Українські розробники відтепер не обслуговують російську ракету «Сатана»

Українські розробники відтепер не обслуговують російську ракету «Сатана»

2014-12-16 12:48:26

Українські розробники більше не здійснюють техобслуговування російської ракети РС-20В «Воєвода» (за західною класифікацією ss-18, «Сатана»).

Про це журналістам у вівторок заявив командувач Ракетних військ стратегічного призначення (РВСП) генерал-полковник Сергій Каракаєв, пише «Українська правда».

«Конструкторське бюро «Південне» та інші українські підприємства виведені з кооперації промисловості, що забезпечує підтримку ракетного комплексу «Воєвода» в технічній готовності», – сказав він.

Каракаєв також повідомив, що українські фірми замінив Державний ракетний центр імені Макєєва.

«Прийняті рішення дозволять зберегти у складі РВСП комплекс «Воєвода» до 2022 року, з урахуванням продовження терміну експлуатації комплексу до 30 років», – зазначив він.

Ракетний комплекс «Воєвода» розроблений КБ «Південне» імені Янгеля і серійно виготовлявся на Південному машинобудівному заводі (обидва – Дніпропетровськ). Початковий гарантійний термін експлуатації комплексу, прийнятого на озброєння РВСН в період 1988-1992 років, становив 15 років.

Раніше повідомлялося, що Україна і Росія підписали міжурядову угоду про продовження терміну експлуатації ракетного комплексу в кінці лютого 2006 року. Велися переговори про продовження термінів дії цієї угоди.

Маса міжконтинентальної балістичної ракети РС-20В «Воєвода» становить 211 тонн. Вона здатна нести десять ядерних бойових блоків по 0,5 мегатонни на відстань до 11 тис. км. Ракета РС-20 оснащена потужним набором засобів подолання систем протиракетної оборони.

 

джерело: zik.ua


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар