У Конгресі США анонсували доповідь про лабораторне походження COVID-19

У Конгресі США анонсували доповідь про лабораторне походження COVID-19

2021-08-02 17:01:08

У Конгресі США анонсували доповідь про лабораторне походження COVID-19

У Конгресі США анонсували доповідь про лабораторне походження COVID-19, і можливо це була розробка біологічної зброї.

 

Головний республіканець Комітету з міжнародних справ Палати представників Мак Маккол анонсував у понеділок доповідь, в якій говориться про отримання доказів, що підтверджують версію про витік коронавируса з лабораторії Уханьского інституту вірусології. Документ підготовлений за підсумками розслідування, проведеного конгресменами-республіканцями, пише The Hill.

«Тепер ми вважаємо, що настав час повністю відмовитися від того, що джерелом вірусу став ринок морепродуктів», – йдеться в доповіді. Крім того, велика частина зібраних даних свідчить про те, що вірус «просочився» з Уханьского інституту, і це «відбулося десь до 12 вересня 2019 року», можливо навіть в серпні.

Як наголошується в документі, є «достатні докази» того, що вчені лабораторії китайського інституту за сприяння американських експертів і державних фондів Китаю і США працювали над модифікацією коронавірусів, передає «Інтерфакс». І ці роботи могли бути секретними і небезпечними одночасно.

COVID-19. Скільки українців насправді помирає

«Ми знаємо, що в Уханьскому інституті вірусології проводилися дослідження по модифікації коронавірусів, і ми знаємо, що вони проводилися в небезпечних умовах», – сказав конгресмен. Це підтверджують, зокрема, телеграми Держдепартаменту США від 2018 року, в яких американські дипломати висловлювали стурбованість з приводу невисоких заходів безпеки, прийнятих в Уханьскому інституті. Про телеграми вперше повідомила газета The Washington Post у квітні 2020 року. Нарікання стосувалися систем обробки небезпечних відходів та кондиціонування повітря в приміщеннях для дослідження коронавірусів.

У доповіді також зазначено, що вчені з лабораторії в Ухані, а також американських колег які співпрацювали з ними, мали можливість модифікувати генетично змінені віруси, не залишаючи слідів цих операцій.

«Ще в 2005 році американський вчений Ральф Барік допоміг створити метод, який залишив сліди генетичної модифікації, – йдеться в звіті. – І вже в 2017 році вчені, що працюють в Уханьскому інституті вірусології, змогли зробити те ж саме. Це дозволяє припустити, що твердження представників наукової спільноти про те, що SARS-CoV-2 не міг бути створений штучно, оскільки в ньому немає маркерів генетичної модифікації, є лукавими ».

В інтерв’ю 2020 року італійському телеканалу Барік сказав: «Ви можете створити вірус, не залишаючи ніяких слідів. Однак відповіді, які ви шукаєте, можна виявити тільки в архівах Уханьского лабораторії ».

Мак Маккол закликав Конгрес прийняти закон, який накладає санкції на вчених з Уханьскої лабораторії і членів Комуністичної партії Китаю, які перешкоджали поширенню інформації про COVID-19 і перешкодили швидкому реагуванню на цю біологічну небезпеку.

У Сімферополі через спалах коронавірусу СІЗО закрили на карантин

Конгресмен також запропонував викликати в нижню палату американського вченого Пітера Дасзака, якого раніше розкритикували за те, що він підписав у лютому 2020 року відкритий лист. У ньому спростовували «лабораторну» теорію походження коронавируса, в основі якої, на думку авторів листа, немає нічого крім ксенофобії. Лист був опублікований в медичному журналі The Lancet і допоміг відвернути увагу від проблеми відповідальності Китаю за поширення коронавируса.

«Прийшов час використовувати всі інструменти, якими володіє уряд США, щоб дізнатися всю правду про походження вірусу», – підкреслив Мак Маккол.

Китай заперечує витік коронавируса з об’єкта в Ухані. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я після інспекції Уханьскої лабораторії також прийшли до висновку, що такий витік «вкрай малоймовірний». Експерти вирішили, що коронавірус нового типу, найімовірніше, передався людині від летючих мишей через іншу тварину. Іншу версію походження вірусу – пряму передачу людині від тварини – внесли до списку гіпотез «від можливих до ймовірних».

Однак Великобританія і США скептично поставилися до результатів міжнародного розслідування, в яких відміталася «лабораторна» версія. У Лондоні і Вашингтоні заявили, що Китай навмисно відмовив експертам в доступі до даних і зразків. Крім того, КНР не відразу дозволила експертам ВООЗ проводити дослідження на своїй території.

Назріває нова смертоносна хвиля коронавірусу у світі – ВООЗ

У травні президент США Джо Байден доручив американським спецслужбам «подвоїти зусилля» в пошуку джерела походження коронавируса і відзвітувати про результати протягом 90 днів.

Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус в червні визнав, що потенційний зв’язок між пандемією коронавіруса COVID-19 і витоком вірусу з китайської лабораторії виключили занадто рано. «Я сам був лаборантом, я імунолог, і я працював в лабораторії, і в лабораторії відбувалися інциденти», – сказав Тедрос Гебрейесус.

Його підтримав міністр охорони здоров’я Німеччини Йенс Шпан, який закликав китайських чиновників дозволити продовжити розслідування походження вірусу. Але Пекін відмовив ВООЗ в нових пошуках джерела COVID-19 на своїй території.

Стрімке поширення коронавируса SARS-CoV-2 призвело до пандемії. За півтора року від COVID-19 померло вже більше 4,2 млн чоловік з майже 200 млн заразилися.

Джерело rusjev  Переклад українською ukrmir.info

джерело:

 

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар