неприбуткової організації””

До теми:

Працівників медичної сфери знову вводять в оману та налаштовують проти депутатів і влади міста. ВІДЕО
http://drohobych-rada.gov.ua/pratsivnykiv-medychnoyi-sfery-znovu-vvodyat-v-omanu-ta-nalashtovuyut-proty-deputativ-i-vlady-mista-video/

 


джерело: Дрогобицька міська рада


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар