Рада ЄС із закордонних справ:

Рада ЄС із закордонних справ:

2023-07-21 22:45:41

Рада ЄС із закордонних справ:

21.07.2023

Рада ЄС із закордонних справ: Коментарі для преси Високого представника Жозепа Борреля за підсумками зустрічі

 Read more  

Виголошена версія може відрізнятися!

Це була остання зустріч Ради ЄС із закордонних справ перед літніми канікулами, і порядок денний був дуже насиченим.

Ми розпочали з агресії Росії проти України і заслухали оцінку ситуації міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Ми підтвердили нашу рішучість продовжувати підтримувати легітимну оборону України від агресора, який продовжує чинити звірства проти українського народу, обстрілюючи останні три ночі українські порти та зерносховища, що також впливає на найбільш уразливі верстви населення в усьому світі.

Ви знаєте, що Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди, і світ знову зіткнувся з штучно створеною проблемою продовольчої безпеки. Путін використовує голод як зброю – навіть проти людей у країнах, які все ще вагаються засуджувати його незаконне кровопролиття в Україні.

Згадаймо основні моменти: Росія без жодних підстав блокує та бомбить українські морські порти та перешкоджає свободі судноплавства в Чорному морі, тепер також погрожуючи розглядати всі кораблі, які плавають у Чорному морі, «військовими». Росія незаконно блокує експорт українського зерна. Вона нищить українські поля та грабує українське сільськогосподарське виробництво.

Всупереч тому, що стверджує Росія, вона отримує хороші прибутки від експорту свого зерна та добрив, і буде отримувати ще більше прибутків зараз, коли ціни знову зростуть після того, як Росія розірвала Чорноморську зернову угоду і знищила запаси в українських портах.

Ми вважаємо, що міжнародна спільнота має рішуче відповісти на цю навмисну спробу Путіна заморити населення планети голодом, щоб отримати додаткові гроші чи вести цю незаконну війну.

Рада ЄС із закордонних справ зосередилася на зобов’язаннях у сфері безпеки, які Європейський Союз може запропонувати Україні, щоб перетворити наявну підтримку на довгострокове зобов’язання щодо безпеки та стійкості України – зокрема, наша військова допомога та навчання в рамках місії підготовки української армії EUMAM будуть продовжуватись.

Я виклав міністрам нашу ініціативу щодо забезпечення більш стійкого та передбачуваного фінансування оборонної підтримки України. Ми пропонуємо створити окрему секцію в рамках Європейського фонду миру (EPF), щоб протягом наступних чотирьох років виділяти до 5 мільярдів євро на рік на оборонні потреби України.

Це все той самий інструмент – Європейський фонд миру, – який працює дуже добре, і ми продовжуватимемо його використовувати, але з окремою секцією у ньому, з конкретним фінансуванням, яке можна оцінити за цифрою, яку я вже згадував: 5 мільярдів євро на рік протягом наступних чотирьох років.

Це оцінка потреб і суми витрат на наші довгострокові зобов’язання щодо безпеки України. Міністри обмінялися думками з цього приводу, і це питання буде детально обговорено наприкінці серпня на неформальній зустрічі міністрів у Толедо, Іспанія.

Ми також підтвердили нашу підтримку української Формули Миру. Ми вважаємо це єдиною всеосяжною основою для досягнення справедливого та сталого миру. І в цьому питанні Україна повинна бути в центрі уваги. Зрештою, саме українці страждають від прямих наслідків цієї війни. Адже саме в Україну вторглися.

Ми також ухвалили ряд санкційних рішень. Більше санкцій, пов’язаних з Росією та її агресією проти України, і в цьому контексті ми погодили новий режим санкцій проти Ірану за його військову підтримку Сирії та Росії. Ми також ухвалили санкції, пов’язані з ситуацією в М’янмі, і розширили списки за порушення прав людини в різних країнах, включно з Росією.

Тоді ми обговорювали, як відновити співпрацю з Туреччиною.

Ця дискусія буде включена в звіт, який я готую разом з Європейською Комісією для європейських лідерів. Саме таке завдання вони поставили нам на останньому саміті Європейської Ради.

Ми переконані, що існує взаємний інтерес у розвитку міцніших відносин між Туреччиною та Європейським Союзом. А стійка деескалація у Східному Середземномор’ї означатиме, що люди зможуть скористатися перевагами стабільності та безпеки всього регіону.

Вирішення кіпрської проблеми відповідно до резолюцій Організації Об’єднаних Націй буде ключовим у відновленні взаємодії з Туреччиною.

Окрім того, важливе значення матиме підтримка фундаментальних свобод і цінностей, визначених Європейською конвенцією з прав людини, до якої приєдналася Анкара.

Ми погодилися, що Європейський Союз має співпрацювати з Туреччиною та спиратися на спільні інтереси, намагаючись подолати наявні розбіжності. Отже, Рада доручила мені спробувати реалізувати цю мету: співпрацювати з Туреччиною, спираючись на спільні інтереси та намагаючись подолати наявні розбіжності.

У другій половині дня по відеозв’язку до нас приєднався держсекретар США, Ентоні Блінкен. Це четвертий раз, коли секретар Блінкен приєднується до Ради ЄС із закордонних справ. Ми обговорили рівень нашої співпраці у відповідь на загарбницьку війну Росії проти України. Крім того, ми обговорили Китай і різні питання, в яких наша єдність є найбільшим надбанням. Разом зі Сполученими Штатами ми повністю віддані тому, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Ми також обговорили скоординований підхід та взаємодію з іншими партнерами по всьому світу.

І, врешті, оскільки це був довгий день і ми не обговорювали це, тому що, фактично, ми перенесли на наступне засідання Ради ЄС із закордонних справ, обговорення економічної безпеки. Я щойно представив Спільне повідомлення щодо посилення економічної безпеки, яке ми зробили разом з Європейською Комісією – Високим представником і Комісією. Я представив найважливіші елементи цього Повідомлення, але обговорення було перенесено на наступне засідання Ради ЄС із закордонних справ.

Ми повернулися до Угоди Пост-Котону. Рада остаточно прийняла рішення про підписання та тимчасове застосування Угоди про партнерство Пост-Котону з Організацією держав Африки, Карибського басейну та Тихого океану (OACPS). Це хороша новина дня.

Ця Угода створить нову правову основу для наших відносин із 79 державами Африки, Карибського басейну та Тихого океану на наступні 20 років. Вона стане наступником Угоди Котону. Як я вже сказав, це хороша новина дня. Вона була заблокована протягом кількох місяців з різних причин, але нарешті ми розблокували її, і ми змогли оголосити, що Угода Пост-Котону була схвалена Радою для підписання та готова до впровадження.

Посилання на відео: https://audiovisual.ec.europa.eu/en/video/I-244561

оригінал статті натисни тут:

цей інформаційний лист розміщений для кращої медійної комунікації і інформування шановного читача газети "Гомін Галичини" про діяльність міжнародних організацій в Україні задля наближення перемоги України у війні росії проти України

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар