Інформаційно-аналітичний вісник «Єдина Країна» 08 жовтня 2014 року. Вечірній випуск

Інформаційно-аналітичний вісник «Єдина Країна» 08 жовтня 2014 року. Вечірній випуск

2014-10-09 19:45:38

ФОНД?? НАТО ПОЧНУТЬ ДОПОМАГАТ?? УКРАЇНІ З КІНЦЯ РОКУ - КЛІМКІН

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/fondi_nato_pochnut_dopomagati_ukraiini_z_kintsya_roku___klimkin_1979412

 

Реалізація проектів у рамах чотирьох започаткованих НАТО трастових фондів із надання допомоги Україні розпочнеться до кінця цього року або на початку наступного.

 

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін за результатами зустрічі з генеральним секретарем НАТО Йєнсом Столтенбергом у середу в Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

 

«Деякі фонди вже готові для практичної співпраці. Загалом їх є чотири. Певні внески будуть ще до кінця цього року. Але всі трастові фонди, як ми очікуємо, зможуть запрацювати до кінця цього року або на початку наступного», - сказав він.

 

Міністр уточнив, що на сьогодні деякі країни мають зробити додаткові внески до проектів, перелік яких у рамках кожного фонду зараз визначається.

 

«Наприклад, у сфері кібернетичної безпеки у нас є кілька проектів, а у сфері зміцнення логістики українських Збройних сил наші наміри є, звичайно, ширшими», - зауважив Клімкін.

 

На саміті в Уельсі глави держав і урядів країн-членів НАТО підтримали започаткування чотирьох трастових фондів із допомоги Україні у сферах соціальної адаптації військовослужбовців, кібербезпеки, організації зв'язку та логістики.

 

Клімкін у Брюсселі також заявив, що Україна розпочинає підготовку дорожньої карти, яка має у короткостроковій перспективі значно підвищити рівень оперативної сумісності з НАТО.

 

«Зараз для нас відкривається програма зміцнених можливостей, яка відкрита тільки для п'яти особливих союзників НАТО. Ми почали підготовку дорожньої карти і, сподіваємося, що на цьому шляху ми досягнемо успіхів вже у короткостроковій перспективі», - заявив глава українського МЗС.

 

ГЕЛЕТЕЙ ПОДАВ НА Т??МОШЕНКО ДО СУДУ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/geletey_podav_na_timoshenko_do_sudu_1979404

 

Міністр оборони України Валерій Гелетей подав до суду на лідера партії «Батьківщина» Юлію Тимошенко, яка розповсюдила інформацію про нібито продаж оборонним відомством зброї, яка потім потрапила до рук терористів на Донбасі.

 

Про це керівник глава Міноборони повідомив на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

«Я офіційно звернувся до суду. І так само, як Юлія Володимирівна зі своїми однопартійцями біля Служби безпеки заявляла про злочин міністра оборони і міністерства оборони, так само прошу, щоб вона вибачилася. Ні, не переді мною, у мене немає амбіцій, а перед кожним бійцем, особливо у в зоні АТО - щоб він почув, що міністерство оборони зброю не передавало, не відчужувало, ніяких танків, БТРів нікуди не передавало, і ця зброя ніколи у них не стріляла», - заявив він.

 

На підтвердження неправдивості слів Тимошенко Гелетей продемонстрував документ Генеральної прокуратури України, яка провела перевірку з цього питання.

 

«На даний момент у ході проведення досудового слідства не встановлено фактів реалізації військового майна у період з липня 2014 року», - зачитав міністр документ.

 

За словами глави МОУ, відомство не має жодних повноважень продавати зброю.

 

Міністр також вказав на те, що такі заяви діють на шкоду українським інтересам, і радо підхоплюються кремлівською пропагандою, що і було зроблено.

 

«Ви розумієте куди направлена цей фальш? Хіба можна у таки умовах агресії заявляти про такі речі?», - наголосив Гелетей.

 

ЧЕРВОН??Й ХРЕСТ НЕ СКОРОЧУВАТ??МЕ ПР??СУТНІСТЬ В УКРАЇНІ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/chervoniy_hrest_ne_skorochuvatime_prisutnist_v_ukraiini_1979206

 

Україна зробить все можливе для встановлення обставин трагічної загибелі громадянина Швейцарії, представника Міжнародного комітету Червоного Хреста внаслідок обстрілу терористами офісу МКЧХ у Донецьку.

 

Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час зустрічі з делегацією МКЧХ на чолі з керівником Управління оперативної діяльності для Європи та Центральної Азії Комітету Лораном Корба, яка прибула до України з дводенним візитом, інформує прес-служба МЗС.

 

"П.Клімкін висловив глибокий жаль та співчуття у зв’язку з трагічною загибеллю внаслідок обстрілу терористами офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у м. Донецьк представника МКЧХ, громадянина Швейцарії, а також передав лист-співчуття Президенту МКЧХ П.Мауреру. Він запевнив, що Україна зробить все можливе для встановлення обставин трагічного інциденту та притягнення винних до відповідальності", - йдеться в повідомленні.

 

Глава МЗС наголосив на важливості подальшої діяльності Міжнародного комітету в Україні, зокрема із забезпечення гуманітарної допомоги на Сході країни, та висловив переконання, що плановане розширення присутності Моніторингової місії ОБСЄ в Україні сприятиме підвищенню рівня безпеки діяльності представників МКЧХ.

 

Л.Корба запевнив, що Міжнародний комітет Червоного Хреста не має наміру скорочувати присутність в Україні та готовий продовжити свою гуманітарну місію на Сході країни.

 

У КЛІМКІНА ПОК?? НЕ ЗНАЮТЬ, ХТО ПРЕДСТАВ??ТЬ УКРАЇНУ НА ЗАСІДАННІ СНД

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/u_klimkina_poki_ne_znayut_hto_predstavit_ukraiinu_na_zasidanni_snd_1979345

 

Рішення щодо того, хто представлятиме Україну на засіданні Ради глав держав СНД, запланованому на 10 жовтня у Мінську, поки не прийнято.

 

Про це у середу на брифінгу в Києві сказав речник МЗС України Євген Перебийніс, передає кореспондент Укрінформу.

 

«Рішення щодо рівня участі у цьому заході, саме в Раді глав держав, ще не прийнято», - сказав Перебийніс.

 

Водночас на засіданні Ради міністрів закордонних справ країн СНД Україну представить посол у Білорусі Михайло Єжель.

 

Нагадаємо, 10 жовтня у Мінську під головуванням президента Білорусі Олександра Лукашенка відбудеться засідання Ради глав держав СНД.

 

УКРАЇНА МОЖЕ ПРОВЕСТ?? ДЕМАРКАЦІЮ КОРДОНУ В ОДНОСТОРОННЬОМУ ПОРЯДКУ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiina_moge_provesti_demarkatsiyu_kordonu_v_odnostoronnomu_poryadku_1979382

 

Україна готова разом з Росією проводити демаркацію спільного кордону, якщо РФ конструктивно підійде до цього питання. В іншому випадку Україна проводитиме демаркацію в односторонньому порядку.

 

Про це на брифінгу у середу заявив речник МЗС Євген Перебийніс, передає кореспондент Укрінформу.

 

"Ми готові до двосторонньої демаркації, якщо Росія буде демонструвати, що вона конструктивно підходить до цього питання", - сказав він.

 

Водночас, зазначив Перебийніс, якщо Росія й надалі блокуватиме питання демаркації, то Україна відповідно до міжнародного законодавства має повне право здійснювати демаркацію в односторонньому порядку.

 

Речник МЗС нагадав, що рік тому Росія в односторонньому порядку припинила всі консультації з українською стороною щодо демаркації кордону, а також самі демаркаційні роботи.

 

Як повідомлялося, РНБО на засіданні у середині червня прийняла рішення доручити уряду провести односторонню демаркацію українсько-російського державного кордону у зв'язку з існуючими загрозами національній безпеці.

 

МІСІЯ ОБСЄ НА СХОДІ РОЗШ??Р??ЛАСЬ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/misiya_obse__na_shodi_rozshirilas_1979359

 

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні збільшила кількість спостерігачів у Луганській та Донецькій областях до 92 людей. Найближчим часом планується збільшення персоналу місії на сході ще на 40 осіб.

 

Про це у середу на брифінгу повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс, передає кореспондент Укрінформу.

 

«6 жовтня в Луганській та Донецькій областях Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ збільшила свою присутність до 92 спостерігачів. Наступного тижня очікується прибуття в Україну близько 40 нових членів Спеціальної моніторингової місії», - сказав Перебийніс.

 

УКРАЇНА ЗАОЩАД??ЛА МІЛЬЯРД НА Ч??НОВН??КАХ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiina_zaoshchadila_milyard_na_chinovnikah_1979344

 

На першому етапі адміністративної реформи, яка почалася в квітні, скоротили  27 тисяч працівників центральних органів виконавчої влади і завдяки цьому видатки державного бюджету вдалося скоротити на 1 мільярд гривень.

 

Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів  повідомив голова Національного агентства з питань державної служби Костянтин Ващенко, передає кореспондент Укрінформу.

 

«Перший етап було розпочато з перших днів роботи Кабінету Міністрів. У квітні було ухвалено постанову, згідно якої гранична чисельність центральних органів виконавчої влади була скорочена на 10 відсотків. На сьогодні ця постанова реалізована. Станом на сьогодні скорочено понад 27 тисяч державних службовців. Якщо взяти еквівалент Державного бюджету - ця цифра сягнула 1 мільярда гривень. Це видатки, які спрямовувалися на оплату праці, заохочення, матеріальне стимулювання державних службовців», - сказав Ващенко.

 

За його словами, скорочення найменше зачепило силовий блок - Міністерство внутрішніх справ та Міноборони з огляду на ситуацію в країні.

 

Водночас деякі інші органи виконавчої влади перевищили встановлений урядом показник. Зокрема в Державній пенітенціарній службі скоротили понад 15% працівників, в Міністерстві соціальної політики та Укрдержреєстрі - понад 12%. Більш ніж на 10% скорочення відбулися у Державній фінінспекції та Мінвуглепромі.

 

Скорочення відбулось і в місцевих органах влади, хоча постанова їх прямо не стосувалася.

 

СМЕШКО ОБІЦЯЄ ПОЛОЖЕННЯ ПРО РОЗВІДУВАЛЬНІ ОРГАН?? ДО КІНЦЯ Т??ЖНЯ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/smeshko_obitsyae__pologennya_pro_rozviduvalni_organi_do_kintsya_tignya_1979349

 

Радник Президента України, голова Комітету з питань розвідки Ігор Смешко обіцяє віддати положення про координацію розвідувальних органів на підпис Петру Порошенку вже до кінця тижня.

 

Про це він заявив на брифінгу в АП, передає кореспондент Укрінформу.

 

«Найближчим часом на затвердження Президента протягом тижня буде покладено положення про комітет, який на нормативно-правовому рівні пропише процедуру координації і контролю за діяльністю розвідувальних органів», - сказав він.

 

За словами Смешка, настав час почати роботу з очищення інформаційної системи держави.

 

ООН: ЖЕРТВАМ?? БОЙОВ??Х ДІЙ НА СХОДІ УКРАЇН?? СТАЛ?? 3660 ОСІБ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/oon_gertvami_boyovih_diy_na_shodi_ukraiini_stali_3660_osib_1979313

 

Щонайменше 3660 осіб загинули і 8756 отримали поранення на сході України з моменту початку збройного протистояння і до 6 жовтня.

 

Про це йдеться в останній доповіді верховного комісара ООН з прав людини Зейд Раада аль-Хусейна, повідомляє сайт Управління верховного комісара ООН з прав людини.

 

«З середини квітня по 6 жовтня щонайменше 3660 осіб були вбиті і 8756 поранені на сході України», - йдеться в доповіді.

 

За даними верховного комісара, з моменту припинення вогню, з 6 вересня по 6 жовтня, загинула 331 особа. Як зазначається, деякі із цих осіб могли загинути ще раніше, втім їхня смерть була зареєстрована саме у цей період.

 

У доповіді також йдеться про те, що з моменту початку бойових дій у Донецькій та Луганській областях змушені були припинити свою діяльність 40 тисяч малих і середніх підприємств.

 

УКРАЇНА ГОТУЄ ПЛАН ВІДНОВЛЕННЯ КОНТРОЛЮ ЗА КОРДОНОМ - НУЛАНД

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ukraiina_gotue__plan_vidnovlennya_kontrolyu_za_kordonom___nuland_1979217

 

Українська влада розробляє пропозиції з відновлення контролю за кордоном із Росією та міжнародного спостереження за ним.

 

Про це у середу на зустрічі з Держприкордонслужбою України заявила помічниця держсекретаря США Вікторія Нуланд, передає кореспондент Укрінформу.

 

«Наскільки ми розуміємо, після нашої зустрічі тут вчора українська сторона зараз розробляє дуже конкретні пропозиції для міжнародного спостереження, для відновлення суверенітету міжнародного кордону, які вона представить Російській Федерації та міжнародному товариству. Тоді ми зможемо їх (пропозиції - ред.) підтримати», - сказала Нуланд.

 

США ПЕРЕДАЛ?? ПР??КОРДОНН??КАМ СПЕЦОБЛАДНАННЯ НА $3 МЛН

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ssha_peredali_prikordonnikam_spetsobladnannya_na_3_mln_1979263

 

США передали Держприкордонслужбі України техніку та спецобладнання загальною вартістю понад 3 млн доларів.

 

На церемонії передачі у середу виступила помічниця держсекретаря США у питаннях Європи та Євразії Вікторія Нуланд, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

"Це партнерство має ще більш екзистенційний характер, йдеться про виживання України як суверенної держави, що є в інтересах США", - сказала Нуланд.

 

Відтак українським прикордонникам було передано 45 одиниць техніки, серед якої - вантажні автомобілі, тягачі, паливозаправники, мікроавтобуси, в тому числі броньовані, крани, екскаватори та трактори.

 

Крім цього, прикордонникам передали біноклі, переносні тепловізори, пневмокаркасні модулі, дизельні генератори та спальні мішки.

 

Водночас тривають закупівлі засобів автономного життєзабезпечення, броньованих патрульних автомобілів, тепловізорів, стаціонарної техніки ще на 12 млн дол.

 

У рамках співробітництва з Держдепартаментом США за програмою "Експортний контроль та безпека кордонів" планується також закупити спеціальне обмундирування та засоби прикордонного контролю на суму 1,4 млн дол.

 

На сьогодні вже отримано 1500 комплектів камуфляжу multicam, прилади для поглибленої перевірки паспортів, технічні засоби прикордонного контролю.

 

У рамках ще одного спільного з Держдепартаментом США проекту міжнародно-технічної допомоги до кінця 2014 року прикордонному відомству буде надано 36 броньованих позашляховиків, 70 переносних тепловізорів та 2300 бронежилетів і засобів екіпірування. Загальний бюджет цього проекту становить 10 млн дол.

 

МІСІЯ ОБСЄ МОЖЕ ПРАЦЮВАТ?? Л??ШЕ В УМОВАХ М??РУ - НУЛАНД

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/misiya_obse__moge_pratsyuvati_lishe_v_umovah_miru___nuland_1979209

 

Для розгортання місії ОБСЄ на Донбасі у повному обсязі потрібне повне припинення вогню.

 

Про це у середу на зустрічі з Держприкордонслужбою України заявила помічниця держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вікторія Нуланд, передає кореспондент Укрінформу.

 

"Це цивільна місія (ОБСЄ - ред.), це не військова місія. Тому вона може працювати виключно в умовах миру, тому вона може працювати у тих частинах зони зі спеціальним статусом, де є мир, та де її найбільше потребують", - сказала Нуланд.

 

Вона зазначила, що у районах, де продовжується стрілянина, працівники ОБСЄ не можуть здійснювати моніторинг.

 

За словами Нуланд, саме тому США підтримують мирний план Президента України Петра Порошенка, яким передбачене повне дотримання припинення вогню.

 

"Як тільки буде встановлено мир, як тільки буде встановлено контроль над міжнародним кордоном, тоді моніторинг місії ОБСЄ буде розгорнуто", - наголосила помічниця держсекретаря США.

 

США ГОТУЮТЬСЯ ДО ПОС??ЛЕННЯ САНКЦІЙ ПРОТ?? РОСІЇ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/ssha_gotuyutsya_do_posilennya_sanktsiy_proti_rosiii_1979289

 

Росію чекають посилені економічні санкції з боку США, якщо перемир’я офіційно зазнає поразки.

 

Про це заявив американський міністр фінансів Джейкоб Лью, повідомляє Радіо «Свобода». 

 

«Я думаю, ми досягли успіху у запроваджені санкцій. Російська економіка не працювала добре перед санкціями, і зараз її стан суттєво погіршується. Я сподіваюся, що нинішнє перемир’я, яке останніми днями стало досить крихким, створить можливість для зворотних кроків, у протилежному випадку санкції будуть посилені, не послаблені. Стає все важче розрахувати ризики, що ці санкції не торкнуться інших країн», - зазначив міністр.

 

На думку Лью, якщо теперішній російський режим зараз не зупиниться, економіку країни чекають плачевні наслідки.

 

За словами головного фінансиста США, попередні санкції проти Росії добре продумувались, щоб максимально натиснути на Кремль з мінімальним ризиком для економік США та ЄС. Водночас, міністр визнав, що санкції можуть вплинути і на американську економіку.

 

"ДРУЗІ ПУТІНА" У БРЮССЕЛІ БЛОКУЮТЬ ТОРГОВЕЛЬНІ ПРЕФЕРЕНЦІЇ ДЛЯ УКРАЇН??

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/druzi_putina_u_bryusseli_blokuyut_torgovelni_preferentsiii_dlya_ukraiini_1979215

 

У Європарламенті прагнуть прискорити схвалення продовження торговельних преференцій для України за спрощеною процедурою, але чотири депутати на чолі з французькою націоналісткою Марін Ле Пен намагаються заблокувати це рішення.

 

Про це власному кореспонденту Укрінформу у Брюсселі повідомили у політичній групі Європейської народної партії законодавчого органу ЄС.

 

"У вівторок комітет з питань міжнародної торгівлі був готовий схвалити продовження автономних торговельних преференцій ЄС для України за спрощеною процедурою. Це би дозволило прийняти законопроект без внесення змін та додатків. Але одна десята частина членів комітету це відхилила", - повідомили європейські "народники".

 

Зокрема, блокуючу меншість сформували чотири депутати, включаючи одного комуніста та ультраправих націоналістів на чолі з французькою депутаткою Марін Ле Пен.

 

"Голосування усупереч зобов'язанням ЄС та інші подальші дії із затримки пленарного голосування можуть зруйнувати міжнародну репутацію ЄС, а також мати негативний вплив на політичну стабільність і мирний процес в Україні", - заявив доповідач з питань торговельних відносин ЄС-Україна, депутат від Литви Габрієліус Ландсбергіс.

 

Як повідомляв Укрінформ, 12 вересня ЄС і Україна домовилися відтермінувати до 1 січня 2016 року тимчасове застосування поглибленої і всеохоплюючої ЗВТ у рамках дії Угоди про асоціацію. Натомість ЄС вирішив продовжити одностороннє (автономне) застосування торговельних преференцій для України.

 

ЩЕ ТРЬОХ ЗАРУЧН??КІВ ЗВІЛЬН??Л?? М??НУЛОЇ ДОБ??

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/shche_troh_zaruchnikiv_zvilnili_minuloii_dobi_1979283

 

Силам АТО минулої доби вдалося звільнити з полону терористів ще трьох людей.

 

Про це повідомив на брифінгу речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

 

«За минулу добу було звільнено трьох осіб, яких терористи тримали у заручниках. Серед звільнених – журналіст Єгор Воробйов», - сказав він.

 

БУФЕРНОЇ ЗОН?? БІЛЯ МАРІУПОЛЯ НЕМАЄ - РАДБЕЗ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/bufernoii_zoni_bilya_mariupolya_nemae____radbez_1979314

 

Терористи не відвели своє важке озброєння від позицій в районі Маріуполя, тож Збройні Сили України також залишаються на своїх місцях.

 

Про це повідомив речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко, коментуючи інформацію командира батальйону «Азов» Артема Білецького про нібито наближення терористів на 40 км до Маріуполя, передає кореспондент Укрінформу.

 

«Нехтуючи мінським меморандумом, терористичні організації не відвели озброєння калібром більше 100 мм, тому ця зона поки що є планом для подальших дій як терористичних угрупувань, так і українських військових, оскільки вони залишаються на своїх позиціях і прикриваються артилерією», - сказав Лисенко.

 

За його словами, згідно з домовленостями від 19 вересня, буферна зона має становити не 40, а 30 км, втім і ця вимога бойовиками не виконана. «За мінськими домовленостями буферна зона має бути не 40, а 30 км: 15 км в бік території, яку тимчасово контролюють терористи, і 15 км від цієї лінії вглиб нашої території, проте ця зона поки що існує лише документально, є лінія на карті», - зазначив речник.

 

Він висловив сподівання, що незабаром створити «зону безпеки» все-таки вдасться. «Оскільки вже почався прогрес у зменшенні інтенсивності обстрілів з важкої артилерії, ми сподіваємося, що найближчим часом ця зона врешті-решт перетвориться на зону безпеки, де не відбуватиметься жодних обстрілів,  будуть зняті всі інженерно-мінні загородження і розпочнуть роботу представники спільної робочої групи, які контролюватимуть режим припинення вогню і виконання досягнутих у Мінську домовленостей», - наголосив Лисенко.

 

ТЕРОР??СТ?? ВБ??Л?? ТРЬОХ М??РН??Х Ж??ТЕЛІВ ДОНЕЦЬКА, Є ПОРАНЕНІ

08.10.2014

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/teroristi_vbili_troh_mirnih_giteliv_donetska_e__poraneni_1979267

 

Унаслідок терористичних обстрілів Донецька загинули троє мирних жителів міста, ще четверо отримали поранення.

джерело: Укрінформ


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар