Гомін Галичини
“Як вороги можуть принести користь?” – мудра притча

“Як вороги можуть принести користь?” – мудра притча

2021-12-24 13:27:22

“Як вороги можуть принести користь?” – мудра притча

Вороги і недоброзичливці — не така вже й рідкість у житті, особливо якщо ви досягли якихось успіхів. Колеги на роботі, родичі і навіть друзі можуть перейти на бік заздрощів, ненависті, всіляко бажаючи (нехай і неусвідомлено), щоб у вас нічого не вийшло. Вибачте їх. Не опускайтеся до рівня склок та помсти, інакше станете такими самими. Тим більше, ворог, роблячи гидоті іншому, насамперед риє яму собі…

Прочитайте цю мудру притчу:

Притча про ворогів

В одній державі настільки вірили у провидіння, що у них був такий звичай: кожному засудженому на смерть перед стратою пропонувалося тягнути жереб долі. У мішечку були лише 2 листочки – «Життя» та «Смерть». Якщо засуджений витягав перший листок, його милували. Якщо другий – вирок тут же виконували. Таким чином, у кожного засудженого була надія до останнього моменту, а судді мали додатковий голос «вище» за або проти прийнятого ними рішення.

Так сталося, що одна людина відкрила свою справу, вона стала потроху процвітати, а разом з успішністю, як це часто буває, з’явилися недоброзичливці. Вони спочатку наклепом домоглися арешту людини, а потім підписання їй смертельного вироку.

Знаючи про те, що засуджений завжди має шанс на порятунок, вони обманом викрали з мішечка листочок з написом «Життя» і додали другий листочок з написом «Смерть». Таким чином вороги не залишили людині жодного шансу врятуватися – який листочок вона б не витягнула, на неї чекав смертельний вирок.

Але в людини були й друзі. Вони дізнались про підступи ворогів, проникли до засудженого до в’язниці і розповіли, що в мішечку на нього чекають два «смертельні» листочки. Друзі радили розповісти про це суддям та наполягти на перевірці мішечка з жеребом.

Але, як не дивно, засуджений зрадів цій звістці, попросив нікому про це не розповідати і повідомив, що це врятує його. Друзі вже вирішили, що в нього перед смертю потьмарився розум, але він умовив їх зберігати мовчання.

Наступного ранку людина витягла жереб долі і була відпущена на волю.

І друзі, і вороги, знаючи про два смертельні вироки в мішечку, дивувалися: як він зміг вийти з такої, здавалося б, безвиході?

А людина вчинила так: витягнувши листочок з мішечка, вона, не читаючи, одразу ж проковтнула його. У суддів не залишалося іншого вибору, як подивитися, який листочок залишився в мішечку. Оскільки там була «Смерть», то було офіційно встановлено, що людина витягла «Життя».

Таким чином, вороги, готуючи людині вірну загибель, мимоволі привели її до порятунку.

Не забувайте: вороги та недоброзичливці від поганого життя не з’являються. Якщо вони у вас є – значить, ви гідні того, щоб вам заздрити. А у будь-якої талановитої людини недоброзичливці будуть завжди – тільки через те, що не всі таланти дісталися їм.

 

джерело:

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар