Про право дружини на утримання (аліменти)

Про право дружини на утримання (аліменти)

2022-09-30 14:24:00

Про право дружини на утримання (аліменти)

Розповідає фахівчиня Бориславського бюро правової допомоги  Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ляхович Галина.

 

Пані Галино, чому саме ми говоримо на цю тему?

 

До нас часто звертаються жінки з питань розлучення та стягнення аліментів на утримання дітей. Але переважно клієнтки не обізнані у тому, що дружина за певних умов має також право на утримання (аліменти)  від чоловіка.

 

Скажіть будь ласка, у чому полягає це право?

Суть цього права – надавати допомогу дружині, яка доглядає спільну дитину, проживаючи разом з нею.  

За яких умов воно виникає?

Право на утримання від чоловіка  має дружина у таких випадках:

- під час вагітності. Зауважу, що тоді аліменти сплачуються після народження дитини. Додаткового рішення суду на це не потрібно;

- до досягнення дитиною трьох років за умови, що дитина проживає з нею;

- до досягнення дитиною шести років у разі, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку.

Чи виникає право на утримання дружини від того чи вона працевлаштована?

У частині четвертій статті 84 Сімейного кодексу України чітко зазначено, що право на утримання має вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, незалежно від того, чи вона працює та незалежно від її матеріального становища. Водночас звертаю увагу, що є важлива умова, яку обов’язково ураховують суди під час розгляду питання щодо утримання дружини, це - можливість чоловіка надавати таку матеріальну допомогу.

Якщо шлюб між чоловіком і жінкою розірвано, може дружина отримувати аліменти на своє утримання?

Звичайно. Це стосується як вагітної дружини, так і дружини, з якою проживає дитина.

Пані Галино, чи може право на утримання дружини бути припиненим?

Сімейним кодексом України визначено вичерпний перелік підстав, за яких право дружини на утримання припиняється. Вони є такими: у разі припинення вагітності, народження дитини мертвою, або якщо дитина передана на виховання іншій особі, а також у разі, виключення відомостей про чоловіка як батька з актового запису про народження дитини за рішенням суду.

Ми говорили з Вами про право на утримання, яке має дружина. А чи володіє таким правом чоловік?

Так, статтею 86 Сімейного кодексу України закріплено таке право й за чоловіком за такої умови: якщо з ним проживає дитина,  тоді він має право на утримання від дружини - матері цієї дитини до досягнення дитиною трьох років, або ж у разі, якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку,  тоді- до досягнення дитиною шести років.

        

     Ми продовжимо співпрацю з фахівцями Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та  надалі розповідатимемо про алгоритми вирішення спорів у сфері сімейних правовідносин. А наразі нагадуємо, що отримати безоплатну правову допомогу Ви зможете, звернувшись до бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70.

Уляна Кіцик

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар