Грип: штами, групи ризику, профілактика

Грип: штами, групи ризику, профілактика

2017-11-02 19:49:54

Грип: штами, групи ризику, профілактика

                        За підсумками моніторингу впродовж 40-го тижня (02.10.17р. — 08.10.17р.) у Львівській області захворіло на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 8557 осіб. Відмічається  ріст рівня захворюваності в порівнянні з минулим тижнем на 2,4 %. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 60,4% (5168 дітей). Загальний обласний епідпоріг не перевищений, проте відмічається перевищення епідпорогів на 4-х адмінтериторіях області (Кам’янко-Бузький, Миколаївський, Пустомитівський, Сколівський райони). У  м.Львові за звітний період захворіло 3639 осіб з інтенсивним показником 484,8  при епідпорозі 485,34. Показник захворюваності зріс на 8,6 % в порівнянні з минулим тижнем. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 56,9 %. На сьогоднішній день по мм. Дрогобич, Стебник,  Трускавець перевищення епід. порогу не має.

    Симптоми грипу

Захворювання, викликане різними штамами вірусу грипу, в початковий період нічим не відрізняються. По клінічній симптоматиці можна розрізнити тільки середньотяжкі і тяжкі форми грипу, легкі форми можуть не відрізнятися від ГРЗ.

Грип (важкий), на відміну від інших респіраторних захворювань, має такі характерні симптоми: "Температура тіла в перші ж дні підвищується вище 38,5 градусів. При цьому виражений так званий інтоксикаційний синдром, тобто людину  просто укладає в ліжко, виражена слабкість.

Крім того, при класичному грипі не виражений так званий катаральний синдром (ураження респіраторного тракту) в перші дні захворювання. Тобто ні кашлю, ні нежиті в перші кілька днів найчастіше немає, на відміну від інших респіраторних вірусів. Приєднується це вже пізніше, на 2-3 день. Ще одна особливість грипу –  біль за грудиною, там знаходиться трахея – це те місце, де вірус грипу максимально реалізовує свою патогенну дію.

 Групи ризику

Вірус грипу з максимальним ефектом вражає специфічні групи ризику.

 Хворі на цукровий діабет і інсулінорезінстентностью, хворі з бронхіальною астмою, з серцево-судинними захворюваннями, вагітні жінки, люди з надмірною масою тіла є групою ризику для важкого протікання грипу. І навіть ті, які тривало вживають аспірин (ацетилсаліцилову кислоту), наприклад, для профілактики кардіологічних захворювань – сердечники. Ці всі люди відносяться до груп підвищеного ризику захворювання грипом.

 Профілактика

Найбільш дієвим способом профілактики майбутньої епідемії грипу в Україні 2017-2018 лікарі називають вакцинацію. Цього року до складу вакцини включені наступні штами, поява яких найбільш ймовірна взимку: Мутована форма вірусу "Гонконг" (Н3n2) 2014 року; Мутована форма вірусу "Каліфорнія" (h1n1) 2009 року; Вірус форми В "Брісбен" 2008 року. Щеплення потрібно зробити не пізніше середини листопада в зв'язку з тим, що імунітет до вірусу після вакцинації виробляється протягом 2-3 тижнів.

Вакцина від грипу запобігає важкій форми захворювання. Важливо, щоб люди це розуміли, тому що скаржаться, що прищепився – і захворів. Ну і що, що захворів? Ми весь час чимось хворіємо. Це нормальний процес для людини. Ми оточені різними мікробами, постійно наша імунна система з ними бореться. Ми не можемо нічим не хворіти – це абсолютний нонсенс і ніколи такого не буде. Найголовніше –  не захворіти, а  без ускладнень одужати після захворювання.

 Серед стандартних профілактичних заходів для боротьби з грипом - загартовування, вживання вітамінів С і d, дотримання правил особистої гігієни, регулярне вологе прибирання в квартирі.

Засоби для так званого запобігання подальшого поширення захворювання, зниження рівня захворюваності - роз'єднувальні заходи, щодо контактування людей, обмеження відвідування шкіл, дитячих садків. Це дуже добре, тому що відразу захворюваність гальмується або навіть знижується.

Які існують методи, щоб знизити ймовірність інфікування? Насамперед, потрібно обмежувати своє перебування в місцях скупчення людей.

Основний шлях потрапляння вірусу – через повітря. Це – так званий повітряно-крапельний механізм передачі. Але вірус також може знаходитися на предметах побуту, на наших руках. Природно, там максимальна концентрація вірусу. Тому миття рук, протирання поверхонь, провітрювання допоможе знизити концентрацію вірусу в повітрі. Чим менше його концентрація, тим менше шансів захворіти, тому що є в медицині таке поняття: доза інфікування. Вона буває різна  – індивідуально для кожної людини. Знижуючи цю інфікуючу дозу, можна або запобігти, або, вплинути на перебіг  захворювання. Але найголовніше, що потрібно знати, особливо якщо людина належить до груп ризику – вчасно звернутися до лікаря!!!

Помічник епідеміолога відділення організації

епіддосліджень Дрогобицького ММВ

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

                                                                                                                             Ковальчук Н.М.

                  

джерело: Майкут


Що ще читають на цю темуКоментарів немає
Додати коментар


Коментар