У Дрогобичі: в Синагозі – графіка Шульца. Хоральна Синагога / Choral Synagogue

У Дрогобичі: в Синагозі – графіка Шульца. Хоральна Синагога / Choral Synagogue

2023-03-10 15:49:35

У Дрогобичі: в Синагозі – графіка Шульца. Хоральна Синагога / Choral Synagogue

оригінал статті за посиланням:

https://fb.me/e/2JO55hgGL

Понад три десятиліття тому почалося повернення Бруно Шульца до рідного міста. Тоді відбулася Дрогобичі засяжна міжнародна конференція з нагоди столітнього ювілею мистця. Відтак, від 2004 року, в «особливій провінції» що два роки відбувається Міжнародний фестиваль Бруно Шульца, щороку – мистецький проєкт «Друга осінь».
Й нині ім’я видатного дрогобичанина, письменника та художника стало однією з визитівок краю.
Та попри це, не так уже добре знають краяни про творчість Шульца, а дехто. Сьогодні знову надто голосно, заперечують вагу й потрібність його спадщини й узагалі активно виступають проти багатокультурности й заперечують її…
Ми ж вирішили показати urbi et orbi дещицю художніх робіт Бруно Шульца – півтора десятка репродукцій його графіки, люб’язно наданих для експонування єврейській громаді та інтернет-газеті «Майдан» столичним видавництвом «Дух і Літера» (Леонід Фінберґ та Костянтин Сіґов), яке 2014 року видало український переклад "Книги образів” Бруно Шульца (упорядник Єжи Фіцовський), де були представлені й пропоновані на виставці роботи мистця.
Шульц водив своїх учнів на пленери до кварталу Лан, тут до того ж поховані його батьки, А ще мріяв видатний наш краянин, що колись його втори побачать й у Великій синагозі…
Сьогодні ця мрія – вже реальність.
19 березня о 14 годині в Дрогобицькій Великій оральній синагозі буде відкрито виставку графіки видатного нашого краянина.
Відтак експозиція буде постійного. Тож небайдужих і зацікавлених культурними надбаннями міста запрошуємо завітати й оглянути графічні роботи Великого Бруно.

Бачити менше

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар