2021-07-14 12:28:58
Нещодавно ми запитували у вас у соцмережах про те, яке найдивніше запитання вам ставили на співбесіді? Ви навели безліч прикладів і на додачу поділилися неймовірними історіями, які трапилися з вами на інтерв’ю.
І це просто топ! Тож ми вирішили винести ваші розповіді в окрему статтю та додали ті, що давно зберігались у нашій колекції. Вважаємо, їх мають прочитати й інші шукачі та фахівці, які займаються підбором персоналу, бо тут і сміх, і гріх, і неабияка наука. Поїхали!
Це була друга співбесіда в київську технологічну компанію. Зі мною проводила інтерв’ю частина команди, з якою я повинна була працювати, — 5 чи 6 осіб. Під час бесіди вони постійно про щось шепотілися, перебивали одне одного, переглядалися, листувалися, сміялися без причини й поводилися так, ніби результат співбесіди заздалегідь відомий і їм взагалі не хочеться тут бути. Навіть думала, може, це такий тест, щоб перевірити мою стресостійкість. Але щось мені підказує, що це не так. Коротше, відповідь, звичайно, була негативною. І навіть якби вони мене заапрувили, я б туди не повернулася.
Найдивніша співбесіда була, коли мені роботодавець дав аркуш і попросив написати, ким я бачу себе через 5 років. (Це було саме в карантин.) Я встала та вийшла, бо вважаю безглуздим планувати своє життя на 5-10 років уперед. У бізнес-світі професійні експерти з економіки, бізнесу, політики вже давно не займаються плануванням більше, ніж на пів року, тому що це реалії сучасного світу: швидка зміна інформаційних потоків і подій, нестабільність, непередбачуваність, багатофункціональність. Тобто для мене ці ось «плани на життя» характеризують не особливу обізнаність у міжнародному бізнес-середовищі й відсутність професіоналізму самої компанії.
Добре пам’ятаю свою співбесіду в одне велике спеціалізоване видання, що проходила в кілька етапів. Один з них — з психологом-чоловіком, який запропонував свою допомогу у відповідях на завдання із зірочкою за... поцілунок. Ще й з умовою — спершу поцілунок. Напевно, це було частиною перевірки, уже не дізнаюсь.
Якось я зателефонувала з приводу вакансії роботи вдома і поставила просте запитання:
— Яке оформлення?
— Тобто? — запитали на тому кінці.
— Оформлення за трудовою чи за договором? — уточнила я.
— Ніяк, просто працюєте і все.
Що? 🤷♀️
На співбесіді у мене запитали: «А ви взагалі вмієте писати не в офіційно-діловому стилі? Для соцмереж?» Я відповіла «так» й поцікавилася, чи бачив роботодавець мою сторінку у Facebook. І він сказав «ні». Але як можна проводити співбесіду, не проаналізувавши соцмережі шукача?
У мене була жахлива співбесіда на будівельній базі, але це навіть і співбесідою не назвеш. Власник, знаючи, що я кілька разів виїжджав за кордон на заробіток, відразу сказав: «Так це ж ти ненадовго». А після моїх переконувань, що я готовий працювати, поки буде робота, взагалі пішов у своїх справах і більше не підходив. Це, звичайно, нетипове інтерв’ю, але я був трохи шокований.
Коли я шукала роботу рекрутером, на співбесіді мене запитали, де я буду шукати «пітоньєра». Я здивувалася, тому що вперше чула таке. Як виявилося, мався на увазі розробник на Python.
Проходив співбесіду у фірму з продажу автомастил, і мені поставили запитання: «Ви любите їсти м’ясо?» Я відповів, що люблю. На це мені сказали, що я їм не підходжу, у них працюють вегетаріанці, їм м’ясоїди не потрібні. Мене не взяли на роботу.
На співбесіді на посаду редактора в бухгалтерське видання рекрутери побачили в резюме, що я маю другу акторську освіту, і попросили... зачитати реп для реклами, яка мала б освіжити імідж цього самого видання. Я так розгубилась, що зачитала!
На співбесіді на позицію помічника в компанії інтернет-провайдера, директор запитав: «Чи вмієте ви сідати на шпагат? А можете показати?» Я сказала, що не в спортивному одязі. Після інтерв’ю я уточнила у секретаря, що це за питання такі. Вона посміялась і відповіла, що директор хоче навчитися танцювати. Оскільки у мене була сторі з тренувань з танців, він розглядав мене і як помічника, і як викладача танців.
Які були у вас співбесіди? Діліться у коментарях ????
за матеріалами:
джерело: власне