На долотному затримують виплату зарплати

На долотному затримують виплату зарплати

2017-10-25 16:30:14

 На долотному затримують виплату зарплати

petya прийшов – відкривай ворота

Щойно дізнався, на долотному затримують виплату зарплати. Причина – кібератака. Я вже писав на цю тему. Тепер спробую трошки її розкрити – але в більш широкому і, хай мені вибачать, злому ключі.
Так от. Не буду зачіпати автоматизацію техногенно небезпечних процесів. Там повинні бути свої спеціалісти, котрі повністю організовують захист. Це входить у собівартість продукції, тої ж електроенергії, газу і т. д., в яких ціна і так зашкалює. І ніякого інтернету! Тема закрита.
Тепер до інших користувачів. Є, з моєї точки зору, два ключових питання – особисті дані та збереження інформаційних баз. От про них і поговоримо. 
Скільки існує глобальна мережа, стільки часу гуляють віруси. Починалося все з падаючих букв, це було прикольно. Потім, чомусь якраз на прихід начальника, на екрані з’являлася розкішна не зовсім одягнена краля. Потім «чорна п’ятниця» і так далі. Писали їх і пишуть різні люди і з різною метою. Що ж тут робити?
Ніхто ще не переміг грип і ряд інших хвороб. Просто кожен лікар вам скаже – існують лікування і, що не менш суттєво, профілактика. Так воно є і в нашому випадку. Справа лише в ціні. І тут повна аналогія з нашим випадком. Можна заплатити величезні гроші за якийсь таміфлю, а можна і пережити нежить з допомогою народних засобів. Якось так.
Насамперед про особисті дані. Тут в першу чергу варто сказати, що кожна людина є ковалем власного щастя. Один раз подавши інформацію про себе в якийсь банк або податкову, в ДАІ або його аналоги ви вже віддали себе на поталу всякого роду грабіжникам, шахраям і просто недоброзичливцям. Ще щось треба? То чого ж голову посипати попелом? Від вас мало що залежить. Просто треба бути акуратним. Народні рецепти тут прості – для важливих даних паролем не повинен бути день народження і так далі. Для фінансових операцій – окремий браузер. Антивірус, на жаль, навряд чи захистить вас. Справа в тому, що він в основному не виловлює свіжих вірусів, а вони якраз і шкодять. Поставте ліміт на щоденні операції по банку і вас зможуть обікрасти тільки на цю суму. Або просто не використовуйте комп для фінансових операцій, якщо вам шкода 500 гривень. Але тоді вас можуть пограбувати по дорозі до банку. Рахуйте самі, що вигідніше.
З базами даних є тільки один надійний рецепт – резервне копіювання. Ще в 1978 році на тому ж долотному заводі ми тримали чотири копії бази даних. Називались вони Дід, Батько, Син і Зал (для поточного користування). І щоденно син ставав батьком, дід помирав, а зал обновлявся. Втрати могли стосуватися одного дня роботи, що зовсім не кримінально.
От, в принципі і все. Як на мене, нічого смертельного. І на тому ж долотному головному бухгалтеру догану дати, та й по всьому. Хай копії надалі робить. А тепер трошки про причини «кіпєшу». Суб’єктивно.
Насамперед це «зрада». Просто треба відволікти увагу. Тема, в якій мало хто щось смислить і тут можна цілий тиждень екран зомбоящика забивати. І менше говорити 
і про пенсійну летальну (не плутайте зі зброєю, про неї ніхто в уряді не думає) реформу для повільного вбивства пенсіонерів, і про корупцію, і продаж землі. Хоча тут завжди знайдуться експерти Вересень і Харчишин, яких під шумок запхав в одурманену кібератакою голову, і діло може вигоріти.
Далі цікавіше. Бабки. Закрили 1С, убили МеДок. Чи не здається вам, як і мені, що йде цілеспрямована атака (не плутати з кібер) і що вже найближчим часом з’являться нові рятівники, цілком випадково пов’язані з черговим Пашинським чи Пишним, що запропонують нову систему автоматизації бухгалтерії. На це, звичайно, потрібні будуть величезні кошти, в основному бюджетні. Та й постригти середній і малий бізнес не зашкодить (і при тому покричати про його захист).

Закінчу, як часто хочеться сказати.

Юрій Михайлишин

джерело: фб






Що ще читають на цю тему



Коментарів немає
Додати коментар


Коментар