Які ж є переваги у землевласників та землекористувачів, які здійснюють заходи щодо охорони земель?

Які ж є переваги у землевласників та землекористувачів, які здійснюють заходи щодо охорони земель?

2021-02-11 15:03:18

Які ж є переваги у землевласників та землекористувачів, які здійснюють заходи щодо охорони земель?

На це питання шукаємо відповідь спільно із Романою Голінчак –головним спеціалістом відділу «Сколівське бюро правової допомоги» Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Консультація надана у рамках проєкту «Програма «Прискорення  приватних інвестицій у сільське господарство» та розміщуємо й надалі статті у сфері земельного законодавства.  

Пані Романо, охарактеризуйте будь ласка поняття «охорона земель».

Охорона земель - це система правових, організаційних, економічних та інших заходів, спрямованих на раціональне використання земель, запобігання необґрунтованому вилученню земель сільськогосподарського і лісогосподарського призначення, захист від шкідливого антропогенного впливу, відтворення і підвищення родючості ґрунтів, підвищення продуктивності земель лісогосподарського призначення, забезпечення особливого режиму використання земель природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення.

Розкажіть будь ласка про переваги, якими можуть бути наділені землевласники та землекористувачі, які здійснюють заходи з охорони земель?

Нашою державою здійснюється економічне стимулювання заходів щодо охорони та використання земель і підвищення родючості ґрунтів землевласниками та землекористувачами. Це може відбуватися у вигляді:

  • надання податкових і кредитних пільг фізичним і юридичним особам, які здійснюють за власні кошти заходи щодо захисту земель від ерозії, підвищення родючості ґрунтів та інші заходи, передбачені загальнодержавними і регіональними програмами використання та охорони земель;
  • звільнення землевласників і землекористувачів від плати за землю, за земельні ділянки, на яких виконуються роботи з меліорації, рекультивації, консервації земель та інші роботи щодо охорони земель на період тимчасової консервації, будівництва та сільськогосподарського освоєння земель відповідно до затвердженої документації із землеустрою;
  • компенсування сільськогосподарським товаровиробникам недоодержаної частки доходу внаслідок консервації деградованих, малопродуктивних, а також техногенно забруднених земель;
  • застосування прискореної амортизації основних фондів землеохоронного і природоохоронного призначення.

Скажіть будь ласка, хто здійснює компенсацію витрат, понесених землевласниками та землекористувачами на покращення екологічного стану земель та підвищення родючості ґрунтів?

За рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів відповідно до загальнодержавних і регіональних програм охорони земель здійснюється компенсація витрат, понесених землевласниками та землекористувачами задля покращення екологічного стану земель та підвищення родючості ґрунтів.

Що є підставою для розгляду питання про економічне стимулювання заходів щодо використання та охорони земель і підвищення родючості ґрунтів?

Такою підставою для розгляду питання про економічне стимулювання заходів щодо використання та охорони земель і підвищення родючості ґрунтів є заява чи клопотання землевласників і землекористувачів до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, які здійснюють регулювання у сфері охорони земель, за місцезнаходженням земельної ділянки. Важливим є те, що до заяви чи клопотання додається висновок центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, про покращення екологічного стану земель і підвищення родючості ґрунтів згідно з даними агрохімічного паспорта земельної ділянки.

Для отримання  безоплатної правової допомоги звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши: 068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/Stryi.Legalaid.UA/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

  *  Завітавши до бюро правової допомоги. Бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Дрогобич, вул. Л. Українки, 70.

* Ви можете також скористатися довідково-інформаційною платформою правових консультацій «wikilegalaid»: https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php

Ангеліна Ягідна

 

джерело: власне






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар