Аеропорти України мають позбутися російської мови та комуністичних назв

Аеропорти України мають позбутися російської мови та комуністичних назв

2016-10-26 00:17:09

Аеропорти України мають позбутися російської мови та комуністичних назв

Арсеній Яценюк закликає Президента і його фракцію не на словах, а на ділі підтримати спецконфіскацію

«Необхідно, щоб Президент в найкоротші терміни не просто дав вказівку своїй фракції, а й зустрівся з фракцією, і український парламент нарешті прийняв законне і справедливе рішення, що дає можливість конфіскувати 1,5 мільярда доларів режиму Януковича» , - наголосив лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк після того, як парламент вкотре не включив до порядку денного законопроект про повернення вкрадених активів. Він нагадав, що Глава держави двічі публічно підтримав позицію щодо необхідності ухвалення даного законопроекту: «Мене турбує поведінка фракції «Блок Петра Порошенка», коли Президент звертається до своєї фракції, а фракція дає тільки половину голосів за ухвалення закону про встановлення справедливості і конфіскації активів колишнього режиму. Це непристойно». Арсеній Яценюк припустив, чому даний законопроект не голосується: «Чим довше не голосується цей закон, тим більше шанси того, що за сценою проходять переговори, і колишні представники режиму переоформлюють ці кошти з одних офшорних компаній на інші. З тією метою, щоб потім, через рішення чи українських, чи міжнародних судів вивести ці кошти за кордон, і український народ не повернув гроші, які були викрадені з Державного бюджету». Закон про спецконфіскацію, підкреслив Арсеній Яценюк, дає можливість конфіскувати арештовані ще його Урядом кошти, що були вкрадені з бюджету та виведені на 42 офшорні компанії. Він зазначив, що фракція «Народний фронт» пропонує 50% з цієї суми направити на національну безпеку і оборону, а інші 50% - на соціальну допомогу для 9 мільйонів громадян України. «6 мільйонів пенсіонерів, які отримають разову фінансову виплату у розмірі 1130 гривень. І 3 мільйони бюджетників - це вчителі, лікарі, які отримають так само разову виплату у розмірі 1400 гривень», - нагадав Арсеній Яценюк положення законопроекту, ініційованого «Народним фронтом».

Лешек Бальцерович висловив підтримку реформам, розпочатим Урядом Арсенія Яценюка

Співголови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні Лешек Бальцерович та Іван Міклош представили на засіданні фракції «Народного фронту» план з проведення подальших реформ в Україні. Під час своїх виступів реформатори зі світовим ім’ям визнали досягнення Уряду Арсенія Яценюка, які допомогли уникнути краху української економіки у 2014 році. Зокрема, Лешек Бальцерович наголосив, що два роки тому в Україні була дуже важка економічна ситуація через «спадщину» Віктора Януковича і економічну агресію Росії: «Те, що була введена заборона експорту України до Росії, - це був великий удар, який викликав рецесію. І в цих важких обставинах була загроза краху і бюджету, і банківської системи. І завдяки політиці Уряду Арсенія Яценюка цей крах не стався». Саме у 2014-2015 роках були закладені основи макроекономічної стабільності та відновлення економічного росту, які можна спостерігати вже цього року, зазначив у свою чергу Іван Міклош. «Шляху назад немає. Реформи зупинити неможливо. Фракція «Народного фронту» буде підтримувати ініціативи, які йтимуть у продовження реформ уряду Яценюка, який взяв на себе тягар найскладніших і відповідальних рішень», - зазначив голова фракції Максим Бурбак за результатами зустрічі депутатів з групою радників.

Україна повертає собі позиції ракетної держави

Україна повертає собі позиції ракетної держави, швидкими темпами відновлюючи стратегічні позиції в ракетобудуванні. «Кілька тижнів тому ми звітували про успішні пуски українських ракет на військовому полігоні, а вже 18 жовтня з острова Уоллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний пуск модернізованої ракети-носія середнього класу antares-230 із транспортним космічним кораблем cygnus», - повідомив Секретар РНБО, один з лідерів «Народного фронту» Олександр Турчинов. Він розповів, що «головним розробником ракети-носія є американська компанія orbital АТК, а основну конструкцію першого ступеня створили вітчизняні державні підприємства космічної галузі КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля та ВО «Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» в кооперації з підприємствами «Хартрон-АРКОС», «Хартрон-ЮКОМ». Останні півтора року, за словами Олександра Турчинова, українські спеціалісти працювали над модернізацією першого ступеню ракети-носія antares, адаптуючи його до нового двигуна. «Рішення про заміну російського двигуна, який раніше використовувався в ракеті, було прийнято у 2014 році, після того як ракета-носій через проблеми із російським двигуном вибухнула у лічені секунди після старту. Перед українськими спеціалістами-ракетниками стояло унікальне завдання: в найкоротші строки забезпечити адаптацію нового двигуна до ракети, спроектованої під зовсім інший двигун. І їм вдалося! Наразі зміни у конструкції ракети-носія дозволили істотно підвищити її енергетичні можливості та економічну ефективність», - наголосив Олександр Турчинов.

Перехідний період реформи закінчився - Нацполіція має продемонструвати результати роботи

Міністр внутрішніх справ, представник партії «Народний фронт» Арсен Аваков наголошує, що настав час для того, аби реформа Національної поліції показала свої результати. Голова МВС на засіданні колегії відомства повідомив, що атестація у Національній поліції завершена і днями НПУ запропонує всім обласним підрозділам постійний штат, будуть призначені всі ключові позиції. «Я буду вимагати дисципліни і результатів вже сьогодні. Перехідний період закінчився. І невизначеність, хто працює, хто не працює, – закінчилася. Настав час результатів», – наголосив Арсен Аваков. «Безпека громадян є пріоритетом дій Уряду. Ми обговорювали спеціальну програму по кримінальній поліції, кримінальному розшуку, боротьбі з бандитизмом і злочинністю», - додав глава МВС. Відповідно, відбулася корекція бюджету: і вже зараз оперативні співробітники та працівники карного блоку кримінальної поліції, оперативники отримають серйозну надбавку до зарплати, оснащення, і будуть мати всі можливості для того, щоб розкрити злочини. «І я хочу віддачі. Ми прагнемо, щоб суспільство нас поважало, а суспільство хоче, щоб ми показали результат – йдеться про резонансні злочини чи про вуличні злочини», – сказав Арсен Аваков. Він також підкреслив, що МВС буде активним в парламенті, щоб забезпечити правоохоронців необхідними ресурсами.

Ініціатива «Народного фронту» щодо надання безвідсоткової розстрочки на оплату комунальних послуг підтримана Урядом

Кабінет Міністрів підтримав ініціативу представників «Народного фронту» щодо надання українцям, які не підпадають під програму субсидій, безвідсоткової розстрочки на оплату комунальних послуг строком на 12 місяців. «Дуже добре, що озвучена вчора в парламенті пропозиція «Народного фронту» щодо надання громадянам безвідсоткової розстрочки на оплату комунальних послуг сьогодні стала реальністю у вигляді рішення Уряду», - наголосив Міністр юстиції Павло Петренко. Він пояснив, що це можливість для всіх громадян, а особливо для тих, хто за своїм матеріальним становищем не підпадає під субсидію, оформити розстрочку та не переобтяжувати свій бюджет. «Ми одностайно проголосували за те, щоб забезпечити розстрочкою українців. 40 мільйонів громадян мають можливість розпланувати свої витрати на 12 місяців», - додав міністр. Розстрочка не є обов'язковою. Для її отримання необхідно заповнити відповідну заяву, згідно якої сума, яку громадяни мали сплачувати протягом опалювального сезону, розподіляється на рік - в неопалювальний сезон громадяни будуть сплачувати різницю, на яку їм було надано розстрочку.

Верховна Рада проголосувала за пенсійне забезпечення перших учасників АТО

Верховна Рада 264 голосами ухвалила в цілому закон, що надає право на пенсійне забезпечення особам, які постраждали на першому етапі АТО. «Під дію цього законопроекту підпадають учасники трагічних подій початку 2014 року, коли почалася широкомасштабна російська агресія, а частини Нацгвардії та ВСУ були на стадії формування. І в нас виявилось приблизно 2 тис. осіб, які або загинули, або були поранені, але щодо них не було наказу про зарахування до військових частин», - пояснив голова парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський. Зокрема, ухвалений закон поширюється на громадян, які в 2014 році або проходили підготовку й одразу відправлялися на фронт, або брали участь у бойових діях навіть без повної підготовки. «Видатки з бюджету на цей закон – це максимум 3,5 млн. грн щомісяця. Але ми врегульовуємо питання, яке ми зобов’язані врегулювати, ми віддаємо борг тим людям, які першими стали на захист України», - наголосив Сергій Пашинський.

Депутати «Народного фронту» пропонують розширити санкції проти Росії

Представники фракції «Народний фронт» зареєстрували у Верховній Раді проект постанови про розширення персональних санкцій проти осіб, які створюють реальні чи потенційні загрози національним інтересам, безпеці та територіальній цілісності України. «Ми повернулися з відрядження до США, де мали цілу низку зустрічей, в тому числі з представниками Міністерства фінансів, щодо введення санкцій проти тих осіб, які скоїли злочини проти територіальної цілісності та підтримували тероризм, незалежно від їх громадянства», - розповів один з ініціаторів проекту Микола Княжицький. Автори документу вважають, що після відставки Уряду Арсенія Яценюка увага до санкцій проти країни-агресора була знижена. «Саме тому фракція «Народний фронт» ініціювала розгляд такого законопроекту. Вперше санкції, санкційна політика переходять на майданчик парламенту. Сподіваюсь, що парламент підтримає, і люди, які сприяли агресії та підтримували терористів і російську агресивну політику щодо України, - будуть внесені до санкційного списку, а виведення економічних коштів з України буде припинено. Це стане першим кроком до економічної де окупації», - резюмував ще один співавтор проекту Сергій Висоцький.

Новий Закон «Про освіту» розширить застосування української мови в освітній системі

Міністр освіти і науки, представник партії «Народний фронт» Лілія Гриневич зустрілась із громадськими активістами, які представили свої пропозиції поправок до мовних аспектів проекту Закону «Про освіту», що готується до 2-го читання. «Політика міністерства – зміцнити позиції української мови та розширити її застосування в усіх освітніх процесах», - наголосила Лілія Гриневич. Серед пропозицій, які презентували громадські активісти: зафіксувати гарантоване право громадян України на навчання державною мовою, а також додати, що у дошкільній освіті та середній школі нацменшини мають право на навчання рідною мовою поряд з українською, а здобуття вищої освіти представниками нацменшин повинно відбуватися виключно державною мовою. У ході дискусії було знайдено порозуміння та напрацьовано спільний текст поправок до статті 7 законопроекту («Мова освіти»). Зокрема, ним визначається, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Особи, що належать до національних меншин і корінних народів, мають право на навчання рідною мовою поряд з українською мовою у державних і комунальних закладах дошкільної і загальної середньої освіти у місцях компактного проживання таких осіб.

Парламент підтримав законопроект про захист українського книжкового ринку від російської пропагандистської продукції

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту, яким передбачено введення дозвільного принципу для книг походженням із країни-агресора (Росії). Даний законопроект стане заслоном російській пропаганді, яка досі офіційно ввозиться в Україну, а особливо в південні та східні області. «Необхідність підготовки цього законопроекту продиктована загрозою національній безпеці України з боку Росії через ведення проти нашої країни інформаційно-психологічної війни, складовою якої є поширення в Україні друкованої продукції антиукраїнського змісту», - наголосив віце-прем’єр-міністр, представник партії «Народний фронт» В’ячеслав Кириленко. Він акцентував увагу, що законопроектом передбачається запровадження дозвільного принципу для усієї книжкової продукції походженням із країни-агресора. Під заборону потраплятимуть книги, які містять антиукраїнський та антидержавний зміст, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, які пропагують силові структури країни-агресора. Під дозвільну процедуру потраплятимуть лише книги із РФ і тимчасово окупованих територій, тобто обмеження не застосовуватимуться для російськомовних книг, виданих в Україні.

Аеропорти України мають позбутися російської мови та комуністичних назв

Міжнародний аеропорт "Бориспіль" та інші аеропорти України мають позбутися російської мови та комуністичних назв. Міністр інфраструктури,представник партії «Народний фронт» Володимир Омелян наголосив, що вся інформація, яка розміщується в аеропортах України на електронних табло, вивісках, покажчиках або озвучується через гучномовці, має бути українською та англійською мовами. «Ніякої російської мови не має бути. Це не тільки питання вживання державної мови – це питання самоповаги, в першу чергу. Так само і працівники аеропортів при спілкуванні з пасажирами мають послуговуватись українською або англійською мовами», - сказав міністр. Також він підкреслив, що відповідно до Закону про декомунізацію, має відбутися зміна назв підприємств і установ, які мають відбиток радянщини: «Це більшою мірою стосується «Укрзалізниці», бо ще й досі є низка станцій, які носять радянські назви. Але якщо аеропорт має термінал, склад, або хоча б кафе, в назві яких прослідковується радянський слід, це має бути змінено до першого грудня. Це питання принципове». Володимир Омелян звернеться з відповідним проханням до всіх авіакомпаній, які здійснюють авіаперевезення в Україні, щодо використання виключно англійської та української мов. Мінінфраструктури також має намір ініціювати розгляд Урядом питання щодо врегулювання транслітерації українських назв англійською мовою.

«Народний фронт» діє

Вісник 17 - 23 жовтня

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар