Чи потрібні Трускавцю системні зміни?

Чи потрібні Трускавцю системні зміни?

2014-12-07 00:15:29

Сьогодні ми продовжуємо нашу розмову з головою незалежної профспілки «Тур-сфера» у Трускавці Віктором Пицівим. Нагадаємо, що 13 листопада було опубліковано інтерв’ю з Віктором Йосиповичем, в якому були порушені питання непрозорості влади у Трускавці, діяльності комунальних підприємств, промоції міста, перекриття для руху вулиці Шевченка та інші. На зустрічі з обласним депутатом П. Іванишиним практично всі ці теми були озвучені очільником профспілки, після чого пана Віктора провладні писаки, підгодовані коштом міського бюджету (тобто, за наші з вами гроші, гроші платників податків), в котрий вже раз облили брудом. Тому наша сьогоднішня зустріч відбувається з ініціативи п. Віктора Пиціва, який спробує відкинути всі звинувачення на свою адресу та ще раз викласти власні міркування відносно подальшої долі міста Трускавця.

- Пане Вікторе, першим у Вашу сторону був закид, що Ви – ніхто і звуть Вас ніяк, тобто, що Ви абсолютно нікого не представляєте. Мовляв, що ж то за профспілка така і чому вона не бореться із ЗАТом, із Левом Грицаком та прокурором, а чіпляється до міської влади на чолі з невинним міським головою…

- Офіційне рішення про реєстрацію Незалежної первинної профспілкової організації «Тур-сфера» було прийнято реєстраційною службою Трускавецького міського управління юстиції 4 червня 2014 року. Наша профспілка була заснована сімома юридичними та фізичними особами, входять до профспілки представники фірм, які об`єдналися з метою захисту своїх інтересів. Та це не означає, що «Тур-сфера» є якоюсь закритою структурою, навпаки, ми відкриті для інших фірм, в яких схожі проблеми, адже важкі питання легше вирішувати спільно, гуртом. Профспілка не є прибутковою організацією, я – голова профспілки, а не директор.

Щодо кількості осіб, яких представляє профспілка, то мною було озвучено цифру на зустрічі з обласним депутатом Петром Іванишиним – це біля 70 чоловік. Більшість з цих людей брали активну участь в Революції Гідності, стояли на Майдані. Тож закид, що профспілки нема і за мною ніхто не стоїть, м`яко кажучи, не відповідає дійсності. Наша профспілка – це близько половини наявних у місті туроператорів.

- Вам дали зрозуміти, що влада у Трускавці прозора – прозоріше нікуди. Ви й далі вважаєте, що це не так?

- Я 7 листопада звернувся до міського голови Трускавця з листом і запропонував йому надати матеріали звітів щодо діяльності всіх комунальних підприємств міста з метою громадського контролю. У Трускавці є управління комунальної власності, яке має здійснювати контроль за діяльністю комунальних підприємств. Хотілося б почути їхній звіт за 4 роки.

Я вважаю, що потрібно створити комісію з метою повномасштабного вивчення діяльності цих комунальних підприємств (економічні, фінансові показники, розмір заробітної плати керівників, наявність чи відсутність заборгованості по заробітній платі тощо). За чотири роки урядування чинної владної команди Трускавця такої інформації ми не побачили. Поки що відповіді від міського голови на своє звернення я не отримав.

Про яку прозорість влади у Трускавці можна говорити, коли не було звітів депутатських комісій, депутатських фракцій, керівників багатьох відділів та управлінь виконавчої гілки влади, секретаря ради, заступників міського голови. Звіти повинні були бути опубліковані в засобах масової інформації за кілька днів до їх проведення, щоб громадськість мала можливість ознайомитися з ними. Але, на жаль, у Трускавці нема вільних засобів масової інформації, за винятком, можливо, лише «Трускавецького вісника».

- На зустрічі з обласним депутатом Іванишиним багато уваги було приділено вулиці Шевченка…

- На останніх двох-трьох сесіях Трускавецької міської ради міський голова і міська рада, вперто ігноруючи громадську думку та не враховуючи пропозиції громадськості, не провівши громадських слухань та експертиз, виносять на сесію зміни до містобудівної документації (детальний план облаштування території: вулиця Шевченка – бульвар Юрія Дрогобича – вулиця Степана Бандери – майдан Кобзаря). Для чого вони це роблять?

Моя думка – вони заднім числом хочуть узаконити перекриття вулиці Шевченка, що є недопустимим. Якщо відкрити Генеральний план міста Трускавця, то там вказано, що вулиця Шевченка має відповідну ширину тротуарів, ширину проїжджої частини з асфальтним покриттям. В Генеральному плані не вказано, що посеред вулиці мають бути клумби, засипані землею і тротуари, закладені бруківкою. А на чиєму балансі паркан посеред дороги? Він же в Генплані не вказаний. Добрі наміри не завжди ведуть до раю…

Дуже тішить, що депутати нарешті зрозуміли суть питання і не підтримали це рішення (зокрема, Ігор Пілько, Ігор Ластовецький та депутати від ПрАТ «Трускавецькурорт»). Нарешті вони проявили свою громадську позицію, оскільки згадали, що їх обирала громада.

- Виглядає, що у місті нема проблемних доріг, лише одна вулиця Шевченка…

- На вулиці Шевченка, незважаючи на акції протесту, почалися будівельні роботи. Ту саму бруківку можна було використати для облаштування пішохідної доріжки, яка веде від нижнього бювету до санаторіїв «Молдова», «Південний», «Батьківщина», «Військовий», адже ходить там від 500 до 1 000 чоловік в день. На галереях-сходах можна собі ноги поламати, особливо в зимовий період, коли слизько. Ремонтувалася ця пішохідна доріжка ще в часи, коли тут прогулювалися перші особи держави – Кравчук, Кучма, Мороз. Цікаво, коли останній раз там був міський голова і директори комунальних підприємств, чи бачили вони стан цих сходів і цієї доріжки.

Існує багато питань щодо стану вулиць Лисенка, Грушевського, Роксолани, Воробкевича та інших. Одне застереження – перше, ніж почати ремонтні роботи, потрібно провести ревізію каналізації, інших мереж, які міняли, напевно, ще за радянських часів. Щодо проведення ремонту доріг, то хотілося б почути, чи пам`ятають «батьки міста», як під час літніх та осінніх дощів затоплює вулицю Шевченка – недарма цей район старі місцеві жителі назвали Річки.

У Трускавці треба терміново вирішити питання з будівництвом водоочисних і каналізаційних споруд. І перше ніж робити якісь зміни до містобудівної документації, треба вивчити, чи проводилися (і коли) роботи по заміні каналізації, ливневої каналізації.

- Чи підтримує профспілка, яку Ви очолюєте, інші громадські організації у питанні недопустимості дерибану землі та комунального майна у Трускавці?

- На сесію Трускавецької міської ради в листопаді 2014 р. було винесено питання про приватизацію об’єктів комунальної власності, яке також не набрало голосів. Громадські організації, зокрема ГО «Майдан», вже зверталися до міського голови, але не отримали відповіді, які об’єкти комунальної власності мали приватизувати, чому не було оприлюднено їхню вартість, чому не було громадських слухань і обговорень. Тому ми, профспілки, підтримуємо звернення ГО «Майдан». Має бути громадське обговорення, адже недопустимо приватизувати майно, яке не вони будували і яким не мають права розпоряджатися. Через півроку чи рік вони підуть, влада поміняється, а що лишиться громаді?

- Ваша думка щодо дій влади у правовому полі…

- Всі місцеві чиновники користуються законодавчими актами Української РСР ще від 1981 року.

Два роки тому обласна рада прийняла рішення підготувати містобудівну документацію про отримання Трускавцем статусу курорту державного значення. В якому стані все це зараз знаходиться – невідомо. В законі «Про курорти» від 2001 року та в законах «Про туризм» і «Про місцеве самоврядування» чітко вказані всі проблеми Трускавця, потрібно тільки зайти в законодавчу базу сучасних законів і попробувати їх виконувати. Потрібно тільки діяти в правовому полі.

- Кажуть, що міський голова за чотири роки багато що зробив, навіть номінований на людину…

- Так, багато зроблено, але, як відомо, у монети є дві сторони. Чотири останні роки правління міської влади запам`яталися жителям міста: рейдерською атакою на Будинок учнівської творчості; місто залишилося без головного санітарного лікаря, без санстанції, що недопустимо для курорту і в додаток до того ще й без приміщення санстанції (так і хочеться запросити до нас Ольгу Фреймут); місто-курорт без дитячої лікарні, пологового будинку, та в цьому не є вина головного лікаря міської лікарні, до нього запитань найменше.

Міський голова що, вважає себе імператором чи мером Лос-Анджелеса або Ріо-де-Жанейро? Чи знає він, що до 1951 року Трускавець був великим селом, в якому існував колгосп імені Шевченка. Колгосп закрили, Трускавець став містом обласного підпорядкування, але колгоспні проблеми залишилися. Так що треба трускавецьким можновладцям приземлитися, зійти з небес на землю і зрозуміти, що це не імперія, не Лос-Анджелес і не Ріо-де-Жанейро, а містечко на 20 тисяч жителів, в якому є маса містечкових проблем, які треба вирішувати.

- Критикою трускавецької влади Ви наражаєте себе на нові звинувачення і навіть небезпеку…

- Я готовий до діалогу з опонентами і не претендую на володіння істиною в останній інстанції.

Володимир Ключак

джерело: Трускавецький вісник






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар