Які є норми передачі безоплатно у власність земельних ділянок?

Які є норми передачі безоплатно у власність земельних ділянок?

2020-04-30 11:42:20

Які є  норми передачі безоплатно у власність земельних ділянок?

Ми продовжуємо інформувати громадян у галузі земельних правовідносин. На це питання сьогодні відповідає  Ірина Данилко- заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної  правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Розкажіть будь ласка,  які установлені розміри передачі безоплатно у власність земельних ділянок?

Частиною першою ст. 121 Земельного Кодексу України  установлені розміри земельних ділянок, які безоплатно передаються громадянам.

Так, для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство.

А який розмір земельної ділянки передбачений для ведення особистого селянського господарства?

Для ведення особистого селянського господарства може бути передано у власність земельна ділянка площею не більше 2,0 гектара.

А чи може бути збільшено розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства?

Так, розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

А скільки установлено для будівництва й обслуговування  житлового будинку ?

Для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара. Зазначу, що розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

Для яких ще потреб є передбачені норми земельних ділянок?

Законодавець передбачив і установив норми передачі безоплатно у власність земельні ще для:

- ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

- індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

- будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

Крім цього розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на жилий будинок, не може бути меншим, ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим).

       Звертаю увагу, що відповідно до частини четвертої ст. 116 Земельного Кодексу України  передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах вищевказаних норм, провадиться один раз по кожному виду використання.

       Ми і надалі продовжимо наші консультації у сфері земельного законодавства. А наразі нагадуємо, що консультація надана у рамках Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Детальніше для отримання консультації Ви можете звернутися до бюро правової допомоги. Разом з тим, інформуємо, що у період карантину для отриманняправової інформації; консультацій і роз'яснень з правових питань; послуги зі складення заяви, скарги та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру); звертайтесь у зручний для Вас спосіб:

*зателефонувавши на гарячу лінію: 0800 21 31 03,   068 61 70 988 (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *надіславши запит в месенджер нашої фейсбук сторінки:

https://www.facebook.com/stryi.legalaid.ua/

 *надіславши листа на адресу електронної пошти: е-mail:  drohobych@legalaid.lviv.ua (Дрогобицьке бюро правової допомоги)

 *skype: Дрогобицьке бюро правової допомоги

  * залишити своє звернення у скриньці для звернень громадян

Ви можете також скористатися:

джерело: власне


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар