Народні депутати зустрілися з громадою Дрогобиччини

Народні депутати зустрілися з громадою Дрогобиччини

2018-03-18 23:56:03

Народні депутати зустрілися з громадою Дрогобиччини

Народні депутати зустрілися з громадою Дрогобиччини

У п’ятницю, 16 березня цього року у приміщенні Стебницької міської ради відбулась зустріч з народним депутатом України Іваном Крулько, представником фракції ВО «Батьківщина» у Верховній Раді.

Зустріч проходила у теплій, дружній обстановці.

В ході зустрічі Стебницький міський голова Петро Старосольський ознайомив присутніх з проблемами міста, які потребують негайного вирішення, а саме:

- першочерговою проблемою міста Стебника і не тільки є завод «Полімінерал», який належить приватному власнику, компанії «Райз». Зі слів пана Старосольського інвестор не виконує свої інвестиційні зобов’язання, а тому, у разі подальшого невиконання інвестором інвестиційних зобов’язань,  цей завод має бути повернений у власність держави.

Як зазначив пан Старосольський, 30 вересня 2017 року провалля глибиною 50 метрів утворилося в межах міста Стебник на території, яка належить селу Болехівці.

Держава не хоче визнати місто Стебник зоною «стихійного лиха», бо ще немає людських жертв. Але вирішення проблем заводу «Полімінерал» потребує негайного вирішення. Потрібні дієві кроки для попередження можливих очікуваних і непередбачуваних зсувів грунту, які за висновками науковців можуть спричинити ще один точковий землетрус амплітудою 7 балів. Ці зсуви рухаються у бік села Модричі.

Наступною проблемою у місті Стебник є створення ОТГ насильницькими методами. Є окремі «ділки», які «педалюють» створення ОТГ не за розробленим у 2015 році науковцями планом, а за своїми «шкурними» інтересами, що є прямим порушенням прав і свобод людини на волевиявлення.

Кожна громада сама знає як їй жити і господарювати.

Якщо брати за приклад світовий досвід щодо створення ОТГ – це має бути повністю відбудована інфраструктура всієї країни за державні кошти і лише тоді має передаватися для господарювання місцевим ОТГ, тоді є позитивні результати.

Третьою проблемою міста Стебника є сміття, яке немає відповідного місця для вивезення, бо за словами пана Крулька, з аерозйомки вся України виглядає суцільним смітником.

Конструктивним рішенням цієї проблеми є побудова щонайменше трьох сміттєпереробних заводів для всієї країни України під контролем держави.

І ще одна архіважлива і кричуща проблема, яка потребує негайного вирішення – це розроблення об’їздної дороги для важковагових автомобілів, які на даний час всі їдуть через Стебник, а Стебницькі дороги, під якими є карстові пустоти не витримують навантаження і може утворитися ще одне провалля.

Отець Володимир Лужецький взяв активну участь у зустрічі, окреслив проблеми громади як такі, що загрожують життю на Дрогобиччині і за її межами у разі байдужого ставлення чиновників до катастрофічної ситуації, яка є сьогодні у місті Стебнику. Громада уважно спостерігає за діями чиновників і якщо терпець увірветься, тоді можливості громади вже неможливо буде обмежити пустими обіцянками.

Виявляється, стічні води зі всього міста Трускавця і Стебника забруднюють річку Солоницю, в якій колись купалися і ловили рибу, а на даний час немає нічого живого і несе сморід, який травить людей.

Був присутнім і мав слово колишній директор заводу «Полімінерал» пан Варивода, який розказав присутнім наскільки загрозливою є ситуація з проваллями в даному регіоні. Детальніше про ситуацію на Стебницькому калійному комбінаті «Полімінерал» за посиланням: https://uk.wikipedia.org/wiki/%d0%a1%d1%82%d0%b5%d0%b1%d0%bd%d0%b8%d1%86%d1%8c%d0%ba%d0%b5_%d0%94%d0%93%d0%a5%d0%9f_%d0%9f%d0%be%d0%bb%d1%96%d0%bc%d1%96%d0%bd%d0%b5%d1%80%d0%b0%d0%bb

Опісля відбуття пана Крулько на Тернопільщину, депутати Львівської ОДА та Дрогобицької і Стебницької міських рад зустрілися з громадою Дрогобиччини у приміщенні Стебницького Народного Дому, де всі присутні були ознайомлені з проблематичною ситуацією міста Стебника.

Кожний присутній мав змогу задати питання як депутатам, так і міському голові та поділитися пропозиціями щодо вирішення важливих і невідкладних проблем.

А наступного дня, 17 березня цього року, у Народному Домі імені Івана Франка у Дрогобичі відбулась звітно-виборча конференція партії «Батьківщина».

Дрогобич відвідав голова фракції «Батьківщина» на Львівщині, пан Михайло Цимбалюк, який також повністю підтримав стебничан та дрогобичан у їх намірах жити без насильницького об’єднання громад.

Роботу фракції «Батьківщина» у 2016-2017 роках визнано задовільною.

Цього дня  головою Дрогобицького осередку партії «Батьківщина» було обрано пані Світлану Маменьку з чим її і вітаємо.

На пропозицію члена НСЖУ

Анни Волошин

Захід відвідала і

Підготувала матеріал

Анна Баневська

джерело: перевірено редакцією


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар