Гомін Галичини
ЄС надає Україні сучасну систему механізованого розмінування

ЄС надає Україні сучасну систему механізованого розмінування

2024-02-07 20:04:45

ЄС надає Україні сучасну систему механізованого розмінування

[EU Delegation to Ukraine – Media newsletter] Дніпро: ЄС надає Україні сучасну систему механізованого розмінування

07.02.2024

сьогодні, 08:57
 

 

Дніпро: ЄС надає Україні сучасну систему механізованого розмінування

 Read more  

Під час останнього візиту до України Високого представника ЄС/Віцепрезидента Європейської Комісії Жозепа Борреля Державна спеціальна служба транспорту України отримала систему розмінування DOK-ING MV-10. Це нова поставка в рамках пакету підтримки Європейського Союзу на суму 25 мільйонів євро для гуманітарного розмінування в Україні, оголошеного під час Саміту Україна-ЄС у лютому 2023 року. Пакет призначений для задоволення нагальних потреб українських державних операторів протимінної діяльності – від базового обладнання для команд розмінування, до піротехнічних автомобілів і роботизованих систем розмінування.

«Даючи відсіч агресору, Україна водночас і відновлюється. Оператори протимінної діяльності беруть на себе надзвичайно небезпечне, але важливе завдання з очищення звільнених територій від смертоносних мін, залишених російськими агресорами. Для нас це велика честь – зробити роботу українських саперів безпечнішою та ефективнішою завдяки цьому європейському обладнанню. Разом ми можемо допомогти врятувати життя і зробити внесок у краще майбутнє України», – сказав Високий представник ЄС/Віцепрезидент Європейської Комісії Жозеп Боррель.

Система розмінування MV-10 забезпечує знешкодження протипіхотних, протитанкових мін, а також – непідірваних боєприпасів, і, зокрема, є придатною для очищення великих територій. Завдяки можливості дистанційного керування, система є особливо безпечною з точки зору експлуатації. Вона може забезпечити розмінування до 4000м2 за годину, включно із ділянками, розташованими на крутих схилах. Ця підтримка протимінної діяльності від ЄС також включає і спеціальне навчання для українських спеціалістів, які працюватимуть із системою MV-10.

«Ми вдячні за допомогу Європейському Союзу. Це обладнання покращить можливості наших сил та дозволить саперам швидше та безпечніше розміновувати деокуповану територію. Російська агресія залишила в Україні багато вибухонебезпечних предметів і розмінування території займе десятки років. Впровадження технологічних рішень прискорить цю роботу», – зазначив Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-майор Богдан Бондар.

Через російську агресію Україна – одна з найбільш забруднених мінами та вибухонебезпечним залишкам війни країн у світі.

Розмінування територій, звільнених від російської окупації, має велике значення для відновлення та відбудови України. Це дозволить безпечно повернутися цивільному населенню та відновити господарську діяльність, зокрема, у сфері транспорту, торгівлі та сільському господарстві.

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні і Світі. Живемо і працюємо задля перемоги України у несправедливій війні яку розв'язала росія проти України

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар