friends of falun gong via facebook
2019-10-27 19:21:17
Напис на плакаті: Китаї вбили заради органів до 1,5 млн осіб. На фото акція протесту Фалуньгун
friends of falun gong via facebook
Незалежна група під назвою Китайський трибунал представила в Раді з прав людини ООН свої висновки про те, що Китай продає органи представників релігійних та етнічних меншин.
Причому, за даними групи, Китай займається цим у промислових масштабах.
НВ публікує переклад матеріалу independent про результати розслідування, представлені в ООН.
24 вересня у штаб-квартирі Ради з прав людини ООН в Женеві адвокат Хамід Сабі представив висновки Китайського трибуналу, який розслідував звинувачення у насильницькому видаленні органів.
Китайський трибунал очолював Джеффрі Ніс, який був прокурором у Міжнародному трибуналі щодо колишньої Югославії та керував обвинуваченням проти Слободана Мілошевича. Трибунал заслухав свідчення розслідувачів, які займаються питаннями прав людини, медичних експертів та свідків.
Він дійшов висновку, що є явні докази того, що Китай видаляє органи і тим самим вбиває членів релігійної групи Фалуньгун протягом щонайменше 20 років, і що це триває і сьогодні.
Ув’язнені були «вбиті на замовлення … розрізані, будучи ще живими, для того, щоб можна було видалити нирки, печінку, серця, легені, рогівку та шкіру і перетворити на товари для продажу», сказано в остаточних висновках.
Китайський трибунал заявив, що були також можливі докази, хоча і в меншому обсязі, насильницького видалення органів у в’язнів з уйгурської мусульманської меншини, а також у тибетців і деяких християнських сект.
Китайська кампанія із затримання та «перевиховання» понад мільйона уйгурів у північно-західній провінції Сіньцзян привернула значну міжнародну увагу і викликала осуд. Китайський трибунал виявив докази того, що їх «використовували як банк органів» і примушували проходити регулярне медичне обстеження.
Китай неодноразово заперечував використання практики неетичної трансплантації органів і заявляв, що припинив використання органів страчених ув’язнених у 2015 році. У заяві, зробленій раніше в цьому році, він звинуватив Китайський трибунал, який розташований у Лондоні в тому, що він продовжує існування «чуток».
За оцінкою Китайського трибуналу «трансплантаційна індустрія» приносить Китаю більше $1 млрд на рік. Джеффрі Ніс закликав Міжнародне товариство трансплантологів і національні медичні асоціації, що займаються трансплантаційною хірургією, «визнати те, що було встановлено в постанові та акті Китайського трибуналу».
У деяких країнах, включаючи Італію, Іспанію, Ізраїль і Тайвань, вже введені обмеження для тих, хто хоче поїхати в Китай для трансплантації органів.
А Міжнародна коаліція за припинення зловживань, пов’язаних із трансплантацією в Китаї (etac), яка ініціювала роботу Китайського трибуналу, заявила, що очікує, що в британський парламент у жовтні буде внесений законопроект про припинення неетичного медичного туризму з метою пересадки органів.
Виконавчий директор etac Сьюзі Хьюз заявила, що організація сподівається, що її висновки спонукають Раду з прав людини ООН створити Комісію ООН з розслідування випадків насильницького видалення органів у Китаї.
Адвокат Хамід Сабі у своєму виступі заявив, що переслідування меншин з метою видалення органів можна кваліфікувати як «можливезвинувачення в геноциді», і порівняв його з іншими прикладами масових переслідувань за релігійною або расовою ознакою в новітній історії.
«Жертва за жертвою і смерть за смертю, отруєння євреїв нацистами, різанина „червоних кхмерів“ або різанина руандійських тутсі не можуть бути гіршими, ніж вирізати серця та інші органи з живих, невинних, миролюбних людей, які не становлять небезпеки. Держави-члени ООН зобов’язані боротися з цією злочинною поведінкою», — заявив він Раді з прав людини.
https://chinatribunal.com/press/
https://nv.ua/ukr/world/countries/kitay-genocid-naselennya-novini-svitu-50044552.html
джерело: власне