В Дрогобицькій РДА обговорили Перспективний план об’єднаних територіальних громад

В Дрогобицькій РДА обговорили Перспективний план об’єднаних територіальних громад

2016-10-22 20:55:44

В Дрогобицькій РДА обговорили Перспективний план об’єднаних територіальних громад

У Дрогобицькій райдержадміністрації відбулось обговорення питання децентралізації. Керівництво району, міські, сільські та селищні голови, депутати рад різних населених пунктів вкотре обговорили можливі межі майбутніх об’єднаних громад району.

14724432_10205697426993281_3716882248365893457_n 14716225_10205697459874103_249531652296883117_n

У понеділок має відбутись засідання профільної комісії облради, а вже у вівторок, 25 жовтня, сесія облради мала б затвердити перспективний план ОТГ районів Львівщини, які досі з тих чи інших причин відкладають. Поміж ними і ДрогобиччинаТому, сьогодні, на Дрогобиччину завітав радник голови ЛОДА з питань децентралізації Віталій Корецький задля того, щоб зустрітись з представниками міст і сіл та спробувати розставити крапки над “І” в питанні затвердження Перспективного плану ОТГ.

Однак конструктиву насправді було мало. Депутати та присутні громадські активісти використали захід виключно як площадку для з’ясування давніх стосунків між містами/селами чи владою і громадою, а замість того, щоб апелювати щодо доцільності такого чи іншого об’єднання – звинувачували сусідів у сепаратизмі. Такі закиди принаймні лунали з уст представників Борислава у відповідь на бажання Східниці розвиватись відокремлено, як об’єднана Східницька громада.

Доволі невизначена ситуація виникла навколо Стебника. В сьогоднішньому проекті плану перспективних громад Стебник віднесли до Дрогобицької громади, однак влада міста виступає проти цього, бажаючи створити окрему ОТГ. Однак великої активності зі сторони Стебника, чомусь, не спостерігається. Наразі влада не спробувала загітувати до об’єднання навколо себе наближені села, лише надіславши їм листи відповідного змісту.

14650235_1241113939295228_4699863021320611344_n

Ще одним каменем спотикання на Дрогобиччині виступили Рихтичі. Сьогодні їх відносять до перспективного об’єднання з Дрогобицькою громадою. Однак село проявило чималу активність та вже провело велику роботу, збираючи необхідний пакет документів для того, щоб створити окрему Рихтицьку громаду. Представники Рихтич, депутат від села Володимир Якимів та сільський голова, виступили на обговоренні, вимагаючи від району та області дати “зелене світло” їхній громаді. За словами Якиміва, профіцит бюджету Рихтицької громади, яка, до речі, хоче об’єднати навколо себе 11 сільрад склав би від 14 до 17 мільйонів гривень, тому переконують, що громада є фінансово спроможною і має право на існування. Сільський голова Рихтич передав Корецькому необхідні документи – протоколи зборів, проведених в 11 селах та списки письмових опитувань мешканців сіл, які висловились за об’єднання в Рихтицьку громаду. Тож, цілком можливо, що на понеділковій комісії облради або з’явиться 8-ма громада Дрогобиччини, або суттєво зміняться межі пропонованих.

Окремо варто наголосити на позиції Борислава. Чимале за розміром місто (друге по площі в області) виявило бажання об’єднати 14 населених пунктів – всі, які сьогодні пропонуються до Східницької ОТГ, саму Східницю і ще Модричі. При реалізації такої моделі, одна Бориславська громада зайняла б за площею більшу половину Дрогобицького району. Однак, для реалізації такого плану є ряд перепон – відсутність бажання Модрич ( де сільський голова є прихильником моделі “і один у полі воїн”), бажання Трускавця приєднати Модричі до Трускавецької громади (що вже враховано в перспективному плані ОТГ області), категоричний спротив зі сторони Східниці, яка бачить свій розвиток виключно в окремій ОТГ.

Селищний голова Східниці Іван Піляк виступив перед присутніми, аргументовано обстоюючи позицію окремої Східницкої громади. Бориславчани закидували Східниці “зрадництво”, “сепаратизм”, згадували те, що Східниця довго була адмін одиницею, яка юридично знаходилась в підпорядкуванні Борислава. Згадали також воду, яку постачають Східниці та сміттєзвалище, яким користується курортний сусід. На що Піляк сказав лише одне: “А хіба ми користуємось цим безкоштовно? Ми завжди платили за це і надалі готові платити”. Взагалі об’єднання окремої Східницької громади є логічним та зрозумілим. Звісно для можливостей його реалізації доведеться прийняти ряд окремих рішень, щоб Борислав міг юридично “відпустити” Східницю. Однак головним аргументом є різні бачення розвитку, адже Борислав завжди фігурував як промислове місто, а Східниця доволі вдало реалізовується як курорт. Тому, в Перспективному плані облради, Борислав і Східницю завідомо поставили окремо.

Що ж стосується Трускавця, то ситуація є доволі зрозумілою і стабільною. Формат “великого Трускавця” почули та схвально сприйняли в області. В Перспективному плані Трускавецька громада планує об’єднати навколо себе п’ять сільрад (всього сім населених пунктів): Станилю, Модричі, Орів, Доброгостів, Уличне, з маленькими селами Зимівки і Бистрий.

ГО “Рада міста”, в особі Лесі Дідик, в черговий раз спробувала донести до представника ЛОДА недоцільність такого об’єднання, бо “Рада міста”, мовляв, має інше бачення створення ОТГ” та необхідність додаткового обговорення цього питання у Трускавці. В світлі серйозних конфлікних ситуацій, з якими зіткнулись Борислав-Східниця, Рихтичі, Стебник, ці закиди виглядали доволі смішно.

“Зараз, п. Леся Дідик вкотре прагне посіяти тут зерно сумнівів та переконати в тому, що все не так і все не правильно. Не хотів би, щоб знову відбувалась така маніпуляція. Я, як депутат обласної ради і заступник міського голови Трускавця, хочу ще раз наголосити, що Трускавецька ОТГ є перспективною та має всі шанси для успішного розвитку. До того ж, не було ще таких випадків в історії створення громад, щоб хтось відмовлявся від запропонованих їм додаткових населених пунктів. Тим паче, що села Орів, Доброгостів та Уличне самі висловились ЗА таке об’єднання. Трускавецька громада вкупі з такими селами апріорі не може бути неуспішною” – апелював з трибуни Олексій Балицький.

“Ми сьогодні представили в черговий раз модель створення майбутньої об’єднаної Трускавецької громади. Вже безліч разів ми обговорювали доцільність такого об’єднання. Я обстоював і буду обстоювати саме такий формат об’єднання, бо він дасть курорту нові можливості для розвитку. Наразі Трускавецька громада в Перспективному плані обласної ради так і виглядає” – наголосив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

“Не бачу ніяких перешкод у створенні Трускавецької громади. На Дрогобиччині є декілька населених пунктів, через невизначеність яких гальмується процес затвердження Перспективного плану ОТГ, однак з Трускавцем ситуація є стабільною. Прогнозований профіцит бюджету понад 40 мільйонів дає можливість Трускавецькій громаді успішно стартувати, будучи однією з найспроможніших” – наголосив у коментарі нашому виданню радник голови ЛОДА з питань децентралізації, керівник регіонального Офісу реформ Віталій Корецький.

Однак Корецький не виключив і того, що питання затвердження Перспективного плану ОТГ Дрогобиччини можуть вкотре перенести. Якщо поміж суперечливими населеними пунктами не буде прийнято спільного взаємовигідного рішення, то виносити питання на розгляд сесії обласної ради ймовірно ще не будуть.

Ніна ФЕДЬКО

джерело: Трускавець.он.лайн






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар